Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neúčinná liečba ATB

Príspevok v téme: Neúčinná liečba ATB
philips

Ahojte,

v pondelok som bol u všeobecného lekára s kašlom, bolesťou hrdla a bolesťou hlavy. Predpísal mi ATB každých 12 hodín až do piatku. O chvíľu si dám predposlednú tabletku, ale zlepšenie nenastalo vôbec.
Mal by som podľa vás ísť opäť za ním po iný druh ATB?
Kašel mám taký, že až cítim silnú bolesť na pravej hornej strane pľúc, keď kašlem. Vykašliavam hlieny bez prímesy krvi. Mám iba mierne zvýšenú teplotu (to platí už od začiatku)

philips

philips

Nehovorim, ze som uplne poctivy, ale dva tyzdne som bol doma a nic som nerobil.

Nemozem sa teraz vykaslat na skolu - zajtra mame dolezite skusky, kt. nemozem vynechat...

Mudr.

Este som zabudol, ze ten cierny kasel je u nas celkom "oblubeny" od kedy sa prestalo proti nemu ockovat.

Prve stadium je ako u chripky: bolesti klbov, unava...

Potom pride bolest hrdla, atypicky kasel, vykasliavanie skloviteho hlienu, bolest pod hrudnou kostou, casto bez horucky ci dokonca zvysenej teploty.

No potom uz len kasel, kasel a kasel...

Nechcem tu nikoho strasit. Nastastie je to vacsinou lahka forma. Urcite treba ist na testy ;)

odpovedam

philips, no ak to je virus, ATB su zbytocne a je potrebne to vylezat. Ja som mala v minulosti hnisavu anginu a hnisave capy mi zacali ustupovat az po dobrati ATB. Tak ale bez vylezania sa chces ako vyliecit, hm? ;-)

Mudr.

V prvom rade by som chcel povedat, ze infekcie dychacich ciest sa liecia niekedy aj 3 tyzdne.

Philips, si doma v zupane a pijes teply caj? Ci fungujes akoby sa nechumelilo? Vela pacientov totiz precenuje ATB. Z infekciami a bacilmi behaju veselo hore-dole a potom sa divia, ze im je stale na dve veci. Zakladom je teplo a pokoj. Na skolu sa vykasli (doslova);) Radsej zostan doma, ale neponocuj. Treba ist spat pred 22:00.

Ak sa ti nezlepsuje stav ani po 2 roznych ATB, tak treba ist na vyter a odber krvi. Urcite si pytaj testy na vnutrobunkove bacily, mykoplazmy, streptokoky a cierny kasel. Neakceptuj ziadnu vyhovorku doktora. Radsej mat istotu ako triafat naslepo. Zdravotna poistovna z toho neskrachuje...

A ak nie si spokojny zo svojim obvodnym lekarom, mozes ho kludne vymenit.

Prajem skore uzdravenie.

1Ivanča

Ja som mala tiež aj Sumamed, ale to je o ničom.
K lekárovi sa už tiež nechystám, zajtra si chcem kúpiť Bioparox sprej a snáď pomôže. Vo svojom okolí mám viac takýchto prípadov, tak dúfam, že to prejde.
Lieč sa a prajem skoré uzdravenie.

philips

Tie modré tablety, čo som bral sa volajú Summamed 500 a prvé som bral Xorimax 500.

Ja už k doktorovi znova nepôjdem, cítim sa ako hypochonder...

1Ivanča

Som na tom úplne podobne akurát s tým rozdielom, že som už vybrala 2 krabičky ATB: najprv Sumamed, potom Duomox. Hrdlo ma bolí naďalej, teplotu mám len zvýšenú, ale tiež ma tlačí na hrudník zo zadu a mám blbý pocit v hrdle.
Kašľem pomenej ale nič nevykašlem. Mne nakoniec dr. povedal, že je to vírus a mám to vyležať.

philips

Dakujem za odpovede. :) Minuly pondelok som bol u lekara a dostal som ATB na tri dni (nazov si nepamätam - boli to ovalne modre tablety, kt. mali na jednej strane 500 a na druhej nejake pismena. )

Kasel s hlienmi nepresiel, ale znova som uz k lekarovi nesiel - bolo mi to trapne.

Dnes v skole som mal niekolkokrat velmi zvlastny pocit v hrudi a teraz mi je obrovska zima, vsetko ma boli. Teplotu nemam. Zajtra do skoly ist musis, za kazdu cenu - nech sa deje cokolvek.

Budem tam celych 9 vyucovacich hodin - ako by sa dalo vydrzat to? Lebo predpokladam, ze mi teplota o par hodin vystreli prudko hore.

RNG

Nuz ochorenia hornych dychacich ciest nie su len z mikrobov , na ktore su atb ucinne. Casto to byvaju aj mikroby, na ktore atb neucinkuju a dokonca ich atb tym, ze znicia nasu priobioticku floru vlastne podporia.Viac na to najdes cez Google.sk pod rng, infekcie.
Ucinne prostriedky na to su kvapky roztoku citricidalu do nosa, kvapkat v leze s hlavou sklonenou co najciac doadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin, kde sa rozne kvapockove nakazy mozu zdrzovat aj dlhe mesiace a nic ustne brane z liekov na ne neposobi, ba casto prave naopak ich to podpori.
Tiez odporucam pouzivat serrapeptazu a NAC na odhlienovanie a odmaskovanie mnohych zamaskovanych nakaz, ktore sa takto zdrzuju pokope a chrania pred prienikom antimikrobialnych latok do nich. Vyborny je aj oreganovy olej, ktory je protiplesnovy a proti kvasnym infekciam a tiez zaroven odhlienuje

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Neúčinná liečba ATB - Fórum - ZDRAVIE.sk