Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mam priatela, paci sa mi niekto iny, ale neviem ci on ma zaujem

Príspevok v téme: Mam priatela, paci sa mi niekto iny, ale neviem ci on ma zaujem
Simona123

Fu, že budem žiadať o radu na fore by ma nikdy nenapadlo, ale tu je môj príbeh. Mám priateľa, on ten pocit nemá, ale podľa mňa to medzi nami škrípe, hádame sa, vie byť až agresívny, ale zase ho to prejde akoby sa nič nestalo, len mňa to dosť ubíja a necítim sa vo vzťahu práve najlepšie. Stretla som niekoho iného, robíme spolu, zatiaľ sa medzi nami nič nestalo, myslím, že tam však sú sympatie aj z jeho strany, keďže sme na jednej párty boli spolu takmer celý čas, akoby náhodou sa vždy pri mne objavil a takmer som s ním išla po nej domov, ale našťastie sa zapla kontrolka a šla som pekne domov. Potom som sa mu za svoje správanie na párty ospravedlnila, ak som spravila niečo alebo povedala čo by mu bolo nepríjemné (bola som opitá a družnešia ako za triezva :D), on to bral s humorom, že bolo super a proste sme blbli celý večer. no a od vtedy neviem na čom u neho som. Mám pocit, že moju spoločnosť vyhľadáva, ale nedá nič konkrétne najavo. Len úsmevy, pusa na líce na rozlúčku, doťahovanie sa navzájom a robenie si napriek ako male deti. Minule sme sa bavili o talianskych slovíčkach ešte s jedným kolegom a zrazu mi povedal po talianky \"milujem ta, Simona\", ja som mu na to odpovedala rovnako, akosi mi to vykĺzlo, ale brala som to, že len chcel ukázať čo vie po taliansky povedať. Až neskôr som rozmýšľala prečo mi to vlastne povedal. Proste cítim sa v jeho spoločnosti veľmi dobre, ako pubertiačka ktorej vždy srdce poskočí ak sa na ňu pozrie a usmeje. Nechcem sa však do toho celého zamotať a podviesť partnera, ale na druhej strane ak by mohlo ísť o perspektívny vzťah s týmto druhým chcela by som to skúsiť, pretože neviem či k môjmu artnerovi ešte cítim lásku..lenže nechcem to s tým druhým porať a pokaziť priateľstvo ak z jeho strany o nič nejde a ja sa akurát tak strápnim. Neviem ako ma vníma on a otvorene sa s ním o tom ani nechcem začať rozprávať. Neviem či on to možno necíti rovnako, hlavne keď vie že mám partnera a nechce spraviť prvý krok, ale to sú len moje domnienky. Viete mi poradiť čo robiť, ako zistiť čo o ku mne cíti bez nejakého priameho opýtania sa...veľmi ma to totiž ubíja, radšej by som vedela na čom som a podľa toho sa zariadila, nech ani môjho partnera neťahám za nos, keďže som dúfala že je to len niečo dočasné, čo prejde, ale akosi neprechádza.

Simona123

mini_kona

Ahoj,

tvoju tému som celú prečítala ešte než si mi sem napísala, prišlo mi to dosť podobné :D
Momentálne sme v stave, že tomu necháme čas, hoci najradšej by som to už vyriešila a bolo by, ale možno takto zistím aj ja či sa nerozhodujem nesprávne. Tak uvidíme. Partner sa tvári akoby nič, na jednej strane ak s tým začnem povie, že chce vedieť na čom je, ale keď som mu povedala, že by som sa do konca mesiaca teda odsťahovala, bol z toho na nervy, že či to tak naozaj chcem. Správa sa akoby sa nič nestalo a ja sa pretvarovať neviem, som k nemu úplne úprimná, či ide o moje city, o jeho dotyky, o všetko. Možno po pár týždňoch uvidím či sa naozaj dokáže zmeniť alebo nie. Len najhoršie je, že neviem či sa vtedy vráti moja láska k nemu.
Nuž ktovie možno nejakým spôsobom zasiahne vyššia moc a pomôže mi, alebo budem po pár týždňoch na tom stále rovnako, s totálnym chaosom v sebe samej, ale to sa už budem musieť naozaj rozhodnúť.
Prajem aj tebe šťastný život, myslím, že si sa rozhodla pre svoje vlastné dobro, čo je správne ;)

mini_kona

Simona 123:
Ahoj Simona,

presne viem ako sa cítiš, pred týždňom som tu riešila podobný problém,kľudne si tému prečítaj - možno Ti to pomôže rozhodnúť sa.
Ja som sa rozhodla, že zo vzťahu odchádzam. Čo sme si mali dať s mojim partnerom, sme si dali a ja musím ísť ďalej. Veľmi som sa v tom vzťahu trápila a nebola v ňom šťastná. Tiež som sa platonicky zamilovala, ale viem, že to už bol iba dôsledok mojej nepokojnosti.
Teraz sa sťahujem a chcem byť chvíľu sama, viem, že, čo má prísť príde a každý koniec je začiatok niečoho nového :-) Len sa treba rozhodnúť, nájsť v sebe silu a mať sa natoľko rád, že nebudem ostávať vo vzťahu, ktorý ma nenapĺňa. Samozrejme, neodchádzam po prvom probléme, tiež som sa snažila vzťah zachrániť, rozprávať sa, riešiť, ale už to nešlo ...
Želám Ti, aby si sa rozhodla najlepšie ako môžeš a bola šťastná a spokojná :-)
Tu je moja téma:
www.zdravie.sk

Simona123

Viky ďakujem. Aby som to uviedla na správnu mieru. S mojim terajším partnerom sa hádame od začiatku nášho vzťahu, naše hádky sú často boje, dokonca som mu dala nie raz facku, on ma strčil, či zovrel ruku skutočne surovo a agresívne alebo sa vyhrážal päsťou, ale nikdy ma vyslovene neudrel. Toto mi vadilo vždy. Rozumieme si po psychickej stránke, aj keď odstupom času zisťujem, že nie až tak úplne. Témy a dianie a veci ktoré zaujímajú mňa jeho ani veľmi nie, má svoj okruh tém o ktorých sa rozpráva stále s nimi začína a ktoré zase až tak netankujú mňa. Nejde ani tak o témy, ako o fakt že ho často rozčúli ako na veci reagujem, aká je vlastne moja povaha, hoci mi vzápätí povie, že ma má rád takú aká som (len sa tak vždy nespráva). Mala som na začiatku pocit, že je to chalan, s ktorým sa môžem rozprávať a počúva, ale ani to už neplatí, častokrát sa musím ponáhlať aby som dorozprávala, lebo on chce rozprávať a pod. Časom som už tieto veci začala prehliadať a robiť si po svojom bez ohľadu na neho. Teraz mi zrazu povedal, že ho zaujíma čo robím, chce sa so mnou o tom rozprávať, len nebol čas. Takže u mňa to veľmi vzťah bez hádok, kde si dvaja psychicky skutočne dokonale rozumejú nie je. Držím ti palce, aby ste s partnerom ktorého ľúbiš, našli k sebe cestu.

No a teraz mám vážne pocit že ten druhý je len spúšťač. Po pravde netuším či by to s ním vyšlo je tam zrejme viac vecí proti ako pre, hoci posledné dni sa ku mne správa strašne krásne. S mojím partnerom, ktorý sa teraz snaží a nechápe o čo ide (povedala som mu, že ho mám len rada a neviem či to na vzťah stačí) to vidím všelijako. Prešlo par dní a my pár dní riešime danú záležitosť. Bývame spolu a je veľa praktických dôvodov prečo sa nerozísť. On mi stále tvrdí, že sa zmení, že vie že robil hlúposti a ako sa ku mne správal ale nebol ešte čas nad tým rozmýšľať. Pred asi mesiacom sme sa strašne pohádali a ako som písala od vtedy to ide dolu vodou, od vtedy cítim lásku menej a menej, mám ho rada, ale ako kamaráta, nie ako milenca, frajera. Keď uvažujem o rozchode som zmätená, neviem čo chcem, pretože sa bojím nového začiatku (tam kde teraz som vlastne nemám nikoho len jeho), neistoty a pod.

Že je v tom niekto tretí som zatiaľ partnerovi nepovedala a on vôbec nechápe o čo ide. Stále dúfa, že sa to spraví, že ma to prejde, že je to len nejaký môj výmysel. Povedal mi, či myslím aj na niekoho iného než na seba, ako môžem byť taká krutá. Teraz je veľmi milý, dobrý, vidím že ho to trápi a ku mne sa správa naozaj pekne (čakala som úplne inú reakciu). Stále akosi neverí tomu, čo som mu povedala. Snaží sa utvrdzovať či ho mám ešte rada, objíma ma, bozkáva a ja neviem čo robiť. Keď ma objíme cítim istotu, ale nie lásku. Povedala som mu, že nechcem byť s niekým kto sa ku mne často správa ako on, celý život a neviem, či je možné a vôbec odo mňa férové žiadať aby sa zmenil. On mi povedal, že sám nechce byť taký, len čo s mojimi citmi, ako sa znova zaľúbiť?

Agnes998 mám úplne rovnaký názor. Ale ja neviem či som bola naozaj niekedy do partnera zaľúbená. Rozumeli sme si po psychickej stránke, hlavne na začiatku, ale ani na začiatku u mňa nebol pocit, že chcem byť s týmto človekom každú minútu a podobné prejavy zamilovanosti na začiatku vzťahu. Mala som ho rada, rozumela som si s ním, zaľúbenosť prišla neskôr ale určite nie taká intenzívna ako sa o nej hovorí. Myslela som, že takto to s tým správnym partnerom funguje.

Viky4860

Simona, to čo píšeš mi neuveriteľne pripomína mňa samú, presne moje pocity, ktoré som mala. Je to veľmi podobný prípad a tiež som tu raz dávno hľadala rady. Chcem sa teraz s tebou podeliť o svoj príklad, hoci neviem, či ti to pomôže, lebo ja mám skúsenosť, že človek musí takéto veci vyriešiť úplne sám, každý má individuálny problém,iné vlastnosti a povahu a iných ľudí okolo seba. Musím povedať, že sa mi páči tvoj zodpovedný prístup, že nechceš nikomu ublížiť a nechceš zahodiť dlhoročný vzťah, presne také pocity som mala aj ja, no začnem od začiatku.
Bola som s mojím priateľom 5 rokov. Je to dosť dlhá doba..pravdaže prekonali sme kadečo, ale nič hrozné, nehádali sme sa často, vedeli sme sa dobre porozprávať. Na začiatku ma zaujali naše spoločné záujmy, názory a šlo to. Fyzicky ma až tak nepriťahoval, ale to som si neuvedomovala, lebo som chcela byť s ním, fungovalo to. Pred dvoma rokmi začali drobné nezhody, teraz ich hodnotím ako nie veľmi podstatné a časom riešiteľné, no nastal iný veľký problém. Presne taký aký máš ty. Doslova šialene som sa zaľúbila, ako nejaká 15ka. Dívať sa na neho bola ako taká droga, ktorú som musela stále mať. Vtedy sa začali problémy s mojím vtedajším vzťahom, prestal ma priťahovať, nevedela som s ním byť, vadilo mi aj to čo predtým nie..no aj pre mňa to bolo ťažké rozhodovanie, trvalý vzťah vs. zaľúbenosť. Všetko som si uvedomovala, no nedalo sa už nič vrátiť a to bolo najhoršie! Môjho partnera som už viac neľúbila. Nefungovalo to..a to bol dôvod. Obaja sme sa trápili takmer rok. Asi by sa trápil spolu so mnou či bezo mňa. Už viac som nebola tou osobou, ktorou som bola predtým. Doteraz sa nespoznávam. No aj v násilnom vzťahu by sme sa trápili tak či tak. Nebolo v mojich silách to vrátiť naspäť. Mám pre to neuveriteľné výčitky, často myslím na to, čo by bolo lepšie. Lenže keď si kladiem otázku či ho ľúbim..odpoveď je že už by to nebolo ono, neviem sa pretvarovať.
Toto všetko je len stručne povedané... Vzťah sa nám rozpadol. A teraz? Mám presne to, čo som chcela... Toho, ktorý sa mi tak páčil. Fyzicky to funguje..no sadli sme si už povahovo ďaleko horšie. Pokiaľ niekto tvrdí, že na vzťahu treba pracovať, u nás je to veľká pravda. Musíme prekonávať od začiatku jeden druhého na to, aby to fungovalo. No chceme to obaja, ľúbime sa. Nechcela som stavať svoje šťastie na iného nešťastí...a preto ani ja nie som takto šťastná. Je to moje najťažšie obdobie v živote..veľmi sa trápim a začína si to odnášať aj moje zdravie. Asi si mnohí povedia, tak ti treba, no učíme sa na vlastných chybách a asi to tak malo byť. Možno sa mi to všetko takto vracia, no možno to najhoršie ešte príde. Jediné čo mi ostáva, je bojovať ako sa len dá o to čo mám a nevzdať sa. Obávam sa, že v tvojom prípade ťa neopustí tak ľahko tá zaľúbenosť, či skôr nezačneš znovu naplno ľúbiť svojho priateľa... vraví sa, že ak to tak má byť, ostanete spolu a keď sa naozaj ľúbite, nič vás nerozdelí...iba ty sa musíš rozhodnúť, ktorú cestu si vyberieš. Ak ti môžem poradiť, zvoľ si zatiaľ (ak to takto dlhodobo potrvá), že ostaneš sama. Príp. si trochu viac zisti o svojom idole..a dlhoo ho spoznávaj.

Agnes998

Laska je nieco ine ako zamilovanost, ziadna zamilovanost nevydrzi vecne a ked chces byt vecne len zamilovana tak dopadnes ako jeden moj znamy co ma patdesiatku na krku, kazdy rok inu zenu lebo vzdy ked ho zamilovanost prejde ju odkopne a najde si inu

Simona123

Kika máš úplnú pravdu, tiež som si v živote skúsila, že skutočne sa všetko raz vráti, len doteraz skôr v tom dobrom zmysle...jednoducho cítim momentálne, že môjho priateľa mám rada, ale nie som zaľúbená...čím viac nad tým rozmýšľam, tým viac zisťujem, že moje dôvody prečo zostať spolu sú zo strachu...že stratím istotu, že sa všetko zmení, že možno to raz oľutujem, že mu ublížim a pod. Jednoducho sa od neho odťahujem, som stále chladnejšia, proste tá náklonosť a láska z mojej strany vyprcháva a asi by sa to stalo skôr či neskôr či by som niekoho iného stretla alebo nie..

najprv som nad tým uvažovala, že nerozbijem vzťah ktorý mám len pre pár pekných chvíľ s niekým iným, že je to predsa hlúposť...teraz už ani neviem, či ide o toho druhého, proste cit k môjmu partnerovi je čoraz slabší, či by tam niekto iný bol alebo nie, začínam mať všetky jeho urážky a veci čo mu vadia na háku (pred tým som sa pre ne veľmi trápila), on sám mi povedal, že cíti, že s ním nie som aj keď tam som, že niečo sa deje, hoci nemôžem povedať on sa snaží, snaží si uvedomovať čo mi tak veľmi na jeho povahe vadí...celé tieto moje pochybnosti trvajú niečo vyše mesiaca a len sa stupňujú, hoci rozchodom som sa mu vyhrážala v hádkach už niekoľko krát, vždy keď ma dohnal do takmer psychického kolapsu ako sme sa hádali..bol by to môj prvý dlhodobý vzťah ktorý by som ukončila, možno preto je to pre mňa tak strašne ťažké.

Simona123

september..hm myslím že nie je, hoci je obletovaný veľa babami, keďže je pekný a sympatický, ale on im úspešne odoláva..ale pravdou je nepoznám ho natoľko..

Kika222

Simona
Len jedna rada. Vyries si najprv svoj vztah so svojim partnerom. Lebo ti garantujem ze toto sa ti raz vypomsti (kazdemu sa raz vsetko vrati, tiez v zivote narobila chyby nikdy nie schvalne, ale boli to chyby ktorym som ublizila ludom okolo a poviem ti vsetko do bodky sa mi vratilo) len predytm ta varujem aby si potom nebola nestastna. Preto sa spravaj seriozne. Najprv si ujasni svoj vztah k priatelovi ci chces s nim ostat a ci ho lubis a das vam este sancu (sancu vasmu vztahu) a nemysli pri tom na kolegu! Iba na teba a na priatela. Ak zhodnotis ze to co k nemu citis uz nieje laska, neostavaj s nim a rozid sa ked to neklape. A ci potom ieco bude alebo nebude s kolegom nechaj plynut prirodzene a uvidis. Len si prosim ta "nezakladaj svoje stastie na nestati druheho cloveka" znie to ako otrepana fraza a kua pravdiva!!!! potvrdilo sa mi to v zivote 100% !!! Cize davaj velky pozor ako sa zachovas.

Simona123

mango.tree ďakujem za posledný komentár, zase ma niekam trocha posunul...pravdou je, že do môjho priateľa som nikdy nebola šialene zaľúbená, rozumeli sme si po psychickej stránke a ja som myslela že to stačí, že takto láska vyzerá...pretože vždy pred tým keď som bola pobláznená do niekoho tak to nebol správny chalan, tak som šla na to rozumom, že zrejme si vyberám a zaľubujem sa do mužov, ktorých nemôžem mať, ktorí necítia to isté ku mne, s ktorými by som si v konečnom dôsledku po psychickej stránke nerozumela a keď som stretla niekoho s kým som sa mohla takmer o všetkom rozprávať, zdieľal rovnaké názory a pod. myslela som, že je ten pravý...a teraz sa stalo toto, niečo čo ak by mi niekto povedal že sa stane, vysmiala by som ho, že mne určite nie..

to čo cítim k tomu druhému je skutočne bláznivá láska, nemôžem jesť, nemôžem spať, stále na neho myslím a teším sa keď ho znova uvidím, najradšej by som bola tam kde on stále, ale vídavame sa len dva krát v týždni. mám pocit že si rozumieme aj po psychickej stránke.

keď ono je to celé komlikovanejšie, cítim zodpovednosť k môjmu priateľovi, pretože sme sa spolu presťahovali inde v podstate kvôli mne a ešte ma upozorňoval, že dúfa, že sa niečo také že by sme sa rozišli nestane, lebo všetky baby ktoré poznal sú také a bla bla, vypočítavé..ale z mojej strany naozaj nejde o žiadnu kalkuláciu, proste sa to stalo.

on vôbec žiadne pochybnosti necíti, má pocit, že je všetko ok a nechápe o čo mi ide keď som sa s ním snažila porozprávať. nejde ani tak o toho druhého, ako o fakt že som sa vôbec do niekoho zaľúbila, asi musí byť v našom vzťahu niečo zle a toto bol len spúšťač uvedomenia si toho na mojej strane, pretože doteraz som si myslela, že naše skutočné hrozné hádky a pod. prejdú, že ma začne rešpektovať aká som a nie len na mne hľadať chyby (hoci on tvrdí, že presne aká som sa mu páčim, len potom príde nejaká situácia a zachová sa úplne inak, že sa cítim akoby som bola najhorší človek na svete tým aká som, čo poviem, čo robím).

veľmi by som chcela aby sa to už nejako vyriešilo a bolo po tom, pretože chaos čo v sebe mám som asi nikdy nezažila a najhoršie je že som osoba, ktorá strašne nerada niekomu vedome ubližuje, koho má rada, hoci ho aj neľúbi.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.