Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Downov syndrom - nechat si dieta?

Príspevok v téme: Downov syndrom - nechat si dieta?
downsyndrom

Ahojte, na uzv, aj na amniocenteze mi zistili, ze cakam dieta s Downovym syndromom. Neviem, co robit. Napiste mi prosim len, ci by ste si taketo dieta nechali, alebo si ho dali vziat. Prosim len to, ziadne poucenia, moralne zasady, NIC, prosim, len ci ano nechali, alebo nie nenechali. Dakujem vam, je to len na mne, pytam sa len cisto pre info...

laurora

To ci si dieta nechat, ci ist na potrat je velmi individualne, ale podla mna ked tak dlho vahas, mala by si si ho nechat. Ak by si sa rozhodla v priebehu par dni a bola rozhodnuta, ze je lepsie rozhodnutie potrat, ok. Taktiez si musis uvedomit aka si silna a ak by si si ho nechala vziat ci nebudes zit do konca zivota s vycitkami. Niektore zeny sa dokazu nad potratom proste viac povzniest a niektore menej. Ja netusim ako by som sa rozhodla, ale asi podla toho, ako by sa k tomu postavil aj otec dietata. Ak by zutekal, brala by som to ako znamenie. Tu je velmi dolezite mat oporu v partnerovi a dieta vychovavat v uplnej rodine...Vela stastia prajem a spravne rozhodnutie, nech uz je akekolvek...

slniecko335

multilevel, veru spytali sa ma....A ano mnohi svoje postihnutie brali ako krivdu...ale da sa s tym pracovat. Len nemam rada reci typu, ze oni to nevminaju a neberu postihnutie ako krivdu, ked viem, ze sa najdu aj taki, ktori ho tak beru...

Ttamara

Kamoske sa tiez malo narodit dietatko z dawnovym syndromom..vraveli jej.ze este stiha ist na potrat a to bola v 5.mesiaci. Nikam nesla..dietatko sa narodilo zdrave. Aj lekari sa mozu mylit. A ak by aj mali pravdu...dietatko je dar.ktory treba prijat. Ono potrebjuje teba/mamu. V ziadnom pripade to nerob.! Hoc to bude tazke.ale zvladnete to.Ved co ak uz nebudes mat sancu byt znova tehotna...nebolo by ti to potom luto..ze co si spravila? Musime sa vediet aj obetovat pre druhych..nielen hladat svoje vyhody. Nezabudaj.ze Boh ti ho dal..a iba on ma pravo ti ho vziat. Drz sa a bud silna.Bude dobre..

dino 000

vacsine pripadov manzelia opustia manzelky s postihnutym dietatom skor ci neskor toto je realita.Ak by sa este dalo sla by som na potrat to mas zniceny zivot.Ano viem mnohy ti povedia kolko lasky a atd ty co maju take dietatko ale vnuka uz od neho nebudes mat a copotom ak nebudes raz kde bude v domove?aj od toho zavisi tvoje rozhdnutie ci uz mas starsie dieta.Mozno prezijes tolko lasky a bude krasne babetko.Vela rodicov tvrdi neprezilo by ak by sa im narodilo poatihnute dieta a potom ak sa im to stane moze ich to posilnit a dat vela lasku mozno spoznas niexo nove a ziskas nieco co si predtym nepoznala.Ze velmi vedia lubit a mnohy rodicia kt take dieta maju hovoria ze za nic na svete by ho nemenili vela radosti a lasky.Vela zavisi od tvojej osobnosti psychiky ja hovorim NIE.Aj ked vsetko ma dve mince mam postihnuteho inak len telesne surodenca a spominam si od dersva kolko obmedzenia a prekazok to prinueslo celej rodine.Urcite je to obrovska skuska partnerov ak mate vyssie ludske vysoko moralne hodnoty a verite v boha si ho nechaj.Niektory mali vsetko bohatstvo zdravie krasu deti a skoncili zle tragicky.Niektory dostali mali a s obmedzeniami

ala 222

vela matiek čo maju taketo deti mali všetky vysledky v poriadku a až po porode sa dozvedeli že maju postihnute dieta tak nemali už inu volbu ako prijat take dieta ale keby si mali vybrat druhy krat tak volia inu možnost ano tieto deti vedia davat vela lasky a čo z toho nenechavaj si ho pokazíš život sebe aj jemu

duchommlada

Zlatko,nie nie je to len na tebe.....ak Maš milujuceho manžela, milujucich rodičov,zdravé deti/nie je podmienka všetkych, ale ak ano tak je to už Teraz jasné čo urobite, ako sa rozhodneš/tak sa na dieťatko budete všetci tešiť. Ak si nedajbože sama, tak po narodeni tvojho anjelika, už nebudeš.Prinesie ti do života nekonečně krásně chvile a ne konečně vela lásky.

Fleur-de-lis

abc123, súhlasím s tebou. Peniaze, moc, zdravie, sláva... nič z toho nedá trvalé a skutočné šťastie. Človek sa vždy bude za niečím naháňať a bude s niečím nespokojní.
A podľa mojich skúseností sú najšťastnejší ľudia, ktorí sú pokorní, úprimní, milovaní, obetaví, dávajúci lásku, trpezliví, nesebeckí,tí čo odpúšťajú, hľadajú pravdu...
Zdravie v tom hraje rolu, ale zďaleka nie takú veľkú ako si ľudia myslia. Veď je množstvo zdravých ľudí, čo sa aj tak len sťažujú a sú nespokojní a nešťastní. A sú ľudia chorí no za to radostní a milujúci.

abc123

fleur, lenze ked o tom zacnes uvazovat, tak skutocne plati ze život=trápenie, pretoze kvantitativne aj kvalitativne zazijeme v zivote viac smutku, nudy, stresu, strachu, atd, proste niecoho co plynie z nedostatku. nedostatok je totiz hybnou silou vsetkeho ziveho, bez prevladajuceho pocitu nedostatku by nic zive nemalo motivaciu dalej nieco hladat a pokusat sa o nieco. nedostatok jedla, sexu, zabavy, pokoja, zdravia, bezpecia, uznania, atd, to su vsetko veci ktore nas nutia nieco robit, fungovat a zit. to je aj dovod, preco clovek nebude mat nikdy definitivne dost - pretoze je tak "naprogramovany". moze byt aj miliardar a aj tak bude pocitovat nejaky nedostatok, len po niecom inom nez nejaky bezdomovec.
cely zivot je len aktivita zamerana na riesenie nejakeho nedostatku, z coho plynu nikdy nekonciace problemy, z coho plynu nikdy nekonciace pocity napatia, stresu, uzkosti, strachu a vo vseobecnosti trapenia:D

Fleur-de-lis

ja tomu z jednej strany rozumiem. Aj ja nájdem dôvody preto, že by možno niektorí ľudia radšej nemuseli žiť. Lenže proste v konečnom dôsledku mi to zmysel nedáva. Mám rada život a vážim si ho a nemám pocit, že som v postavení rozhodnúť kto má právo žiť a kto nie, a koho život stojí za to a koho nie... Aj keď sa tisíc alebo milión ľudí zhodne, aj tak si nemyslím, že nám to dáva právo rozhodovať o živote osoby, ktorá už prišla na svet (aj keď ešte býva u mamičky:)).

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Downov syndrom - nechat si dieta? - Fórum - ZDRAVIE.sk