Da sa otehotniet?

Príspevok v téme: Da sa otehotniet?
faktneviem

Fakt som si nikdy nemyslela, ze ohladom tejto temy sem budem niekedy pisat, ale stalo sa... Ani na moju otazku nikde neviem najst odpoved a ano, fakt neviem ako to je - to pre vyryvacov, co si myslia ze jeden clovek vie vsetko :) Potrebujem vediet - musi byt ud uplne "zasunuty" aby mohlo dojst k oplodneniu?? Totizto... priatel bol vo mne a z nicoho nic to nanho prislo, hned vytiahol, mozno nieco islo aj do mna, ale ak aj ano, bolo to len na okraji, nebol uplne dnu, cize pri "vytahovani" mu uz nieco pravdepodobne uslo... ono sa to zbehlo dost rychlo. Isla som hned na WC a snazila sa vytlait, ale nic neslo... az neskor, po par hodinach som citila ze zo mna nieco ide, ale mozno to bola len moja tekutina, fakt neviem :( akurat mam plodne dni, to je na tom najhorsie. S priatelom sme uz dlho, aj mame na babo vek, len sme este nechceli a taketo nieco sa nam este nestalo. Ako citam, tak tabletka PO je riadny humus a myslim si, ze tehotenstvo je pre zenu urcite zdravsie ako ta tabletka, ale nech aspon viem, co mozem ocakavat... poradite niekto?? ak sa da, tak bez odsudzovania, dakujem :)

faktneviem

Vsak my aj kondom pouzivame, ale az na koni. doteraz s tym nebol problem a to sme spolu 6 a pol roka, nikdy to nezlyhalo... len teraz sa to udialo nejako inak, kto s tym mal ratat. antikoncepciu neuznavam, neverim tym reciam ze dnesne antikoncepcie uz nie su skodlive, lebo su. Tak to robime takto a aby z toho mal aj nieco priatel, tak kondom davame az na konci... no len vcera sme nejako nestihli :(

faktneviem

Nooo hej, putuju, ale ze by boli az take inteligentne, ze presne trafia tam kam momentalne nemaju?? :D asi som nervoznejsia nez pred chvilou... :D kazdopadne vdaka za prispevok :)

rapopo

Nedalo mi, googlil som - rychlost spermi je okolo 3 mm za minutu - cize su pomerne rychle potvory. Ak vagina meria 10-12 cm, tak ju zmaknu asi za 40 minut. Velmi rychle potvorky :)

rapopo

Podla mna, ked uvazujem logicky - chlap sa vystrieka do vaginy a spermie putuju dalej az do maternice k vajickam. Ked prekonaju tuto drahu a ich zivotnost v posve je 3-4 dni, tak ja si osobne myslim, ze su schopne zajst aj zo zaciatku vaginy na jej koniec a dalej...