Manzelstvo, ste za alebo proti?

Príspevok v téme: Manzelstvo, ste za alebo proti?
laurora

Teraz neberiem do uvahy krestanske hladisko, to je vsetkym jasne ako to je podla biblie.

Totiz moji kamosi (par), ktori spolu chodia 5 rokov maju nazor na svadbu, ze je to len zbytocnost a obycajny papier. No vcera som sa rozpravala osamote s dotycnym kamaratom- ktory mi ale povedal, ze niekedy sa aj ozenit chcel, ale proste s dotycnou priatelkou nie, aj ked vztah maju skvely, je jej verny, vyhovuje mu, ale proste nevzal by si ju a nechce niest zodpovednost, ze je jej zaviazany, ze bude s nou v podstate cely zivot. Mne to pride velmi smutne. Preto si myslim, ze velakrat, ked clovek tvrdi, ze svadba je len obycajny papier, tak sa len za to skryva, ale pravda je trosku ina...nedokaze sa proste postavit a povedat, s touto zenou /muzom chcem zostarnut...akoby si vzdy nechaval zadne dvierka, mozno aj ked podvedome...co myslite? Lebo je teda viac problematicke rozvadzat sa po rokoch manzelstva ako len vstat a opustit dotycneho/dotycnu zo dna na den...

zita11

Manželsto Pred alebo S deťmi je jasné. Je to optimum. Jedenkrát sa treba oženiť aj vydať, vydržať vychovávať spolu deti, pokiaľ sa dá.
Treba sa zbaviť nálepky "starý mládenec, stará dievka", lebo potom sa spoločnosť k vám správa lepšie.
Druhé a ďalšie manželstvo s deťmi - áno.
Manželstvo po deťoch ... skôr nie.
Pre mňa je to hlavne otázka Načo? Slušne sa uživím, postarám sa o seba a priateľa mám. Bývame každý vo svojom, keď chceme, sme spolu, chvíľu u mňa, chvíľu u neho. Pomáhame si. Nemusím sama na nákupy, ideme spolu na dovolenku.
Ale dennodennú zodpovednosť za jeho domácnosť - to nie som ochotná prevziať. On si totiž úzkostlivo stráži svoj brloh, nedovolí žiadne zmeny. Odmietam byť zodpovedná za niečo, o čom nemôžem rozhodovať. Je to smutný fakt, že sa u neho necítim dobre. Po pár dňoch utečiem do svojho čistučkého bytíka. Môžno je to účel, že si doma pestuje ten otlčený brloh. Aby ženská nepodľahla pokušeniu uvažovať o spoločnom bývaní.
Vzťahy s dospelými deťmi si riešime oddelene, ale radíme sa spolu.

Sejla

PompiKolacik, ako to myslíš s tým zlom, ktoré je v každom človeku? To som nepochopila, môžeš to vysvetliť?

pompiKolacik

zaujimave reakcie
Bojite sa manzelstva ? To je cudne . Ja si myslim ,ze "zlo" v cloveku uz je (v kazdom) a pozitivnym ovplyvnovanim mozme z neho vytiahnut dobro to plati i v manzelstve .
Takze ,ja mam stale potrebu delit sa o .....

lahlahlaaa

nechcem manzelstvo, lebo nechcem sa s nikym delit o svoje prostriedky a ani nechcem od nikoho financnu pomoc. chcem zit sama a starat sa sama o seba...a navyse nikto ma nechce, cize nemam sancu dosiahnut s niekym manzelstvo...pre mna je to uplne nerealne...

pavol123

MultiLevel

lenze slovaci maju pravne vzdelanie na urovni nula cela nula, tak zbytocne im vysvetlujes, ze manzelstvo ma pravny vyznam..

potom sa cuduj svet, ako lahko sa okaslu a cuduj sa svet, preco tu vladne "politik" sro.

proste oni tocia len o tom, ze papier lasku nezpevni, co je pravda, ale len ciastocne. ono keby bola samozvrazda na gombik, denne by sa zabilo asi milion ludi (teraz je to milion rocne)

lebo ked tam nie je prekazka (rozvod), tak je rozchod pochopitelne lahsi.

ja som len zvedavy, ci si takuto volnost nechaju aj do doby, ked budu slintat na vlasnu kosielku, ruzovu. albo ci potom uz im niekto "spriazneny" bude vhodny a vyhodny ;)

pavol123

manzelstvo ako princip ano. ma to len a len vyhody.
ale hentaka vypocitavost "som s tebou, dokym si nenajdem lepsiu", to urcite nie.

september

Som jednoznacne za manzelstvo. A ti ktori manzelstvo nechapu, by si mali uvedomit, ze sa vobec nejedna o ten zdrap papiera!!!