Viera, strava, hudba ......a vzťah

Príspevok v téme: Viera, strava, hudba ......a vzťah
Anketaaar

Otázka skôr pre nezadanych , ale aj zadaní sa môžu vyjadriť.
Predstavte si, ze ste spoznali osobu opačnéhpohlavia s ktorou si rozumiete, zabávate, je vam spolu dobr, máte sa radi ale po čase zistite ze:
_ je veriaca v určité náboženstvo ale vy nie.
_ vyznáva úplne iný štýl hudby ako vy
_ je vegetarián ale vy nie_ ci vy ste a dana osoba nie
Sú tieto zistenia pre vás dôležité natoľko ze si poviete STOP s daným človekom nechcem nič mat ? Je koniec!

Prezyvka55

V ziadnom pripade by som nesiel do vztahu s dievcatom ktore je postihnute nejakou vierou v boha alebo alaha alebo inu vymyslenu blbost.

Ostatne je v poho.

Sejla

Toto by som nezistila po čase, ale relatívne hneď:) A myslím, že toto sú skor veci, ktoré by viac vadili tej druhej strane, možno by sa zo začiatku tváril, že nie nevadí, ale určite by sa ma snažil po čase prekonvertovať na tie jeho veci a vzhľadom k mojej povahe viem, že by z toho vznikalo mnoho nedorozumení a konfliktov. A aj keby nie tak nie.. viem, že keď si s niekým nesadnem v týchto otázkach, tak ani v mnohých ďalších, nerozumeli by sme si.

MultiLevel

Co sa tyka viery, ide najma o to, ci ste schopni sa navzajom akceptovat, alebo budete v buducnosti jeden druhemu vnucovat "to svoje". Neviem, v co veris ty a v co ta druha osoba, ale su nabozenstva, ktore sa dost "biju". Avsak, je rozdiel akymi ludmi su vyznavane :) Niekto moze byt privelmi "zavisli" od svojich pravidiel, zakonov a noriem a potom mu to velmi zasahuje do vztahu...
Hudba? A to je naozaj taka rozdielna ako pocuvas ty? Hmmm...Opat, ak si nebudete jeden druhemu vnucovat svoj styl a nebodaj sa kvoli tomu hadat, tak by to nemala byt prekazka. Inak, mne sa ani nemohlo napriklad stat, ze by som si nasla nejakeho typka z discoteky, kedze som pocuvala metal :D Alebo ze by sa do mna zamiloval nejaky hiphoper :D Mozno aj preto si ludia k sebe podvedome hladaju osoby s rovnakym vkusom (nielen hudobnym)
A strava? Zas sa budem opakovat, ale zalezi to len od toho, ci sa budete vy sami pozastavovat nad jedlom toho druheho :) Mat blbe pripomienky, alebo nebodaj chciet niekoho menit na svoj obraz? To zabije vztah behom kratkej chvile. Skus zvazit toto, ci si schopny vediet akceptovat, nevysmievat sa, neriesit, neziadat, nemenit :)

manzelkaaaa

:) akoby som citala popis mna a mojho manzela. Od zaciatku som vedela, ze nie je veriaci (zato ja som), pocuva metal (ja metal neznasam), je masozravec (ja vegetarianka). Milujeme sa uz 7 rokov a je nam spolu uplne uzasne! Protiklady sa pritahuju :) ALe na druhej strane musim povedat, ze v inych otazkach (podstatnejsich, zivotnych) mame podobne nazory a postoje.

manzelkaaaa

:) akoby som citala popis mna a mojho manzela. Od zaciatku som vedela, ze nie je veriaci (zato ja som), pocuva metal (ja metal neznasam), je masozravec (ja vegetarianka). Milujeme sa uz 7 rokov a je nam spolu uplne uzasne! Protiklady sa pritahuju :) ALe na druhej strane musim povedat, ze v inych otazkach (podstatnejsich, zivotnych) mame podobne nazory a postoje.

pompiKolacik

Nie v ziadnom pripade ,ziaden stop. Praveze by som chcela spoznat a porozumiet jeho viere ,ochutnat jeho kuchynu a pocuvat hudbu ktoru on miluje . Ak on bude tolarovat moj styl umenia ,moju kuchynu ,moju vieru ,nevidim problem.

Fleur-de-lis

Rozdiel vo viere by mi mohol vadiť pre trvalý vzťah(záleží od konkrétnej situácie).
Štýl hudby -záleží aký by bol. To by mi vadilo jedine ak by to bol štýl hudby proti mojim hodnotám.
A vegetariánstvo by som neriešila.