Neviem ako dalej ....

Príspevok v téme: Neviem ako dalej ....
zuzka2

Ahojte... Mam 24 rokov som uz rok a pol v zahranici byvam u sestry a jej priatela chodim na umelecku skolu kde spievam a ucim sa teoriu hudby. Mam tu uz vyse roka priatela on je cudzinec. Vsetko by bolo super ak by som aj pracovala... Skoro rok som bez prace denno denne ten isty stereotyp nemam tu tolko priatelov bud som doma alebo s priatelom.. Nemam co robit nudim sa viem presne ako pojdu dalsie dni a uz je to dlho a sviha mi..nedavam priestor priatelivi stale som mu na krku co mi vadi ale byt doma zavreta a stale upratovat ma nebavi..von samej sa mi nechce..nic sa mi nechce... Hneva ma ze sestre nic neppatim ze sa o mna stara ako o malu priatel tak isto..:( nemozem si kupit co chcem ani len drogeriu uz sa so sestrou hadame ako ta moja situacia bude dlho este trvat.. Proste hroza :( uz som spravila tolko toho aby som mala pracu a vzdy som na dne :( opustit skolu a vybrat sa inam to nechcem aspon nie teraz..skola mi dava tiez aspon trochu stastia a aspon nieco robim..priatela milujem sme dokonali ked sme spolu a opustit ho nechcem :( moj najvacsi problem su dlhy na slovensku.. Neplatim odvody mamka mi v tom pomoct nedokaze ma dost svojho a kedze casto som na svk kvoli lekarom opustit poistovnu a to vsetko som nechcela lebo tu v zahranici je to drahe..ale budem musiet sa odhlasit od vsetkeho viac platit nechcem :( toto ma velmi tazi a robi smutnou :( poradte mi co by ste vy robili na mojom mieste?

zuzka2

Problem je ze tu od teba vsade chcu pracovne skusenosti cize prax..ja som si myslela ze ked pride blondina so stihlou postavou modrymi ocami do Talianska nebude mat problem najst si job .. :D asi som sa zmylila ...no uz aj oni tu zacinaju mat problemy s pracou... A ano radila mojich znamych ktori este pracuju ale ze nikde nikoho nepotrebuju.. Raz som bola na pohovore ako asistentka sefa jednej reklamnej agentury a ten chcel odo mna iba jedno.. Ze ked mu rozkrocim nohy hned budem mat robotu.. Volaju mi skor ohladom modelingu fotomodelingu ale vzdy je to dialka pre mna..nic po blizku..

Maoam

* a teda to iste mozes urobit v hoteloch (kedze si pisala o praci chyznej), proste priamo tam chod A OPYTAJ SA; CI PRAVE NEHLADAJU niekoho a idealne je mat CV v taske...lebo zvlast hotely su take, ze radi vidia komplet CV a motivacny list, zavisi od pozicie, ale je to ine ako nejaka kaviaren (hoci aj tam su velke rozdiely)

proste osobne je vzdy lepsie

Maoam

inak mnohi sefovia to maju radi, lebo vidia, ze prisla osoba AKTIVNA a sebavedoma, ktora si sama hlada job

pred XY rokmi, ked som popri skole potrebovala nejake prachy, som vosla vtedy do prvej restiky na ulici a klaplo to, robila som tam dva roky, sef akurat schadzal po schodoch dolu a ja som sa na drzovku (ale sarmantne) opytala, ci smiem hovorit so sefom

usmial sa a predstavil sa - stoji pred Vami :DDD a hned - co chcete? ja - potrebujem job popri skole, na druhy den som mala prist, aby videli, ci vobec viem drzat tacku v ruke, prvy tyzden bol skusobny (samozrejme mi dali prachy zan) a klaplo to...

mali tam vela studentov, pomocnych sil, bola tam dost velka fluktuacia, lebo kde-tu niekto odisiel, novy prisiel,ale bola to dobra skusenost

Maoam

no ak ti nepresli CV-cka, tak moze pomoct OSOBNE ist do firiem, alebo kde to chces pracovat

napr. nie je nic lahsie, ako vojst do restik a kaviarni, vypytat si priamo sefa alebo osobu zodpovednu za personal a opytat sa, ci nepotrebuju pomocnu silu

casto to kaviarne, cofee-shops, bary a restiky maju vycapene priamo na dverach, ze hladaju posilu

hlavne si urobia o tebe prvy dojem a odhadnu, ci budes alebo nebudes pasovat do teamu, ako vyzeras, ako sa spravas, ako vies jazyk atd.

je to spontanne a hlavne ak povedia NIE, tak mas jasne nie a ides dalej

ale skor budes mat sancu, mozno ti povedia, ze si ta chcu odskusat, skusobny den-dva a potom sa rozhodnu

ak budes sikovna a mila, mozno hned podpisete zmluvu...a mas job popri skole

Fleur-de-lis

a tú opatrovateľku si hľadáš len cez agentúry? Skús aj priamo nejakú stránku, kde si dávajú inzeráty priamo rodiny a nejde to cez nikoho.
Ale fakt divné, že sa ti nedarí nič nájsť. Radila si sa s ľuďmi čo si tam hľadali prácu? Alebo sa choď niekam priamo osobne spýtať, do nejakých kaviarní alebo obchodov alebo neviem.
Alebo aspoň brigády. Niečo sa predsa musí dať.
Ale keď píšeš, že si v Talianku, no tam tiež nie je najlepšia pracovná situácia, či?

zuzka2

Nie som narocna to vobec! Hladam si pracu ako chyzna, upratovacka, umyvat riady, vykladat tovar, fabriky, opatrovatelka deti, starsich ludi, hosteska vsetko mozne vsade posielam cv... Anglictinu ovladam na velmi dobrej urovni taliancinu dorozumiem sa vsade nemam s nou problem iba s casovanim slovies co je normalne poniektori taliani ich tiez nevedia.. Bola som v tolkych agenturach dat svoj zivotopis a nikto sa mi neozval.. Ukoncenu mam strednu skolu technicku s ekonomikou.. Na slovensku.. Viem velmi dobre sa obracat v administrative nemam problem to robit aj v inej krajine no bohuzial nic...

Maoam

cau, urcite mate tam, kde zijes kaviarne, coffee-shops a Co., par hodin denne alebo par dni v tyzdni na par hodin by si si mohla privyrobit, ak ako-tak ovladas jazyk, napr. v coffee-shope za pultom v pohode, ak by si si trufla aj na obsluhu, napr. v kaviarni (na restiku musis mat nejake zaklady a skusenosti najmä s drzanim tanierov atd., je toho ovela viac, kaviaren je podstatne jednoduchsia), s tym, ze by si aj kasirovala, mala by si naviac aj nejake trinkgelty, cize kazdopadne by si si popri skole PRIVYRABALA

alternativa su veci ako napr. vykladanie tovaru v nejakej drogerii alebo inom obchode a pod.

ale kaviaren ci nieco ako coffee shop je celkom fajn, vela ludi, dobry trening jazyka, vela mladych ludi - kolegov, naviazala by si kontakty, mozno by si s niekym aj velmi sadla, s dakou babou a mala by si tam kamosku casom atd.

kedze v kaviarnach a Co. robia väcsinou mladi ludia, mozno by si mala casom niekoho, s kym by si mohla ist von, do kina a pod., proste netrcat doma a nevisiet na priatelovi a segre

plus by si zvladala popri tom part-time jobe aj skolu a mala pocit, ze nieco robis a ze nehlivies doma

a segre by si mohla prispiet + by si mala aj nejake peniaze na drobne nakupy pre seba (handry, kozmetika)

Fleur-de-lis

nuž príde mi neuveriteľné, že si nevieš nájsť úplne žiadnu prácu. Prečo je to tak? Si moc náročná? Neskúšaš príliš málo? Pokiaľ nie si v krajine, kde je problém s prácou ako na Slovensku tak bude možno problém u teba?