Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Downov syndrom - nechat si dieta?

Príspevok v téme: Downov syndrom - nechat si dieta?
downsyndrom

Ahojte, na uzv, aj na amniocenteze mi zistili, ze cakam dieta s Downovym syndromom. Neviem, co robit. Napiste mi prosim len, ci by ste si taketo dieta nechali, alebo si ho dali vziat. Prosim len to, ziadne poucenia, moralne zasady, NIC, prosim, len ci ano nechali, alebo nie nenechali. Dakujem vam, je to len na mne, pytam sa len cisto pre info...

Jill

Fleur-de-lis< mnohi ludia aj ked nevedomky sympatizuju s eugenikou, ale na druhej strane sa to da chapat, lebo nie kazdy je schopny niest takuto zataz po psychickej stranke. Zatancovia eugeniky su najma lekari, vsetko slabe a chorlave treba nechat umriet(stari polymorbidny ludia, postihnute plody a novorodenci).

Fleur-de-lis

nuž veľa z vás má názor, že takému nešťastiu treba predísť keď sa dá, aby sa človek netrápil, lebo ako píšete postihnutie znamená trápenie a predurčenie na nešťastný život.

No ale podľa toho vzorca by to znamenalo vyhubiť skoro celú planétu, lebo je len veľmi málo ľudí, čo poznajú skutočné šťastie, za to je mnoho takých, čo sa trápia. A je jedno či sú zdraví, postihnutí, chorí alebo čo. Prosto každý človek sa aj trápi. A je mnoho zdravých ľudí a napriek tomu totálne nešťastných zo seba, zo života atď.

Takže mne osobne na tom niečo nesedí, že postihnutie=trápenie a to je dôvod na smrť. To by sa potom malo povedať, že život=trápenie a preto sa všetci pozabíjajme. Hmm.

nozdrap

Ak este mozes chod urcite na potrat a potom vo vacsine pripadov manzelia opustia manzelky s postihnutym dietatom skor ci neskor toto je realita.Ak by sa este dalo sla by som na potrat to mas zniceny zivot.Ano viem mnohy ti povedia kolko lasky a atd ty co maju take dietatko ale vnuka uz od neho nebudes mat a copotom ak nebudes raz kde bude v domove?aj od toho zavisi tvoje rozhdnutie ci uz mas starsie dieta.Mozno prezijes tolko lasky a bude krasne babetko.Vela rodicov tvrdi neprezilo by ak by sa im narodilo poatihnute dieta a potom ak sa im to stane moze ich to posilnit a dat vela lasku mozno spoznas niexo nove a ziskas nieco co si predtym nepoznala.Ze velmi vedia lubit a mnohy rodicia kt take dieta maju hovoria ze za nic na svete by ho nemenili vela radosti a lasky.Vela zavisi od tvojej osobnosti psychiky ja hovorim NIE.Aj ked vsetko ma dve mince mam postihnuteho inak len telesne surodenca a spominam si od dersva kolko obmedzenia a prekazok to prinueslo celej rodine.Urcite je to obrovska skuska partnerov ak mate vyssie ludske vysoko moralne hodnoty a verite v boha si ho nechaj.Niektory mali vsetko bohatstvo zdravie krasu deti a skoncili zle tragicky.Niektory dostali mali a s obmedzeniami a z toho vytazili maximum a prezili stastnejsi zivot.

Zvaz aka si povaha.Moze ti to otvorit nove dimenzie do zivota a aj dat ti nove plus.ODPORUCAM navstivit rodinu a organizacie s detmi s downovym syndromom aby si sa psychucky pripravila.A potom piznam pripad kde to bolo ocakavane v rodine po troch detoch vhlapcoch a dievcatko bolo zdrave nakoniec.Vsetko je otazka postoja tvijej povahy psychiky.Silny ludia akceptuju stav taky aky je a z neho tazia slaby sa furd vyhovaraju preto lebo.Mam postihnutu sestru ale tolko pozitivneho postoja k zivotu ma maloktory zdravy clovek.

Lulu2011

Martina - ved to, tie metody su nespolahlive, aj ked amnioceteza je vraj 99% aj tak ta baba ma velmu pravdepodobnost, ze sa jej dieta narodi zdrave

a suhlasim s Maoam, ze tam treba vela veci prehodnotit, ako sa k tomu stavia aj partner, aka je financna situacia v rodine, lebo je jasne, ze baba uz pracovat nikdy nebude, (ci budu mat z coho zit) max. tak s domu, poznam pani, co ma dieta s DS a proste s nim musi byt doma, chlapcek je v pohode, nemaju s nim problemy a urcite ho aj lubia, len je to samozrejme tazsi zivot a nie kazdy to zvladne (aj to trapenie z hladiska pridruzenych chorob ako zvyknu deti s DS mat srdcove a rozne ine)

MultiLevel

slniecko a teba sa nejake postihnute dieta s DS nieco take spytalo? :) Veru, pracovala som isty cas s takymi detmi, ale nezazila som to :) To ze su ine, to si uvedomuju, o tom nikde nepisem, ze to tak nie je. Ale nevnimaju to tak, ako my. Nevnimaju to ako nespravodlivost, krivdu alebo nepravost, ktora bola na nich spachana :)

ddana

Tiež by som si ho nechala, dnes je kopec možností ako sa dá pomôcť nielen týmto detičkám, ale hlavne rodičom. Našla som aj stránku s diskusiou o tehotenstve
www.downovsyndrom.sk

Milky.

Ahojte, zaujimava tema. Ako (dufam) dobry otec 6 rocneho synatora, som vsak nerozhodoval viac ako sekundu.
Urcite by som dieta s postihnutim nechcel.
Nezvladol by som to.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Downov syndrom - nechat si dieta? - Fórum - ZDRAVIE.sk