Moja svokra...

Príspevok v téme: Moja svokra...
palilala

Mam mensi problem.Mam svokru ktora je dobra,snaziva aj mila a pod...len je prehnane starostliva...vnucuje mi jej nazori,ked nieco spravim zacne sa ma pytat ci to nemoze byt inak,alebo to potom spravi po svojom,ja nieco spravim v dome a ona to potom premeni,alebo pri vareni som pod dohladom a popritom varim dobre.Casto vravi sprav to takto a to som uz vela krat varila prave to jedlo...Ked si nieco obleciem celu od hora nadol si ma prehliada a toto si obliekas?Minule mi povedala ze ju budu ohovarat po dedine podla toho ako sa obleciem a pod popritom sa obliekam normalne ....niekedy ma to stve ,lebo mam 26r. a tiez ma nebavy taketo reci stale pocuvat no z ucti k nej som ticho.Ked si vyjadrim nazor zacne sa usmievkat a ide si svoje.Ja sa staram riadim aj navarim,len si to pyta trosku viac pochopenia...ale pocula som ze ona mala hroznu svokru,mozno to na nej ponechalo nasledky...

anka89

Sama si si dala odpoved co mas robit ,no presne co tvoja svokra ,poucuje ta povedz ano ,ano a urob si po svojom a este sa aj pri tom usmievaj ,neboj ona pochopi ,alebo jej povedz ,ked pojde von oblecena ,ze si mala dat druhu bluzku ,lebo co povedia susedky ,ked ju v tej co ma uvidia proste pouzivaj jej zbrane a nezabudni vzdy z usmevom uvidis ,ze az taka kludna nebude .

zita11

Palilala, je jedno, aku máš školu. Ja si tiež myslím, že tvoja svokra to nemyslí zle a že si už na ňu alergická.
Ak sa svokra dokáže sama o seba postarať, možno by pomohlo, keby ste vy mladi aspoň pol roka bývali mimo domu, napr. v prenájme. Niečo to stojí, ale rozvod je drahší.
Ak sa svokra o seba nepostará, treba jej zaplatiť pomocnicu. Dá sa dohodnúť narp. 3x týždenne na 2-3 hodiny. Nakúpi, uprace a čo treba.
Nemôžete si malými stavebnými úpravami rozdeliť dom ? aspoň 2 kuchyne potrebujete.

Lulu2011

palilala - nikdy nie je neskoro na zmenu, proste clovek ma len vela krat v zivote strach, urobis zmenu no a co? je to tvoj zivot, tak si to preber este raz aj s muzom, neviem, kolko ma tvoja svokra okov, ale moze sa stat, ze budes mat dajme tomu 40-50 a stale tu bude a tebe zivot utecie pomedzi nestastne prsty :(

Palilala

O to je to tazsie ze je dom uz nas a my sa potom mame dozivotne postarat.Citim,ze sa stracam,ze su tu ine zvyky...ine povahy...snazim sa,ale niekedy je to na zaplakanie.Neustale poucovanie,ako to krajas...ach Jeeezis,co to robis...Boze ja nechapem mam kucharsku skolu.Moja odpoved ale doma mame ine zvyky na varenie a tu su ine...odpoved tak sa budes riadit podla nasich...neviem asi po tichu trpiet

Euva

ahoj, palilala. Vy to obe myslíte dobre. Ale bude to horšie. Nejak to s mužom vymyslite, aby ste nebývali spolu s jeho mamou. Držím vám palce.
Na nejaký čas by ti mohlo pomôcť vidieť starú pani ako slabú.

Lulu2011

baby ja s vami rada o tom pokecam, len ten teraz musim ist prec, poviem vam takto, ak vasim muzom na vas zalezi, urobia razny krok, ja som bola v takom stave, ze osm pojedla tabletky a denno denne plakala, ci rano, ci na obed, ci vecer, bola som troska, povedala som muzovi v jeden den s placom, ze mi to je luto, ale ja to uz nevydrzim a ze b udem musiet odist, vtedy sa spamatal a vzali sme hypoteku, odstrihli sme sa a ja osm zacala zit, uplne osm sa zmenila, respektive som sa vratila k svojej podstate k stastiu dusi, ludia mi vraveli, ze som uplne ina, ze ziarim stastim, urkomnili sme sa teda na maximum, v lete nemame dovolenky pri mori, ale sme stastni, ja stale vravim, ze klud v dusi a sloboda je najvacsim stastim na svete, tlacia sa mi slzy do oci, ked vas citam, lebo presne toto, co pise kukula som zazivala, zomrela som zaziva a zila len zo zotrvacnosti, tiez som mala zle myslienky, ale tie pramenili z mojho nestastia, utrpenia, ked mi niekto krajal zo vzduchu, ktorý som mohla dchat a bol mi porcovany

VZDY JE RIESENIE, PONORTE SA DO MEDITACIE SO SVOJIM VNUTROM A POPROSTE ZIVOT, ZE NECH VAM POMOZE NAJST CESTU, JA VERIM, ZE SA TO ZMENI, VZDY JE RIESENIE, AJ KED NA PRVY POHLAD SA MOZE ZDAT, ZE NIE JE, ALE JE, MATE ZIVOT ABY STE HO P REZILI V SPOKOJNOSTI NIE PLACI, POROZPRAVAJTE SA SO SVOJIMI MUZMI, KLUDNE SA AJ ROZPLACTE, MUSIA CITIT CO CITITE A KED NECHCU POMOCT VASMU SPOLOCNEMU STASTIU, TAK TO NIE JE DOBRE

kukula20

lulu2011 presne mas pravdu ja zijem so svokrou pod jednou strechou uz 18 rokov a je to peklo na zemi , doslova som zaziva zomrela a skoncila som naozaj na psychiatrii a beriem stale lieky ........moj muz nechcel ist prec je to hrozne ale ja si niuekedy uz prajem aby zomrela , lebo ja z tych stresov dostanem rakovinu a ona ma pochova

jedine je , ze ten dom potom mozu aspon deti predat to ma utesuje , ze moje trapenie a zniceny zivot mal aspon nejaky zmysel , keby som nemala deti hned sa zabijem

palilala

Lulu2011 vies dom je uz nas a dozivotne sa mame postarat.Niekedy potom aj tuzim,len muz nechce o tom ani pocut...je to jeho rodny dom.Neviem ani ja ako s jemnostou naznacit,viem ze ma povahu ktora vsetko robi rovnako,ze nieco povies ona ano ano,ale stale si ide po svojom.Ma to mrzi...a predsa zije dlhe roky v tom dome,keby mna aspon tak nepoucovala vo vsetkom

redka

moja nadejna svokra je fajn zena... je aj tolerantna a prisposobiva... ale ja si mysliim, ze v jednej domacnosti ma byt len jedna gazdina lebo inac vznikaju aj medzi ludmi ktori sa maju radi zbytocne konflikty... parik ma zit spolu sam nie mamke pod suknou... jasne ze dnes je tazko s byvanim, ale radsej budem cvakat vyssie najomne ci hypo ako si kazit takto zivot...