Mam dominantnu urazlivu priatelku...neviem ako dalej

Príspevok v téme: Mam dominantnu urazlivu priatelku...neviem ako dalej
Tony-82

Ahojte,
Mam vztah 3 roky a nieco a uz fakt neviem ako dalej. Mam svoju priatelku, ktoru mam rad, ale ona mna akosi pomenej (aspon to tak citim). Podotykam, ze vzdy mi islo o spolocny vztah, rodinu, spolocnu buducnost. Navyse mam velmi dobru pracu,aj vlastne byvanie, takze netrpime financou ujmou a priatelka by mala hned kde byvat, keby vsak chcela (nejak sa jej nechce ku mne nastahovat,doma u rodicov je lepsie). Priatelka je velmi dominantna neustupciva zena, ktora musi vsetko riadit a za hocico sa hned urazi a robi sceny, tak ja radsej hned idem odprosit aby bol klud. Zo zaciatku taka nebola ale teraz je to uz hroza. V kopu veciach som doslova pod papucou, vsetko si presadi iba ona a ja radsej ustupim, ospravedlnim sa. A to som neni nejaky tichy chlap, viem si povedat svoje ale chcem jednoducho kludny vztah, tak to beriem ako obetu. Je mladsia a pekna, ma kopu napadnikov, takze vie ze keby sa so mnou rozisla, tak si hned najde ineho. Predsa len nie som najmladsi (mam 32,ona 25) a nechem ostat sam. Citim, ze ma velmi nepotrebuje, keby som jej ja treskol dverami urazeny, tak mi ani nezavola a ma ma na haku. Ja sa snazim ako blazon, ponizujem sa a aj tak si to nevazi. Vzdy som si praveze cenil zeny emancipovane, ktore maju svoj nazor a nikdy som nehladal submisivne ťuťky, ktore len chlapovi ticho prikyvuju, ale fakt neviem ci je zrovna tento vztah to co som chcel. Myslel som si,ze vo vztahu budeme veci riesit spolocne diskusiou, miesto toho ich riesi ona a mne len oznami: bude to takto a takto. Ked nesuhlasim, vznikne hadka,zacne vrieskat, urazi sa a ja radsej ustupim. Ked som napr. si zariadoval byt, ktory som si aj cely aj platil, tak mi do vsetkeho pindala a cele to zobrala v style, ze to zariaduje iba ona. Ja som jej hovoril, ze tam chcem s nou byvat, bude to predsa nase spolocne byvanie neskor,takze nech si aj ona vyberie nieco, ale ze som tam nemal mat skoro ziadne slovo? AKo sorry. Boli to strasne hadky, a to aj okolo kopu inych veci. Vzdy ideme len tak mam ona chce ist, malokedy mne ustupi. Myslel som si,ze to bude vo vztahu v style: nieco za nieco, takto je to vzdy iba po jej a ja ustupim ako pes, lebo ju nechcem stratit.
Este podotykam, ze pratielku si vazim aj preto, ze neni na peniaze (to viem) a je verna. Takze v tomto mam istotu, preto ju nechcem stratit. Len ta jej strasna dominantna povaha.

Agnes998

Ty si velmi zakomplexovany chlap, mas 32 a ides si pomaly hrob vykopat jak staro sa citis, takisto neveris, ze o teba este nejaka ina bicykel opre. Nechces putku, lebo sam si submisivnu putka, co by robili dve putky spolu, nemal by kto riadit vztah. Obaja by ste len sedeli v kute a cakali na rozkazy. Ty podla mna takuto zenu ako je tato potrebujes, si presne ten typ chlapa, co nema slovo a nevie si nic presadit.

soffa

ona sa nezmeni,vzdy bude po jej.a ty bud sa prisposobis alebo ju nechas.myslim si ze druhe riesenie je lepsie pre teba.ano je ti verna,lebo mas byt,dobre platenu pracu a hlavne jej tolerujes to co by nikto "netoleroval."nebud hlupy!aj ty si niekoho najdes,ved byt normalny,mat byt ,pracu,nezostanes sam.pises,ze nie si stasny,ze nebude nikdy po tvojom.laska je aj o kompromise.druhe by ti zniesli aj modre z neba,keby vedeli ze sa vies sam o seba postarat,.dalej nerozumiem preco nebyvate spolu,ona ta nemiluje,si iba jej poistka,ktora ta vymeni,ak si najde bohatsieho,.alebo sory dalsieho "hlupaka"ktory jej bude skakat okolo zadku.nechaj ju,nekontaktuj ju,a uvidis za co jej stojis.podla mna by ti ani nezavolala.

zewa

Zahraj sa s nou hru. Tak ako budete stat si s nou vymen miesto. Potom ju zacni hrat a popros ju, aby ona hrala teba. Mozno takyto vhlad do toho ako sa sprava jej pomoze uvedomit si to. Povedz jej potom otvorene ako sa citis. Podla mna je este nezrela na tak vazny vztah. Mala nejake vztahy aj predtym?

Iveta Michael

pompiKolacik

no vieš,mlátiť ženu nemusí ale zas keby som bola ja chalanom a toto by mi robila tak jej už dávno strelím poriadnu facku,aj ked sa to nemá..

mám takú jednu kamošku,ty kks to je nátura - a jej priateľ fakt trpezlivý človek až neskutočne a jedného dňa pri jedle do neho hučala,jedovato až mu rupli nervy a tresol prázdny tanier o zem a zreval na ňu tak hlasno že či chce to zaucho hneď ...a ona si predstavte sa zľakla a ušla k susedke,neskôr večer prišla s malou dušičkou domov a ticho (!) on sa len tvrdo na ňu pozrel a odvtedy sa to medzi nimi aj zlepšilo,vidím ako ho zrazu obskakuje sranda..

Iveta Michael

Fúzač aj Ondrej :)

..och ale skutočne by som sa hanbila keby som bola chlapom,až na zaplakanie toto ...

neviem pochopiť ako môže byť niekto až taký slaboch :(

pompiKolacik

Ondrej :DD ze zaracha ,ale si ma pobavil :)
Ja stale cakam nejaku jeho reakciu a .... ništ :(
Proste by som rada vediet ako planuje riesit jeho problem.

Ondrej_333

Tony, ani jedna reakcia z tvojej strany. Ani súhlas, ani nesúhlas s názormi. Na čo si zakladal tému - to si sa potreboval len "vyplakať"? Neverím, ža si z toho nič neprečítal.
Ak sa aj s ňou tak bavíš, ako na tomto fóre, tak sa nediv, že tak s tebou jedná a budeš celý život len "držať hubu a krok".
Alebo máš dnes "zaracha" na PC? Nevyniesol si včas smeti, alebo aký iný ťažký zločin si spáchal?

lolo_/P

Zrejme máš malé sebavedomie,že si takto necháš skákať po hlave..to,že jej nejde o peniaze a že je verná nie je nejaká špecifická vlastnosť,ktorú by mala jedna zo sto..aj keď tipujem,že všetky rady čo ti píšeme sú ti zbytočné,lebo si už tak pod jej papučou a tak submisívny oproti nej ako nejaký psík a určite "nedupneš" a neopustíš ju..
teda..ja som stále nazoru,že kazda situacia je napravitelná,resp. treba jej dať pokus na nápravu,ale ten pokus musi byť rázny! žiadne ťuťuli-muťuli typu "milačik,prosim ta.. " ale rázne si dupnut a povedat jej všetko čo citiš a dat jej jasné ultimátum..bud sa napraví alebo sa vaše cesty rozídu.. ona si musi uvedomiť,že nie si jej samozrejmosť ! a ver tomu,že ked ta lubi a dáš jej "poslednú šancu" tak jej blikne v hlave to,že ťa nema až tak istého a uvedomi si,čo môže stratiť a niečo sa zmeniť môže..aj keď som si takmer sto percentne isty,že ju neopustíš už len pre ten tvoj strach zo samoty, ktorý mimochodom absolutne nechápem... 1. máš 32, nie 62, si v tom najlepšom a najproduktivnejšom veku, 2. máš minimálne dve velke vyhody pri hladaní ďalšej = máš dobre zázemie a vlastný byt,čo je velke pozitívum, a to nie je o "zlatokopkách", ale ženy majú proste radi uspešných mužov,ktorí sú šikovní a niečo dosiahli..ver tomu,že sam určite neostaneš,len musíš sa schopit..pozri sa, oplatí sa ti ostavat v takomto vztahu? aku to ma buducnost? čo tak sa porozhliadat po inej, ktorá si tvoju dobrotu aj bude vážiť??