Manzelstvo, ste za alebo proti?

Príspevok v téme: Manzelstvo, ste za alebo proti?
laurora

Teraz neberiem do uvahy krestanske hladisko, to je vsetkym jasne ako to je podla biblie.

Totiz moji kamosi (par), ktori spolu chodia 5 rokov maju nazor na svadbu, ze je to len zbytocnost a obycajny papier. No vcera som sa rozpravala osamote s dotycnym kamaratom- ktory mi ale povedal, ze niekedy sa aj ozenit chcel, ale proste s dotycnou priatelkou nie, aj ked vztah maju skvely, je jej verny, vyhovuje mu, ale proste nevzal by si ju a nechce niest zodpovednost, ze je jej zaviazany, ze bude s nou v podstate cely zivot. Mne to pride velmi smutne. Preto si myslim, ze velakrat, ked clovek tvrdi, ze svadba je len obycajny papier, tak sa len za to skryva, ale pravda je trosku ina...nedokaze sa proste postavit a povedat, s touto zenou /muzom chcem zostarnut...akoby si vzdy nechaval zadne dvierka, mozno aj ked podvedome...co myslite? Lebo je teda viac problematicke rozvadzat sa po rokoch manzelstva ako len vstat a opustit dotycneho/dotycnu zo dna na den...

soffa

nie som niejaka puritanka,ale nechcela by som aby sa moje deti,(s partnerom)volali inac ako ja.proste ze by priatel a "nase deti" volali po manzelovi a ja mala ine priezvisko.su s tym len starosti.hlavne na letisku,musite nosit rodne listy.a kazdy sa ta vypituje cie su tie deti.to sa osobne stalo mojej kamoske.a nevidim nic zle na manzelstve,ved to je tak,ako ked zijete v partnerskom vztahu.

doubledog

manzelstvo je prakticka vec, je to celkom rozumne usporiadanie pre muzsko zenske vztahy
ale treba uznat, ze to uz nie je uplne aktualna institucia, vela toho, co kedysi zabezpecovala, uz nie je potrebne, pripadne to robi nejaky inu pravny institut.
ale kazdopadne, som za manzelstvo :)

Kiara24

Nie som ani za jednu z tych moznosti. Pretoze ako bolo spomenute v prispevku podomnou, tak obe maju nejake svoje plusy a minusy.

Vzdy som tvrdila, ze ani manzelstvo nie je zaruka, ze ten vztah vydrzi popripade, ze si niekto povie, ze ano to je ten pravy, a preto si ho beriem. Nikdy nehovorte nikdy. Tuto vetu si radsej povedzte ak budete mat 70-80 rokov a stale so svojou polovickou budete.

Vydat som sa vzdy chcela, lebo v tom vidim vyhody. Lubit niekoho bez papiera sa da a to je aj ten typicky moderny argument, co kazdy pouziva ak sa brat nechce. Lenze manzelstvo je pravna institucia, tam okrem lasky ide o mnoho dalsich veci, co isto iste viete.

Ale na druhej strane ak by som sa nevydala nikdy tak sa mi svet nezruti. Vieme zit spokojne aj takto a uz je len na nas ako si budeme postupne budovat vztah.

lorrines

Nie som v zásade proti, ale považujem to taktiež sa zbytočnosť. Vždy hovorím, že keď si dvaja rozumejú a je im spolu dobre, budú spolu aj bez toho papiera.

Všetko má svoje ZA aj PROTI a manželstvo nie je výnimka. Človek si musí sám zvážiť, či ide do toho s človekom, ktorému plne dôveruje a nemá v ňom najmenšie pochybnosti. Lebo ak to má byť také unáhlené, po pár mesiacoch, keď má človek ešte ružové okuliare, tak nesie riziko, rozvodu a ten má toľko negatív, že treba to asi veľmi zvážiť.
Ja po niečom ako sobáš však netúžim :)

MultiLevel

pompiKolacik, v niecom s tebou suhlasim. Urcite by som vsak nesla do vztahu s niekym, kto ma absolutne nepritahuje...najlepsie je, ak je to v rovnovahe, ze je tam aj ta pritazlivost, aj iskra, ale aj logicke si zvazenie, ze ten dotycny je vhodny do buducnosti :) Netreba sa pri vybere partnera prosto pridrziavat len tych prvych uzasnych ruzovych zamilovanych momentov ale i mysliet :)

pompiKolacik

Manzelstva z rozumu ci skor - najprv svadba ,az potom laska ,fungovali podla mna dlhsie ,nez zvyk vyberat si zivotneho partnera na zaklade pritazlivosti. Dnes ,ked pocit zamilovanosti opadne ,zrazu sa na nas vsetky negativa vyvalia ako prasknute kanalizacne potrubie. Ono je to i tym ,ze mame vela moznosti na vyber :)))

Sejla

Fleur, rozum? Ten sa plne využíva pri zamilovanosti - ako čo najlepšie ospravedlniť milovaného, ako mu odpustiť prešľapy a čo spraviť len aby mu bolo dobre.