Diagnoza jedinacik, frustracia alebo nahoda?

Príspevok v téme: Diagnoza jedinacik, frustracia alebo nahoda?
prometeuz

ahojte, rad by som sa dozvedel vase skusenosti a porovnal s mojimi, ide o to ze v mojom zivote som stretol par ludi, ktori boli dost otravni...a to tym ze mna alebo inych mali potrebu neustale opravovat, resp. upozornovat na malickosti, svojim sposobom az buzerovat, proste akoby sa snazili z vas spravit hlupaka a oni si tym prelestia ego, vam prednesu ´uzasnu´ prakticku radu a ocakaju ako vy budete s otvorenou pusou pocuvat, napisem priklad: kamarat panic mi daval rady ako sa mam chovat k babe, alebo isty clovek mi casto hovori ze som sprosty a nechape ako som mohol vystudovat, proste ja mam z toho pocit ze takyto ludia si potrebuju napravat ego ponizovanim druheho, keby to boli cudzi ludia tak to neriesim ale su to ludia s ktorymi sa castejsie stretavam, taktiez su to jedinacikovia tak neviem ci to s tym moze mat nieco spolocne, neviem ci som to nenapisal moc nezrozumitelne, ide o to ze by som potreboval poradit ako na takyto typ mudrlantov co robia vsetko najlepsie ale tak aby som ich neurazil, lebo uz aj to sa mi podarilo

_meno

ahoj prometeuz

ono najvacsi problem pri takychto ludoch je v nas:

nieco robime .. napr. ja nvm opravujes auto. pride osoba X, ktora ta pozdravi a vravi ze to robis zle, mas to spravit takto a takto...na to sa ty mozes spytat, ze co robis? .. samozrejme on nevie odpoved na to, co robis a preto to zahovori a rozpravat bude o inom

on nepokracuje v rozhovore, cize rozhovor skoncil - mozes sa naspat venovat svojej cinnosti.

on ti ale zase nieco vravi ... mozes mu povedat, ze nech to on zatial spravi a ty sa vratis za pol hodku to skontrolovat, ci to spravil dobre.... ak ti povie, ze to nie a takto to nie.. tak mu povedz, ze ty teraz opravujes auto, ak sa chce porozpravat, moze prist kludne ja nvm za 4 hodiny, alebo nech pride vo stvrtok poobede, ze si na neho vtedy cas najdes, no teraz ho nemas.

on mozno povie, ze nie, bude rozpravat scesty a odveci ... vtedy sa vratis k svojej cinnosti

ak este stale sa bude chciet rozpravat, zopakuj mu ze ty teraz robis auto a ked sa bude chciet porozpravat, inokedy je vitany

toto mozes zopakovat tak 2-4x (velkost trpezlivosti = schopnost chapat ludi 'hlupejsich' / 'inych')

ak stale dany clovek rozprava, uz ho len ignoruj a venuj sa svojej cinnosti.

ked bude odchadzat ho samozrejme pozdrav (ved ty sa na neho nehnevas, rozumies mu, aky je)

...naozaj, najvacsi problem vznika v nas .. ked nas taketo situacie psychicky rozkolisu .. nevieme naspat vratit do cinnosti, sustredit sa .. mozog sa rozbehne, zacne hrr prr .. potom telo sa zacne hybat, nervozita .... STOP ... mozog je organ, ako napr. biceps na pravej ruke si predstav .. zacnes cvicit? chces cvicit viac .. a viac ..... ale ked biceps vedome zacnes uvolnovat, zacne byt uvolnenejsi , kludnejsi..

podobne je to aj s mozgom - 'elektro' neviem aka .. no proste energia v mozgu ... cim viac mozog funguje, tym viac vytvara odporu (impedancie)
-nieco na styl, ked ide auto 20km/h, vydava mensi odpor, aby zastavilo .. ale ked chces zastavit 200 km/h auto, je tam vela odporu na jeho zastavanie

a ked sa mozog rozbehne, myslienky skacu jedne na druhu ... proste, mozog je single-taskovy nastroj .. mozes ho pouzit 100% na 1 vec (sustredenost) , alebo mozes rozmyslat nad 100000 vecami naraz (a nic nevymyslis, lebo kazdu pol sekundu myslis na daco ine)

je to trening pracovat ludmi .. co robime, v tom si zlepsujeme kapacitu (vytrvalost sa to vola :)

vela stastia a trpezlivosti

salon

No presne si to nacrtol,to bude v nich. Preto to neber od nich osobne. Aj moj brat je taky a nie je jedinacik :-)
Ale je mudry ti poviem,a ked mu nieco poviem co on uz akoze vie tak reaguje...ale ved ja to viem,sak nie som sprosty :-) ale ja som mu to nepovedala,preto,ze som si myslela,ze je sprosty chapes...:-)