Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Stráca sa vášeň?

Príspevok v téme: Stráca sa vášeň?
gyzmo

Zdravím. S priatelkou máme obaja 20 rokov. Chodíme spolu iba 4 mesiace, a už začínam mať pocit že sa z nášho vsťahu vytráca vášeň. Hlavne z jej strany. Ja mám stále chuť bozkávať ju, a milovať sa s ňou. No ona často vôbec nemá chuť ma bozkávať, nemá chuť na sex... Viem že život nieje len o bozkávaní, a že žiaden pár sa nebozkáva celý život. No nemyslíte si že sme na to trochu primladý, a že sme spolu trochu krátko na to aby sa diali takéto veci? Viem že ma nadovšetko miluje, a ja ju tiež. No niekedy ma to strašne frustruje, a nedokážem to pochopiť, že ako to že mám stále chuť ju bozkávať, a ona mňa nie? Ako to že ja mám chuť na sex každý deň keď som s ňou, často aj viac krát za ďen, a ona nie? Predtým sme sa od seba skoro nevedeli odtrhnúť a mali sme sex skoro vždy ked sme spolu boli, a teraz sa to stáva čím dalej tým menej často(posledné dva mesiace). Ja som potom strašne sklamaný, a je pre mňa tažké s ňou viesť normálnu konverzáciu a venovať sa jej naplno keď sa cítim ako keby som ju sexuálne/fyzicky nepriťahoval. Snažil som sa jej to už viac krát vysvetliť, opísať svoje pocity, no ona sa so mnou o podobných veciach vôbec nechce rozprávať, a hovorí že som precitlivelý... Nosím jej kvety, už som jej aj zopár veršov napísal, prenesiem ju vždy cez kaluž, požičiam jej bundu ked jej je zima, urobil som si kôli nej v izbe poriadok (po 5 rokoch - áno, som bordelár), vždy ju rozosmejem, hovorím jej aká je krásna, správam sa ku nej ako gentleman, proste sa snažím aby bola so mnou šťastná, a aj mi povedala že ešte s nikým nebola šťastnejšia ako so mnou. Ja podobné veci ku šťastiu nepotrebujem, no ku šťastiu potrebujem sex. Nezaslúžim si aby aj ona spravila šťastným mňa? Ako dôvod takéhoto správania ma napadlo hneď niekolko vecí:
1. antikoncepcia - vraj môže znížiť libido
2. sezónna afektívna porucha - tzv. zimná depresia. sedelo by viac príznakov, aj dlho spáva, je stále unavená, nechuť na sex je tiež jeden z príznakov...
3. posledné dva mesiace ju čím dalej tým viac trápia zápaly a infekcie na vagíne. aj sex ju bolí často
4. sme spolu príliš často? Vpriemere asi 4-5x do týždňa, a ked niesme spolu, stále si píšeme cez FB

antikoncepciu však vysadila pred dvoma týždňami, a to že má chorú vagínu mi akosi nevysvetluje že sa so mnou nechce ani bozkávať. v poslednej dobe stále častejšie praktizujeme 69 namiesto sexu, aby ju to nebolelo. takže bolesť tiež nevysvetluje jej nechuť na 69

Máte pocit že som netolerantný? Že som precitlivelý? Myslýte že je to moja chyba že neviem byť šťastný? Rád by som počul váš názor. Budem naozaj velmi vdačný každému kto ma vypočul, a vyjadril svoj názor.

gyzmo

Absolútne súhlasím a beriem na vedomie. No neviem či si si prečítala celú diskusiu, ale ona sa liečiť odmieta. Síce hovorí že nie, a že sa snaží... Ale aká je to snaha, keď každý deň je niečo sladké, a každý deň je biele pečivo. Pravdupovediac sladkosti a biele pečivo tvorí asi 40% jej stravy. A navyyše málo pije, odhadujem to tak na liter denne. Nedje žiadne potraviny s obsahom probiotických kultúr, nejde skoro žiadnu zeleninu, iba trochu ovocia. Ja to vôbec neberiem na ľahkú váhu. Práveže je to obrovský a tažký kameň na mojom srdci. Chcel som sa s ňou o tom veľa krát porozprávať, no ona na to kašle. Už som to tu písal, keďže v rámci športu a zdravého životného štýlu sa zaoberám zdravou výživou, veľa som si o tom zistil, konkrétne o tejto chorobe. Zostavil som jej jedálniček, kúpil som jej kokosový olej ktorí ma údajne priam zázračné účinky. No ani tie zrejme nebudú stačiť ak nezmení tie sotatné veci. Zbytočne to práveže ona berie na ľahkú váhu, spolieha sa iba na chémiu ktorú jej predpisuje doktor, ktorá už samozrejme ani neúčinkuje. Ja sa jej snažím vysvetliť že takýmto spôsobom sa toho nikdy nezbaví, snažím sa ju presvedčiť aby to zmenila, ale ona túto snahu ignoruje. Netlečím na ňu samozrejme. No niekedy sa cítim až blbo že jej to stále opakujem, a potom mi to fakt pripadá ako keby som ju do niečoho nútil. Nechcem ju na silu do ničoho nútiť. Obzvlášť keď moju snahu ajtak ignoruje.

Sejla

typický chlap si. Berieš ženské problémy na ľahkú váhu a chýba ti empatia. Namiesto tvojej nadržanosti by ste mali skôr riešiť jej chronické zápaly, tie musia mať svoju príčinu, zbavuje sa toho ťažko, ale mnohým ženám pomohla klasická prísne dodržovaná liečba v kombinácií so špecifickou diétou a alternatívnymi metodami. Viem si predstaviť, aké to musí byť nepríjemné. A na istý čas sa zdržať sexu, pochopiteľne si to posielate navzájom a musíš sa liečiť aj ty - možno práve takáto jednoduchá vec je príčinou toho, že sa jej to vracia.
No a ešte jedna vec, čo sa týka tvojho správania. Objavili sa tu názory, že nemáš k nej byť príliž dobrý, to je pravda, ale v tom zmysle, že to môže posobiť aj tak, že sa príliž snažíš a ponižuješ. Takýto Don CHuan nie je sexy, aj ženy chcú aby mal chlap svoju hrdosť a občas ju treba aj ignorovať, aby mala čas zistiť, že ťa nechce stratiť.

gyzmo

@kabel
Myslím si že to vôbec nieje podstatou tejto témy. Teraz sa mám zamýšlať nad tým že ktorá z mojich vlastností jej bude vadiť za 5 rokov? Každý je nejaký, nemôžem sa nasilu meniť kôli tomu. Nedá sa to, a zatial s tým žiadny problém nemáme. Ide tu skôr o to aby som sa naučil ovládať svoje potreby v dobe keď nieje možné, alebo je nevhodné ich uspokojiť. Koniec koncov ona tie potreby za normálnych okolností máva tiež! No ona by zas mohla trochu chpápať mňa, a nepredlžovať zbytočne tieto obdobia svojou nedbanlivosťou. Pripadá vám to snáď nefér?

A.

Ľudia, ona sa očividne nelieči, tak čo mu tu radíte nech sa urobí rukou ... sex k vzťahu patrí a tipujem, že neuznávajú sex po svadbe, tak je hádam prirodzený. Ona nech neodmieta jeho pomoc a liečbu hlavne ...

kabel

gyzmo, to co sa na zaciatku vztahu zda pritazlive, sa zvycajne casom meni na otravne az odpudive, tak si daj na plane filozofovanie bacha, moze ju prejst trpezlivost aj so zodpovednostou, tak aby si nebol prekvapeny :-DDDDD

gyzmo

@pandorica
áno, uvedomujem si to, a budem sa naozaj snažiť aby to tak nebolo :)
@rovinka
to že mám dosť komplikované myslenie si priznávam. Nad všetkým sa až strašne moc zamýšlam, nikdy nič neviem pustiť z hlavy. Ja za to ale nemôžem, je to súčasť mojej povahy. Charakterová črta sa zmeniť nedá, a ak ma miluje, miluje to aký som.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Stráca sa vášeň? - Fórum - ZDRAVIE.sk