Rhinoplastika - dlhodoby opuch po operacii

Príspevok v téme: Rhinoplastika - dlhodoby opuch po operacii
paulylinka

Zdravim, chcela by som sa opyta, ci ma niekto skusenost s dlhodobym opuchom na nose po plastickej operacii. Opuch je normalna zalezitost ako som si zistovala, aj doktorka mi to povedala,je to tiez induvidualny proces. avsak odpucha mi to velmi pomalicky. Neviete mi niekto poradit nieco na urychlenie procesu ? som pomaly 6. mesiac po operacii, no stale prevlada opuch... Dakujem

paulylinka

baby, to ste este nevideli ten moj, potom by ste sa stazovali :D 18. den po opke je velmi skoro hodnotit, ja som mala dva tyzdne po snati dlahy , nenormalny opuch, uz sa zmiernil, no stale je, takze nezufaj, urcite to zmizne :) uvidis, co ti povie na kontrole lekar/ka... aj vam nieco povedali, ako mate postupovat, aby vam ten opuch zmizol, alebo sa aspon zmiernil ? pretoze mne len masaze kazala.. nejake tabletky ste nemali brat ?
Emma98 : kolko si po operacii ?

inac ste spokojne baby ?

blablar

Ahojte, ja som 18. den po operacii a mam dost asymetricky ten opuch. mala som vyboceny nos a do tej strany ako bol vyboceny je dost vyrazne vacsi opuch. Je to tam take tvrdsie ako keby a aj ma to viac boli. S tymto ste sa niekto stretli? Ja len dufam ze to odpuchne. Ta druha strana je ako keby uplne odpuchnuta, nic ma tam neboli

Emma98

Mne odpuchol až moc :-)teraz su mi vidieť navrchu nosa kostenne výčnelky. Viacej sa mi pačil opuchnuty aspon bol rovný a hladký, teraz je hrbolčekový :-(

paulylinka

ano, rano to je najhorsie, je cely opuchnuty, az nechapem ako je to mozne , ze ked si ho vecer pred spanim vymasirujem, celkom pekne aspon trochu odpuchne.. a rano opat.. skusim tu fixaciu na noc, uvidime co to spravi, dakujem za radu :) robila mi cely nos, kost mi urobila pekne, aj spicka bola ok, az kym mi nedala dole dlahu a potom to zacalo neskutocne opuchat.. prve dni po snati mi to len puchlo, bolo to hrozne... teraz je to lepsie, no este stale nie dokonale.. vies, mne menila dlahu po dni, pretoze sa mi uvolnila a musela to previazat, cize som si ho hned aj videla den po zakroku a bol uplne super, vydareny az sama som neverila aky je maly hehe :D a potom mi to jednoducho tak napuchlo, ze som ostala strasne sklamana.. kde si bola na opku, u akeho doktora ? :)

m8cr6

pred rokom som bolana operácií a po pol roku po opke mi sám doktor povedal, že ho mám ešte mierne opuchnutý :) Fixujem ho náplasťou, je to taký kotúč látkovej náplasti, tú si dávam na noc okolo špičky sťahujem a trošku ťahám dohora. keď mám studené ruky, tie si naň prikladám, na tie časti po stranách, čo opúchajú a tiež mierne tlačím a masírujem. Teraz po roku už to nemusím tak často robiť, lebo už nenapúcha, ale preventívne si to dám tak 3x do týždna. To fixovanie nie je závadné, môžeš to robiť do kedy cítiš, mj doktor sám bol na rhinoplastike a vraví, že aj po 10tich rokoch si ho sem tam oblepí/sťahuje na noc. Ale vieš..niekedy je ten nos taký, že na prvýkrát ti ho dokonalý nespravia, je potrebné vaic operácií. Môj nie je dokonalý,ale to čo som potrebovala spravil velmi pekne a prirodzene, takže už to tak nechám. A ty čo si si dala? Zúžiť špičku alebo ti aj zbrusovala z kosti?

m8cr6

pred rokom som bolana operácií a po pol roku po opke mi sám doktor povedal, že ho mám ešte mierne opuchnutý :) Fixujem ho náplasťou, je to taký kotúč látkovej náplasti, tú si dávam na noc okolo špičky sťahujem a trošku ťahám dohora. keď mám studené ruky, tie si naň prikladám, na tie časti po stranách, čo opúchajú a tiež mierne tlačím a masírujem. Teraz po roku už to nemusím tak často robiť, lebo už nenapúcha, ale preventívne si to dám tak 3x do týždna. To fixovanie nie je závadné, môžeš to robiť do kedy cítiš, mj doktor sám bol na rhinoplastike a vraví, že aj po 10tich rokoch si ho sem tam oblepí/sťahuje na noc. Ale vieš..niekedy je ten nos taký, že na prvýkrát ti ho dokonalý nespravia, je potrebné vaic operácií. Môj nie je dokonalý,ale to čo som potrebovala spravil velmi pekne a prirodzene, takže už to tak nechám. A ty čo si si dala? Zúžiť špičku alebo ti aj zbrusovala z kosti?

paulylinka

ahoj, masirujem si ho stale ked mozem, pretoze sa nemozem na to pozerat.. :D doktorka mi povedala, ze tym, ze som mlada, bude sa mi to hojit horsie.. este k tomu to bolo robene otvorenou metodou, co prispieva tiez k dlhsiemu hojeniu, citim stale napatie na spicke.. mozem sa opytat kolko si ty po operacii ? ako si ho fixujes ? mne kazala doktorka fixovat , resp. davat si taku malu dlazku na nos len na tyzden po snati dlahy ... aj chladit som chladila len pokial som mala dlahu na nose.

m8cr6

ahoj paulylinka
ja som bola na na rhinoplastike pred rokom. doktor mi povedal, že u mňa sa to zrejme bude dlhšie hojiť, niečo s makkými časťami mi vysvetľoval.. Dlho som si nos fixovala náplasťami aj teraz ešte občas. Opuch naozaj mizne pomaličky, teraz možno dva mesiace čo mi troška opuch ustúpil ale cítim, že to ešte nie je celkom ono. Treba si ho po stranách masírovať, fixovať aj každú noc, ak nežiješ s mužom :) Chladenie tiež robí dobre. Verím, že za další rok už bude celkom ok :) A tak asi to máš podobne ako ja :)