Dlhodobá vaginálna mykóza

Príspevok v téme: Dlhodobá vaginálna mykóza
TinaMimi11

Ahojte baby,

už asi pol roka v KUSE ma trápi táto pliaga a nedarí sa mi jej zbaviť. Gynekologička mi robila aj testy, no stále predpisuje tie isté lieky dokola, vraj už je to lepšie, no ja žiadnu zmenu necítim. Už som vyskúšala rosalgin, canesten tablety aj krém, Gynazol krém, aj mykomax tabletku a ešte množstvo ďalších "zázračných krémikov",no žiadna zmena, vždy sa mi uľavilo ale nevyliečila som sa. Spodné prádlo nosím len bavlnené a po opraní ho vždy preventívne prežehlím. Neviete mi poradiť ešte niečo ďalšie, a hlavne trvalé? Nemôže byť príčinou aj antikoncepcia? Pretože problém nastal zhruba mesiac po tom, čo som prešla k inej gynekologičke a tá mi zmenila antikoncepciu. ďakujem za vaše rady...

Dairis

alzb. tak mi prosim ta povedz ako teda sa dalej posunut? ved uz sa citim akoby som sa zblaznila. mam pocit ze pre seba a pre svoje telo robim najviac. snazim sa robit to co uznam za najvhodnejsie a najlepsie aby som si nejako neskodila aby som bola fit a tohto problemu sa nie a nie zbavit.

alzbetiena

*Dairis* ako je to možné? úplne *normálne* ide o to, že niekedy už bežné veci na imunitu nestačia že ani nevládzu ju posilňovať. *Krémy, gély* to je kapitola sama o sebe neriešia problém kde vzniká to je na tom to najhoršie.
*Plamienok* to je tiež možné že sa niekedy takéto niečo stane, ale povedala by som že je to menej časté ako mykóza ktorá vzniká nedostatočne vybudovanou imunitou ;)

plamienok

mykózu u veľa žien spôsobujú taktiež mužské spermie, ktoré ako keby vytvárali kyslé prostredie. Zneutralizovať sa to dá zásaditými výplachmi, medzi domáce patrí voda prevarená s jablčným octom, ten je silne zásaditý.

Dairis

..lenze ako je mozne ze to telo je oslabene, ked sa snazim ho vsetkymi moznymi sposobmi posilnovat? nejde mi to nejako do hlavy. co sa tyka roznych gelov a kremov na tento problem tak uspech nulovy preto som sem prisla a zacala riesit ze kde je vlastne podstata tohto problemu :/

plamienok

začala som používať vaginálny krém vagisan, totiž nie vždy ide o mykózu, niekedy tento problém vzniká pri nedostatku estrogénu, t.j. suchá pošva a príznaky sú podobné, akurát nie je výtok, len svrbenie a pálenie.

Marianna 67

Mne pomohol na dlhodobé problemy s vaginálnou mykózou wobenzym. Skuste, nemohla som sa zbavit svrbenia, palenia a bolesti

Spalnicina

Tak u teba možno spôsobilo mykózu niečo iné a nie oslabená imunita, ale po väčšine sa mykóza objaví, keď je telo oslabené a nevie čeliť baktériám a kvasinkám a podobne, aspoň teda u mňa to tak bolo, nehovorím že aj u teba to tam musí byť ale je veľká pravdepodobnosť že tvoje telo nie je na tom OK, že nie je v 100% stave.

akinom0077

Dairis/ moze to suvisiet aj s imunitou aj ked moja skusenost je taka ze po opakovanych mykozach a gyn zapaloch ma gynekolog poslal na imunologiu robili mi krvne testy aj ine a imunitu som mala v 100% poriadku bolo to nepochopitelne aj pre mna ale bolo to tak

Dairis

Alzb ..ako ako mykoza vznika? Moze vznikat aj ked imunita nie je v poriadku? to je akoze ako mozne to mi vies vysvetlit nejako? lebo sa v tom stracam ved nikto nechceme aby sme mali imunitu v zlom stave tak ako to ze sa to deje?