Ako by ste vyhovorili samovrazdu?

etty

Človek, ktorý sa rozhodne spáchať samovraždu si myslí, že si berie život, ale v skutočnosti si len zabíja telo. On žije aj po smrti a jeho duša trpí tým čo spravil, pretože atentát na život je veľkým zlom. Človek si život sám nedal a nie je v jeho moci si ho vziať.

Je sebecké sa zabiť? Ak by sebeckosť znamenala, že ten dotyčný urobí niečo dobré pre seba a nehľadí na bolesť, ktorú spôsobí druhým, tak nie, pretože samovraždou sa človek dostane z blata do kaluže, doslovne. To utrpenie, čo ho čaká po smrti, sa nedá ani porovnať s tým utrpením, ktoré mal na zemi. Keby sa dalo, chcel by sa vrátiť k svojmu pozemskému trápeniu, bola by to pre neho úľava, ale to už bohužiaľ nejde. Telo zomiera, ale duša je nesmrteľná!

Preto treba hľadať cesty vyriešenia problému a nie cestu úniku v smrti.

LadyOpium

staci ked povies, ze si chces ublizit a oni su povinni psychiater ambulantny s nemocnicnym sa dohodnut na tvojom okamzitom prevoze na psychiatriu

annemary

LadyOpium- uz pomaly dva tyždne ma drží tažká depka myslím, lebo nemam chut zit a rozmyslam nad smrtou-aky sposob by bol najvhodnejsi, ako skoncit.
Chcem zrusit poistku aby rodicom ostali prachy a mala som aj na pohreb.
Nemozem poriadne dychat prestala som jest, ani pit uz nevladzem a prestavam hovorit. Nemam chut do nicoho.

annemary

No ale kedy to je? to poviem ze som si ublizila ci co, nejako tomuto bodu nechapem, ako ma do nemocnice dostanu a kto?

LadyOpium

ten prispevok pod mnou-je potrebne ho odporucit k psychiatrovi, aby mu zhajil liecbu antidepresivami paby mu zvysili hormony ktore pri nizkych hodnotach sposobuju depresiu a co sa tyka hospitalizacie, je nutne apcienta chranit ochrannou hospitalizaciou proti jeho voli pokial ma tendenciu sa ohrozovat na zivote vtedy netreba ani sudny prikaz, tu ide o to co najskor ho dostat do nemocnice a zabezpecit jeho ochranu pred sebou samym laicky povedane, pretoze by mohol si naozaj nieco urobit

LadyOpium

to zalezi od danej situacie...samozrejme, by som spomenula nepohodlnost istych samovrazednych praktik, potom by som sa spytala preco to chce urobit, a potom by som tomu cloveku dala najavo ze ho pocuvam, a ze mu chcem pomoct a potom by sme hladali aj ine riesenia ako samovrazdu...takyti pristup pomaha aspon mne...

annemary

vie mi niekto vysvetlit co znamena toto: Človeka postihnutého depresiou je nunté odporučiť k odborníkovi - psychiatrovi, ktorý zaháji patričnú terapiu. Pri sebapoškodzovacích či samovražedných tendenciách je nutná hospitalizácia i bez informovaného súhlasu pacienta Zb.z. 576/2004 § 6 ods.8 písm. c

ddana

Ak sa človek rozhoduje pre smrť, je potrebné hovoriť o smrti - pretože chce o nej rozprávať v tej chvíli. Žiadne milosrdné lži a vyhováranie mu nepomôže, práve naopak skôr ho to utvrdí pre samovraždu, pretože ak je človek rozhodnutý spáchať samovraždu - niečo za tým je - buď je to depresia, únik od problému, koniec utrpenia, život bez zmyslu.

howtobasic

Povedal by som dotycnej osobe nejaku z tych milosrdnych lzi, napriklad tu ze zivot je "uzasny", ake je skvele ze tu sme a ako si to treba vazit a blabla. Podla potreby by som este pridal nejake tradicne kecy o tom ako by dotycna osoba niekomu chybala a ze niekomu na nej zalezi/ma ju rad... to by mohlo stacit.