Rozchod

Príspevok v téme: Rozchod
ruro

tak ze k veci...som po rozchode...vztah nejake dva roky od priatelky nemam ani fotku ani macika nič ziadna spomienka cize netreba nic vyhadzovať nic palit :D...byvame na jednej ulici asi po prvych 9 mesiacoch sa so mnou rozisla zistil som, že sa sa zacala stretavat s byvalim (romom) ktory sa vratil z lochu kde bol 3 mesiace..vynadal som jej velmi skaredo ... nakoniec som sa placom ospravedlnoval a prosil ju o odpustenie nejaky cas som este doliezal ptm to preslo a asi po 4 mesiacoch sme sa vydali raz za cas a nakoniec sa zase zacali stykat..cele leto az do oktobra (v septembri zacala chodit na vyšku do prveho rocnika) zaciatkom novembra jej uz zacinali zapocty a a nejako zacala byt nervoznejsia a mala aj nekake dentalne problemy snazil som sa ju mentalne podporit cez tyzden bola vskole a tesil som s aze sa uvidime aspon cez vikend no ptm to zacalo(nemam cas niesi uz moja priorita bla bla bla)hadky..po 2 mesiacoch na vianoce mi konecne povedala ze vlastne ma uz nechcela pred dvoma mesiacmi len sa mi to bala povedat, narozpravala mi ze som hrozny clovek,ze som slaboch atd. ze ma strach ze ju zabijem :D neviem pride mi to uz smiesne len ze v tej chvili so msa citil ako by som bol tym najhorsim clovekom na tomto svete..ja sa nelutujem ja si zijemsvoj zivot dalej len nechapem ako moze niekto tvrdit niekomu ze ho lubi a ptm sa otocit a povedat ze je koniec dajmi uz pokoj..chapem nemali sme toho vela spolocneho a vacsinou casu sme travili v posteli(aute)...na silvestra som sa trosku opil a stretol ju v emste pohadali sme sa rozbil som jej telefon (finacne som ju odskodnil) uz sa nerozpravame...ja som citlivy clovek, niekedy svoje emocie nezvladam a mam vybusne reakcie ale niesom nasilny...ja neviem vypnut svoje pocity a povedat si uz na nu nemysli nema to vyznam viem ze je lepsie ze to uz skoncilo len nechapem načo je to dobre naco su dobre taketo lasky ktore cloveku len ublizia aj ked sa zda ze ho robia stastnym ...ak to niekto precita cele tak mu gratulujem za chyby sa ospravedlnujem...pekny vecer

ruro

dakujem a vti za tvoj nazor...ja viem co je spravne len je lahsie podlahnut nespravnym rozhodnutiam ...ja som veriaci clovek a dokonca studujem soc pracu takze o interakcii medzi ludmi som sa toho naucil hodne lenmam pocitatni ze neviem dospiet alebo nechcem...mna ani vlastne netrapi tak rozchod skor vytriezvenie a zistenie faktu ze som dva roky stal a prešlapaval ateraz ako by som nevedel ist dalej ... ex mi povedala ze ju ostatni ludia nezaujimaju ze sa o nich nestara lenze ja ludom pomaham rad malokedy poviem nie aj byvalej som pomahal ak jej nieco trebalo a nic som na oplatku nechcel a ona toho premna neurobila v podstate nic.. uz niesom maly cize nevyhoviem uplne kazdemu ale snazim sa byt prospesny len mam teraz pocit ze to zomna robi cloveka ktoreho kazdy len na istu dobu na nieco vyuzije a ptm onho strati zaujem alepritom sa pokadam za cloveka asertivneho len sam neviem ako by som sa este nevedel najst..prilis sa nad sebou zamyslam a prilis sa porovnavam ...mozno je to len komplex z nepodareneho vztahu ...a mimochodom partnerky nestriedam ako ponozky tak ze sa do dalsieho vztahu ani hrnut nebudem, koncim pomaly skolu chcem rozbehnut nejake projekty a dfm,ze naberiem na to odvahu..len ako som na zaciatku spominal som citlivka a taketo veci ma vedia poznacit na dlhu dobu...

_meno

ahoj ruro

poznas ten pocit, ked z vypocitavosti nedostanes co chces,
zacnes nadavat na cely svet, na ostatnych, na priatelku, na minulost, vsetko chces spalit?

v texte sa ti tato situacia stala 3x .. ako vrana k vrane sada, tak tvoja priatelka je podobna tebe, ako spominas, aj ona sa sprava podobne

je to zlozvyk z detstva, laska z vypocitavosti (obchod) ... lebo zivot je zmena, prinasa, odnasa

prinasanie akceptujeme, ale odnasanie nie? .. to je rozum dietata, nerozumie zivotu, ale jemu sa to da ospravedlnit, ma malo rokov

my, co uz mame viac vieme, ze uspech je, ked sa pripravenost stretava s prilezitostou

co ale nevieme je, ze prilezitost prichadza az po tom, co je clovek pripraveny

(napriklad muzi maju partnerku, ale tuzia po inej zene .. v skutocnosti 'sa akoby nic nedeje' ... je to len muzova myslienka ........... problemom ale je, ze ked nastane situacia partnerku s druhou podviest, spravi tak .. lebo muz uz nema prekazku, ktora by zabranila jeho ziadosti (chceniu) ..... takze nielenze taketo situacie vyhladava, ale aj vykonava)

... dlhsie som rozmyslal, preco si napisal tento prispevok a napadlo ma to : lebo tvoje ego stratil lasku, o ktorom si myslelo ze ju ma navzdy a mu patri

aby si mohol ist do dalsieho vztahu, potrebujes mat ludi rad nezistne .. cize ludia, ktorych budes mat rad pomahat im ... ta nemusia mat naspat radi, alebo ti mozu robit dokonca zle

iba ak si toto ochotny robit (laska), tak si pripraveny lasku prijat
(ako ucitel, co dokaze naucit len to, co sam vie)

vela stastia ruro, prajem ti len vsetko dobre a pekny zvyok dna :)