Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neviem to...

Príspevok v téme: Neviem to...
Semsites

Dobrý deň. Mám problém. Mám 16 rokov, a pred prázdninami som vážila 68 kg. Dnes mám 163cm a 63kg, ale ďalej to už nechce ísť, a ja som schudla iba cvičením. Nemala som vôbec upravenú stravu, ani nič podobné, no teraz som sa dozvedela, že ak chcem schudnúť, musím upraviť aj stravu. Vôbec nemám šajen ako. Pozerala som si nejaké recepty, ale niektoré boli na mňa strašne zložité.. Prosím Vás, nemáte niekto jedálničke, čo by ste mi mohly ponúknuť ( inšpirovať ma) ako by som sa asi mala stravovať, ak chcem schudnúť znova? Veľmi Vás prosím, pomohlo by mi to.. Vôbec si neviem dať rady.. Ďakujem

Anonym ka

rano by sa mali jesť sacharidy kvoli doplneniu energie takže by si si mohla dať niečo sladke napriklad ovsene vločky s jogurtom alebo teda ovsenu kašu, sušienky s mliekom, ovocie, celozrne pečivo a tak, všetko ale s nizkym obsahom tuku. na druhu stranu sacharidy by sa mali doplnať tukmi, lebo spomaluju metabolizmus a dlhšie to v tebe vydrži takže nebudeš mať potrebu opäť jesť dalšie sacharidy no je v tom trochu rozdiel, musiš prijmať tzv. rychle tuky ktore idu do krvi a rychlo ich vylučiš a to je v orechoch, semenach, oleji (najvhodnejši je olivovy) ... o 2 hodiny neskor by si mala zjesť desiatu, to možeš prijať dalšie sacharidy ale nie v takom celkom množstve takže pečivo s nejakou zeleninou, šunkou, lanovymi semiačkami po pripade olivovym olejom a syrom (cottage alebo gouda) . na obed nejake mäso - kuracie alebo hovädzie so šalatom, nie sacharidmi ktore su v ryži a zemiakoch.. 3 hodiny po obede by si mala zjesť olovrant a to napriklad nejaky biely odtučneny jogurt s malinami. na večeru niečo podobne ako na obed a druhu večeru ako olovrant. doležite je tiež, aby si sa napila pred jedlom, potom budeš mať plnejši žaludok a menej zješ. pi napriklad zeleny čaj (najidealnejšie bez cukru ale ak ti to tak nebude chutiť, lepšia varianta cukru je med ale neviem či to chuti dobre). lebo spaluje tuky. okrem toho pi čistu vodu a džusy - najidealnejši je mrkvovy kvoli cukru.
zisťuj si nutrične tabulky a nekupuj, čo ti padne prve pod ruku.

takže aby som ti to zhrnula napišem ti priklad jedalnička:
R: ovsene vločky s bielym odtučnenym jogurtom a s mandlami
D: celozrna žemla s maslom, s lanovymi semiačkami, kuraciou šunkou, šalatom, cherry paradajky
O: kuracie prsia s uhorkovym šalatom
Ol: ovsena kaša varena zo sojoveho alebo yoya mlieka (asi pohar vločiek hodiš do hrnca s trochou mlieka a chvilku variš)
V: hovadzie maso s dusenou brokolicou
2V: nizkotučny jogurt s ovocim

pomože ti aj ked pojdeš občas (max. 4x/tyžden) behať, korčulovať sa alebo niečo ine, pri čom sa vypotiš. cviky ti budu na nič, pretože nepotrebuješ posilovať ale kardio, cvičenim budeš priberať.
ak som sa v niečom mylila, opravte ma prosim.

salon

Pravdaze schudnes upravou stravy,neboj zvladnes to. Kup si knihu Fresh diet od Katariny Skybovej. To ta nauci ako mas jest. Drzim palce :-)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Neviem to... - Fórum - ZDRAVIE.sk