Svokra a švagrina štvú mojho muža proti mne kvôli nezamestnanosti

Príspevok v téme: Svokra a švagrina štvú mojho muža proti mne kvôli nezamestnanosti
Elidea

Mám 36 rokov, mam dcérku z prvého manželstva, má 9 rokov. Muž má syna, ten študuje VŠ a žije so svojou mamou, riadne na neho platil výživné, ale so synom vychádzajú zle. Nerozviedli sa kvoli mne, ale už pred naším zoznámením. Spoločné dieťa nemáme. Moju dcéru má muž veľmi rád, aj ona jeho. Ale ako ona rastie, už si tak nerozumejú ako predtým. Mám ekonomickú SŠ, robila som účtovníctvo, môj muž VŚ, obaja máme druhé manželstvo. Bývame v malom meste, v prenajatom byte. Muž pracuje, slušne zarába, ale mne sa prácu podľa mojich predstáv nedarí nájsť a hocičo robiť nechcem. Splácame hypotéku, snažím sa viesť domácnosť bez rozhadzovania. Ale aj tak švagriná a svokra do môjho muža zapárajú, že mám ísť robiť. Už sa takto naťahujeme už vyše roka, som z toho vážne zúfalá. Teraz mi môj manžel dáva ultimátum. Mám 3 mesiace, aby som sa zamestnala. Odsťahoval sa k príbuzným a povedal, že zaplatí už len 3 mesiace za nájomné a dá mi trocha peňazí na domácnosť a na krúžky pre dcérku. Vyhráža sa rozvodom.
Ale ja vlastne ani neviem, či si chcem udržať toto manželstvo. Ke´d má môj muž zlú náladu, zapáral do mňa aj do dcéry. Vedel byť vyslovene otravný. V poslednom roku sme sa veľa hádali. Veľmi ma hnevá, že môj muž sa stále radí so svojou mamou. Ona je trocha hysterická, je vdova a môj muž jej musí každý deň telefonovať. Nemá ma rada, muž sa bál povedať jej, že sa berieme, preto sme sa zobrali bez jej vedomia a dlho sme jej náš sobáš tajili. Najprv som si so sestrou svojho muža rozumela, ale teraz ma neznáša. Pritom ona bola doma s dieťaťom až 12 rokov! Skúsila som dve zamestnania, ale môj muž mi prácu znechutil, stále ma kontroloval, alebo prišiel pre mňa, alebo aby sme šli na obed.
Ja nepotrebujem zamestnanie na to, aby som si dačo dokazovala. Ani jemu nepotrebujem nič dokazovať, sme predsa dospelí ľudia. Myslím si, že v skutočnosti môj muž nechce, aby som pracovala. Je rád, že ma môže ovládať cez peniaze. Iba ma nevládze chrániť pred svojou mamou a sestrou.

V poradni sme boli,už viackrát. Môj muž hovorí, že nás nechce stratiť ale trvá na niektorých zmenách a hlavne, že mám ísť robiť. Ja som povedala, že neviem, či chcem udržať manželstvo.
Myslím si, že keby môj muž tak slepo neposlúchal svoju mamu, že by sme mali pokoj. Ako mu to mám vysvetliť ? Alebo svokre, nech nám dá pokoj ?

hanka9

Repka

moze to byt aj tak ako pises, ale aj NEMUSI

moze to byt aj tak, ze ona uz ma toho po krk, kedze jej svokra a ta dalsia vycita

a ockuje manzela

no a manzel si ju nevie podrzat

k tomu by zodpovedal aj nazov temy

P.s- ved preco by zakladatelka sla sama proti takto opisanim veci, problemu??

emalea

áno repka...máš pravdu...v tom manželstve sa rieši všetko naraz /aj vzťahová láska/...nielen to, či má alebo nemá ísť pracovať...ale ja už radšej v tejto téme končím, lebo mi namôjdušu vyhasne v krbe!!!!

hanka9

a inak tema ma nazov

-/"Svokra a švagrina štvú mojho muža proti mne kvôli nezamestnanosti/"

P.s- takze my by sme mali /"riesit/" prioritne svokru a svagrinu

a nie sa /"ukajat/" VYLUCNE na zakladatelke temy, ktora ocakava pomoc

vsak Zlatokopa

repka

emalea... ale vy ste sa tak s manzelom dohodli a jemu to vyhovuje - vam obom! ...
..nemyslim si, ze jej muzovi ide o to aby zarabala peniaze... tam je problem inde.... citaj detailnejsie.. ona nevie ci chce to manzelstvo zachranovat - podla mna jej muz sa citi ako debil - kym zaraba a nosi domov peniaze je dobre a ona namiesto toho aby ukazala len trochu snahy - co by podla mna v tomto pripade jej muzovi stacilo, namiesto toho nevie ci ho este chce za muza... ona mu jasne ukazala, ze jej ide len o peniaze a pohodu bez namahy v manzelstve..

emalea

opäť sa budem opakovať, ale zase súhlasím s hankou....veď v tom vzťahu môže byť toľko faktorov, o ktorých ani netušíme...a ja vám poviem: tiež som doma cez rok a vlastne tým šporíme hrozne veľa peňazí...ako? veľa ľudí /čo nechápem/ tvrdí : zober akúkoľvek robotu: takže predstavte si, mala som vyhliadnutú jednuu prácu na pár hodín , ale musela by som cestovať cca 35 km denne! zoberte si len náklady na cestovanie, oblečenie, stravu....nakoniec by mi ostalo vo vačku cca 100,-EUR...tak za toto sa mám naháňať? nie som ťukes!!! a takto som doma, pekne navarím manželovi každý deň dobrý lacný obedík....občas mu pomáham vo firme /on je SZČO/tým, že som doma, kúrim denne v krbe-to mám na starosti JA, čím šetríme nemalé prostriedky za plyn, nemusím sa denne pekne obliekať /berte s rezervou.../ toto všetko je úspora...a hlavne, keď mi ochorejú deti, nemáme ako rodičia smrť v očiach, že čo teraz, lebo skutočne nemáme možnosť upratať deti starým rodičom...atď...atď...takže, skôr ako niekoho odsudzujem! treba všetko brať komplexne!!! toto všetko si môj manžel na mne váži a vie, že je to O.K. a okrem toho o osôbke hore vieme veľmi-veľmi málo...
P.S.: my sme sa brali s manželom veľmi mladí, po svadbe išiel na vojnu na rok /ale slúžil v našom meste/, čiže om bol bez príjmu a ja som rok ťahala všetky účty /už sme bývali vo svojom podnájme/ a to som na neho mala každý deň byť ofučaná, že nenosí peniaze do rod.rozpočtu? že prečo si nevybavil modrú knižku, ako to bolo vtedy v móde!! niekedy sú proste okolnosti v živote ....divnéééé....

hanka9

Zlatokopa 8:26
uvadzas toto, cit: sama pise ze cez rok a ze nechce si najst.

P.s- cituj jej presne znenie, nevymyslaj si a „neprikrasluj“, neskladaj slova ako tebe pasuju !! A nezaoberaj sa „co keby“ , „co keby“ „co keby“ , ale zaoberaj sa faktami.

Ak si neskladala manzelsku prisahu, nepoznas zakon o rodine a nevies o com to je a nemas prakticke skusenosti z manzelstva a nepoznas celu problematiku ich veci,

doporucem vyjadrovat sa zdrzanlivejsie a ludskejsie, co u teba absentuje.

P.s- "nepreskocila" si este ani ty, nemas este napisany tkzv. dochodcovsky list, cize aj tebe sa moze stat kadeco zle, o chorobach nehovoriac. ..

takze nesudme, ak nechceme byt sudeni

a budme v prvom rade ludia

na sudenie su ini

Zlatokopa

Ona je uz levina prist k PC a odpisat na temu ktoru zakadala .. dohovie naco to robila asi cakala odpovede typu : Sviniar chlap , najdi si lepsieho a ty sed doma sak co budes ..