Záchvaty prejedania

Príspevok v téme: Záchvaty prejedania
katkajankel

dobrý večer, prosím vás o radu. mám 18 rokov, a trápia ma záchvaty prejedania.mám dni keď sa držím a papám len zdravé veci, a sem tam si dorpajem aj niečo nezdravé, ale viac dní je takých že dostávam záchvaty žravosti, kombinujem sladké slané, čokoládu, čipsy, cestoviny, bábovku, banán, jogurt, mandle..proste mám pocit akoby mi to jedlo išlo utiecť a žiarlim na neho že ho bude mať niekto iný:( chodím ku psychologičke no nejako mi nevie pomôcť s týmto problémom, kedže pôvodne k nej chodím s niečim iným. neviete mi poradiť? ako sa v tej chvíli mám zachovať? nechcem aby sa to opakovalo:( potom mi je zle, mám pocit na vracanie, páli ma žáha, som nafuknuta a citim sa ako tučko..skúšala som už všetko, gumičku na ruke - že keĎ si pôjdem pre jedlo tak sa štipnem, robila som si X krát jedálniček, X krát som sa poučila a stále opakujem tú istú chybu, vždy si odpustím, a začnem od znovu a na druhý deň sa to zase opakuje..:(

[zruseny35]

ahoj...
Možno je to tým,že celý tvoj den sa nezaoberas ničím iným ,len tým jedlom.Niesme tu na to aby sme jedli,ale aby sme žili.Aký mas denný režim ? Chodíš vobec von s babami ? Vieš ,že baba si urobí radosť pekným oblečením, kozmetikou a nie jedlom? Jedlo jej predsa zničí postavu...bude menej príťažliva a nebude mat potom príležitosť časom byť lubená -MUZOM.
Všetko je to len o tvoj pevnej vôly a tvojich prioritách-čomu sama dáš prednosť .

janaon

Caute baby, bolo by dobre keby ste si napisali, co cely tyzden zjete a prejst si kazdy den potraviny, ktore ste skonzumovali.
Evidente pocas zdravych dni jete malo sacharidov, ci uz vo forme priloh alebo ovocia, alebo len tak za odmenu nieco sladke. Potom mate zachvaty zravosti, lebo sa snazite dohnat, to co ste mali zakazane pocas zdravych dni.
Mne sa osvedcila fraza "zlata stredna cesta" alebo tzv. jest vsetko, v malych mnozstvach viackrat za den a hlavne sa nestresovat a nevsimat si len svoje telo, ale brat svoje telo take ake je, mat sa rada. Popritom sa da cvicit, ale to tiez nieje dobre prehanat.

komplexchodi

mam ten isty problem a som s toho na nervy , nevie mi pomocr ani psychologicka. ja to tak mam asi 3-4 krat do tyzdna ..

eliška123

Amily, môj osobný názor je, že cez týždeň pekne maličko papáš. Prečo máš pocit, že máličko je pekne?.. akonáhle si v hlave nastavíš nejaké ciele, obmedzíš sa, zapneš si v hlave kontrolku, telo jednoducho sa zapne do režimu, kedy striehne, či náhodou nebude hladovať a pod... potom si to snaží všetko dobehnúť. keby si skúsila jesť pravidelne, min. 5krát do dňa. aby ti metabolizmus pracoval. bol v rovnováhe. aby nemusel nič dobiehať.... a s tými záchvatami. Viem, rozumiem. presne to isté. Ale nič ti nepomôže iba ako povedať nie. Odmietnuť pokušenie. Tak to proste je.... čo si myslíš, že pomôže alkoholikovi ?...

Amily

Koľko meriaš a koľko važiš ?? .. Ja mam ten istý problem ..Cez tyždeň pekne maličko papam a príde víkend a bum same jedlo.Len jem jak keby sa mi rozum zastavil .A potom na druhý deň mam hladovku na upravenie brucho aj vahy .. A strašne ma to depkuje a už neviem čo mam roobiť .. Skus sa nie jak zamestnať .Vyhnuť sa nie jak jedlu ...Asi pôjdem k psychologičke alebo už som aj rozmyšľala nad doktorkou nech mi urobí testy ,,,