Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Priatel sa neciti na dieta

Príspevok v téme: Priatel sa neciti na dieta
nestastnicka

S priatelom som cez dva roky, zijeme spolu. On ma 30, a ja 29. V poslednej dobe sa ho zvyknem pytat, ci si neurobime babatko. Na tu otazku mi ani neodpovie. Vcera mi povedal, ze on sa na to neciti. Lenze ja po dietatku velmi tuzim, a mam uz svoj vek. Inak si s priatelom rozumieme vo vsetkom, ale toto neviem predychat...Je to podla vas dovod na rozchod? Ja priatela velmi lubim, ale tuzim po tom stat sa mamkou..Mala by som si najst takeho, ktory sa uz na dieta citi, ci ostat vo vztahu, v ktorom ma priatel nechce urobit stastnou s babom?

MultiLevel

Samozrejme, ze i toto moze byt dovod rozchodu...Preco nie?
Avsak, nie ste spolu tak strasne dlho. Kebyze napises, ze ste spolu 7 rokov a on sa na dieta neciti, tak vtedy by som si zacala klopkat po cele. Ale po 2 rokoch to nie je tragedia. Urcite hlavne na neho netlac, to je uplne najhorsie a take zeny nemam vo vseobecnosti rada. Vyhrazaju sa, placu, prosia, dozaduju sa....chlap je potom do toho dotlaceny, na dieta sa netesi. Nema to vtedy zmysel.
Teraz bud pokojna, netlac ho do nicoho, ale postupne zistuj, ci sa ti do buducnosti s nim oplati byt, z akych dovodov sa na dieta neciti, ako planuje veci a podobne. Aby si sa nezobudila vedla neho ako 45 rocna a stale bez dietata....

elementka

súhlasím plne s Fleur-de-lis,
myslím,že na dieťa naozaj netreba tlačiť z akéhokoľvek dôvodu. Nie je to k ničomu dobré a už vôbec nie ako argument k "ochote spraviť ma šťastnou", dieťa máte chcieť obaja, ak partner vôbec deti chce, netreba to siliť. 29 nie je málo, ale ani tak veľa aby z toho bolo treba robiť tragédiu. Horšie je len uspokojiť biologické hodiny a zostať bez partnera a poriadneho zázemia pre dieťa potom...
V prvom rade si treba seriózne ujasniť kto čo od vzťahu očakáva, teraz i do budúcna.

Dadula56

Ja si myslim, ze dva roky je trocha malo na dieta, najma ak je to este len priatel. Tiez nie je jasne, ci si sa s nim vobec o tom rozpravala ako normalna dospela zena alebo len obcas strelis "neurobime si babo?". To by aj mna teda desilo, kebyze mi toto niekto hovori akoby sa pytal, ci si objedname pizzu alebo natrieme rozok na veceru. Preto ti na to radsej neodpoveda, lebo je to vazna tema. A tiez ak sa uz vyjadril, ze sa na to neciti- bolo by dobre zistit, ci sa na to neciti nikdy alebo len najblizsie dva-tri roky, lebo to je podstatny rozdiel potom. Trocha mi pripadas, ze sa snazis dobehnut, co ti uslo, pripadne prave uteka. Ze ti je prednejsie nejake dieta, v podstate aj zacina byt jedno od koho, nez vztah s partnerom, ked ste sa ani poriadne o tom nerozpravali, ale ty mas hned ultimatum bud-alebo.
A GoFruit sa velmi dobre vyjadrila k tvojej otazke...

GoFruit

Priatel tu nie je na to aby ta robil stastnou. To nie je jeho uloha. Ty sa mas robit stastnou. Tvoja je to uloha. To si trochu mylis. Ked budes stale ocakavat od niekoho ze ta spravi stastnou tak stastna nikdy nebudes. Jediny ty si tenclovek co moze urobit samu seba stastnou - zmenou postojov.

woo

vies co...v dnesnej dobe skor tuzia po detoch muzi vo veku 38 rokov, ktori este nemali tu moznost. 30 rocny je este prilis mlady. mam dost znamych co mali spolu dieta a vztah im nevydrzal, muz nezvladol rolu otca, rozisli sa. potrebujes to? ak ti ide o dieta, nemaj ho nasilu. chapem ta, biologicke hodinky ti tikaju. ale co sa stane, ak dieta mat nebudes? deti na svete je az az. ale o vychovu sa ludia az tak uz nestaraju. nezabezpecia im podmienky, len mat dieta a dalej sa nedivam. bud si rada, ze mas priatela, klape vam to a dieta budes riesit ked budu na to podmienky, a budes riskovat, ze dieta nebude, alebo ze ta opusti a spravi si dieta s o desat rokov mladsou, alebo sa rozides a zufalo budes hladat darcu spermii, ktory tiez tuzi po dietati, ale nic vas nebude spajat. alebo si nechaj spravit dieta a zabezpec si vychovu sama...lebo pravdepodobne aj tak skoncis ako matka s dietatom bez muza, najcastejsi model. hold, muzi maju ine priority ako zeny.

lilyiankaa

hmm, ono je otázne, prečo ti na tú otázku ani vôbec neodpovedal .... už ste sa niekdy rozprávali na tému deti? a čo ti na to povedal, chce ich niekedy mať, či vôbec po nich netúži ..ak nie, nie je dôvod s ním ostávať a dúfať, že názor zmení, ak sa na to necíti len teraz, tak sa s ním nerozchádzaj, ale daj mu ešte trochu času .. my máme skoro rovnako rokov ako vy , sme spolu o niečo menej a tému deti máme už dávno vysporiadanú, dokonca minule priateľ sám od seba povedal, kedy by už chcel, aby sme dieťa mali .....
takže sa s ním narovinu porozprávaj a spýtaj sa ho, či deti chce alebo nie

zita11

Dva roky sa mi zdá byť dosť, aby vedel, či ťa chce. Keby sme čakali, kým páni budú chcieť splodiť deti, vyhynuli by sme. Myslím, že ten tvoj čaká na lepšiu, krajšiu, bohatšiu. Sorry.

sob rudolf

Nie som vzťahológ, no myslím si, že ste spolu ešte príliš krátko a ešte ani zďaleka nemáte vyjasnené životné priority, ani jeden z vás. Osobne požiadavky typu "ten druhý ma nechce vo vzťahu urobiť šťastnou/ným" pokladám za vydieranie, ktoré nie je znakom vyzretej osobnosti. Na druhej strane si možno natrafila na chlapa, ktorý nikdy ani len nepomyslí na manželstvo či dieťa (nehodiace sa prečiarkni). Chcelo by to chladnú hlavu a trpezlivosť - oboje využiť za účelom získania jasného stanoviska partnera, skrátka bez pohŕdania a neúcty dospieť ku konsenzu. A tiež aspoň na malú chvíľku stíšiť biologické hodiny, sú schopné prehlušiť aj tie najkonštruktívnejšie bilaterálne rozhovory:).

Oou

Vies co ja si myslim ze to je dovod na rozchod. Asi by som sa na tvojom mieste rozisla lebo toto je podla mna vazny nesulad ktory sa ani pripadnym vyriesenim nezmaze len sa presunie do noveho problemu ktory bude rovnako vazny...aspon ja by som nemala dobry pocit zo vztahu z muzom ktory niekedy nechcel dieta vtedy ked ja...Je tolko ludi ,preco by sme mali zotrvat s tym nespravnym? Je smutne ako sa dotahuje do konca aj to co by sa malo ukoncit cim skor...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Priatel sa neciti na dieta - Fórum - ZDRAVIE.sk