Je nutné starého psíka očkovať?

Príspevok v téme: Je nutné starého psíka očkovať?
kajala-

ahojte, chcem sa opýtať, či treba 11 ročnú yorschirku 2kg, ešte očkovať? Už rok a pol sme ju nedali, nakoľko sa nikde netúla, ak je na prechádzke ide rovno po chodníku, takže z tejto strany riziko nákazy nehrozí.

Nechcem jej telíčko už zaťažovať, ani stresovať návštevou lekára. Ona sa totiž strašne bojí lekára, má takú triašku zo strachu až je zle pozerať.

Tak sme sa rozhodli ju netrápiť už očkovaním. Je to správne ?

Deria

Kajala, raz za tyzden vracia penu alebo potravu? Ak len penu, to nie je nejaky problem. Ako papa, dobre? Ako sa chova, normalne? Nie je nekludna, n eoblizuje si labky,zerie travu? Neviem naco jej 2x brali krv, chuda, este ked sa tak boji doktorov, radsej mohol urobit sono. Pokial viem, ALT su nejake hodnoty pecene. Pri výsledkoch krvi su casto odchylky hodnot ale ked povedal, ze je tam vsetko ok, zrejme su tie odchylky v norme. To vie snad posudit kazdy vet. Co davas fenke jest a aku stravu, varenu? Vies, vracanie moze mat viac dovodov a keby sa to zhorsovalo, mala by si jej dat urobit aspon sono alebo rengen. Skusala si jej ponuknut kamilkovy caj alebo suchar?

kajala-

ešte ma napadlo, že v krvi má zvýšené hodnoty ALT 555 U/L a MCV 73,6 fl

ale ani jeden z lekárov nevenoval pozornosť tomu, vraj je krv OK..

kajala-

Ahoj Deria a ostaní...
Ja som založila tému a opýtala sa na grckanie psíka približne raz za týždeň. U jedného lekára povedali, že má asi kyselinu a dostala lieky Gastronrm. Keďže odvtedy grckala, vrátili sme sa k lekárovi, zobral krv, vraj je všetko OK a máme naďalej brať lieky. Žiadne vyšetrenia nerobil...Sendy zobrala asi 6 tabletiek a dnes ráno zase od polnoci mala silné škvŕkanie v brušku, vôbec sme nespali, ráno grckala aj sa vo vnutri vykakala. Tak som ju zobrala do iného mesta na pohotovosť, kde je vet.klinika...zase zobrali krv, všetko je v poriadku. Dostala na tri dni ULCOGANT na upokojenie pažeráka a žaludka. ( zase žiadne sono, rentgen - nič, že to je vidieť z krvi, že nič také nemá )

Som zúfalá, tak čo to potom má ?? Vidím, že nie je vo svojej koži..však už aj vodu jej preváram čo pije, samé ľahké jedlá papá...tak neviem už z čoho to je..:(

Ivka 1

Deria ďakujem za odpoveď. Pridávam mu minerály na prírodnej báze Nature Min a Včelí peľ. Má tam dostatok vitamínov a minerálnych látok. Na lepšie trávenie dávam Fields of Greens. Sú to prírodné doplnky určené ľuďom ale sú zároveň veterinárom odporúčané aj pre pre zvieratká.

Deria

Ano, Ivka, zivocisne uhlie sa moze dat v kritickej situacii, lenze niektori ho davaju svojim zvieratam ako chlieb, pri kazdom mensom probleme s travenim. Ziv.uhlie berie totiz mineraly z organizmu, preto s nim opatrne.
Ja som ho pre mojich psov este nepouzila, resp. ani neviem, ako vyzera. Zato NuxVomicu mam vzdy po ruke a vzdy pomohla, uz si neviem bez nej moju lekarnicku pre psov ani predstavit. Poradila mi ju jedna vynikajuca homeopaticka pre zvierata pred niekolkymi rokmi.

Katka7777777

hlavne im nedavajte granule. je to umele svinstvo. sa cudujem, ze to vas pes je.

a to ze ma pes plnu misku znamena, ze mu tie granule nechutia, zdravy pes zbasti co vidi, nedostane ani omrvinka. tak to u nas fungovalo do 17 rokov, potom ked uz ani jest nevladal koniec prisiel rychlo :-(
nie je nad varenu stravu- ovsene vlocky, mrkva, chude maso, len na to treba cas, ale pes sa vam odvdaci krasnou srstou a pevnym zdravim, do 15 rokov sme veterinara nepotrebovali okrem ockovania

Deria

To dufam aj ja. Lebo neviem, ci to nie je ako u ludi...ludia maju casto problem s travenim, palenim zahy a pod. a zistilo sa, ze kyseliny maju nie moc ale malo.

kajala-

nijak nezistil, len som mu povedala čo máme za problém a hneď povedal,žeto má kyselinu. dúfam, že sa nemýlil.

Deria

Kajala, rado sa stalo:) a nerob si moc starosti o tvoju malicku, lebo nas strach, ci nervozitu, to vsetko prenasame nechtiac na nasich psikov.
Inac, pri kyseline jej mozes dat obcas suchar. Ak ma vela kyseliny, tak ho rada zje. Ako zistil vet, ze ma vela kyseliny?