Je nutné starého psíka očkovať?

Príspevok v téme: Je nutné starého psíka očkovať?
kajala-

ahojte, chcem sa opýtať, či treba 11 ročnú yorschirku 2kg, ešte očkovať? Už rok a pol sme ju nedali, nakoľko sa nikde netúla, ak je na prechádzke ide rovno po chodníku, takže z tejto strany riziko nákazy nehrozí.

Nechcem jej telíčko už zaťažovať, ani stresovať návštevou lekára. Ona sa totiž strašne bojí lekára, má takú triašku zo strachu až je zle pozerať.

Tak sme sa rozhodli ju netrápiť už očkovaním. Je to správne ?

kajala-

Ďakujem za rady, ste zlatí...hlavne Deria, dlho sledujem s akou ochotou pomáha. Pre niekoho, kto miluje svojho psíka sú jej rady nad zlato...

ale pre istotu som bola dnes u lekára, lebo jej zase škvrkalo v brušku..ale vraj je to len kyselina a dostali sme lieky / niečo gastro.../ . hádam pomôže. Pre istotu jej dám vo štvrtok vyšetriť krv, či má v poriadku obličky a pod.

ešte raz vdaka každému, kto bezištne tu pomáha :)

Pudel

Stalo sa,že aj grcal alebo hnačkoval.Nikdy žiadne lieky som nedavala,prešlo to samo.Trochu nevidi,trochu nepočuje ale fenky zbožňuje.Aj zopar zubov chyba,problem mame len pri strihani,vtedy by som zmastila ako žito.

pudel

Moj ma 17rokov,očkovať ho nedavam,asi 3roky.Granule ma nonstop v miske,keď ma chuť zaje si z nich a večer konzervu.

Deria

Neboj, nic jej nie je.:) Psi si cistia zaludok tym, ze vyvratia obcas biu, ci zltkavu penu. Ak psik vracia zradlo, je to ine ale toto nie je ziadna choroba. Moji psi zeru casto travu, ktoru bud vykakaju alebo vyvratia s penou. Mozes jej ponuknut travu, mozno aj tu, co sa dava mackam, mozno ju potrebuje.
Aj jednej mojej fenke tak skvrka niekedy v bruchu. Ked je to dlho, dam jej Nux VomicaD12 tabletky - homeopaticke, cim jej ulahcim travenie. Takisto pri hnackach je to super pre psov, vtedy sa moze dat tabletka kazdu 1-2 hod. Su proste super pri hociakych zazivacich poruchách. Nehovorim, ze jej to musis hned kupit ale je to dobre mat doma, hlavne, ak je psik starsi. Cim menej chemie, tym lepsie.
Z toho co pises usudzujem, ze ju nekrmis (len) granulami?

kajala.

to som ja, zakladateľka témy: ešte ma napadlo sa aj opýtať na jeden problém :

- Už asi 2 mesiace, raz za 10 dní jej v noci okolo 02:00 začne veľmi škvŕkať v brušku a ráno okolo 06:00 vracká penu. Po vygrckaní sa jej uľaví, len je trošku unavená, lebo je vidno že pri škvŕkaní má asi kŕče alebo ju bolí bruško, nespí a hľadá pomoc. Skúšam takto radu, nakoľko sa veľmi bojí lekárov, má obrovskú triašku už v čakárni, tak ju nechcem stresovať vzhľadom na jej vek. Neviem, či je to vážne, keďže je to raz za 10 dní. Inak papá normálne, aj stolicu má normálnu. Nie je to z jedla, nakoľko na večeru má vždy niečo iné a aj tak ju to pochytí. Žiadne novoty sme ani neskúšali, lieky neberie, choroby nemá žiadne. Bojím sa o ňu, tak hádam mi dáte aj takto nejakú radu. Poradili dávať papať neskoršie večer, lebo vraj jej do rána vytrávi a prázdne bruško nemá čo spracovávať...ale ona papá 3x denne a naposledy o 18:00 hod. Prosíme o radu , lebo ako som písala v téme hore, má príšerný strach z lekárov, tak skušame hľadať radu najprv takto..vopred dakujeme.

Deria

Rozhodli ste sa dobre. Ja mojich psov tiez nedavam v starsom veku ockovat. Poradil mi to dokonca veterinar medzi styrmi ocami.:) Mohlo by jej to viac uskodit, nez pomoct. A poznam viacerých majitelov psov, ktori neockuju svojich starych psikov. Je to velka zataz na imunitny system, preto to neriskujem ani ja.