Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ekzem na tvari

Príspevok v téme: Ekzem na tvari
sunnysweetie

ahojte..pred 3dnami sa mi pod okom, na cele a na lavom lici vyhodilo nieco, co je cervene a svrbi ma to :(((
dnes som bola u koznej a ona povedala,ze je to od silneho slnka..
ale mne a mamine sa to akosi nezda!!!
ved nikdy som nic predtym take nemala..
nemate s tym niekto skusenosti???
dala mi vodicku a krem na "ocny"ekzem..

RNG

Nuz ja som osobne pouzil silny tekuty vitamin B-12, kde v kazdom 1 ml je 5000 MCG=5 miligramov vitaminu B-12. problem bol to zmiesat lebo sa mi to oddelovalo. Musel som do toho zamiesat aj krem, co mi to emulzifikoval.
Druhy krat radsej skusim rozdrvit na prach v mlynceku na kavu male tabletky/lozenges pod jazyk co obsahuju 5 mg (5000 mikrogramov) tohoto vitaminu.

RNG

Skupina svajciarskych studentov vyskusala na mnohe kozne problemy zmes avokadoveho oleja (100 gramov) a vitaminu B-12(50-100 mg cyanocobalamine) Bolo to na mnohe tie problemy vyborne ucinkujuce, zialbohu o prirodne prosukty farmacia nema zaujem.
Ale namiesat doma si to moze ktokolvek.

Modro

Ja mám atopický ekzém už od malička. Každý rok mám obdobia keď sa mi objaví ekzém a musím ho liečiť. Neviem čo to spúšťa. Vždy som ho liečila pomocou krémov, v ktorých boli samozrejme kortikoidy. Posledných pár rokov to bolo lepšie ale koncom minulého roka sa mi začal tvoriť agresívnejšie. Najprv som ho liečila znova len kortikoidmi ale začal sa mi vždy vracať a nikdy ho to úplne nevyliečilo.
Keď som bola menšia ( mám 16 ) som sa nezaoberala tým či to má alebo nemá aj nejaké iné vedľajšie škodlivé účinky. Teraz však už viem o tom že to naozaj je len taký hnus v obale akože pomoci :D ako všetky lieky.
Snažím sa ho liečiť prírodne avšak nemám v tom veľké skúsenosti preto to zatiaľ neprináša až také veľké výsledky, preto ak máte nejaké rady veľmi by ste mi nimi pomohli :).Avšak verím tomu že mi príroda naozaj pomôže, skúste napríklad propolisový krém ten mi veľmi pomohol ako aj ľanový olej.

kabel

csoko, dlhodoba aplikacia Elocomu na tvar je uplne zla. V prvom rade treba zistit, CIM vlastne trpis. Elocom je kortikoidna hormonalna mast, ktora potlaca prejavy zapalu, ale nelieci jeho pricinu. Preto sa tvoje ochorenie iba tlmi, ale v konecnom dosledku si skodis, pretoze dlhodoba a pravidelna aplikacia kortikoidov na tvar vedie k atrofii koze (jej stencovaniu), k porucham hojenia ran, sekundarnym infekciam a podobne.
Ale kedze tu nie je tebou uvedena ziadna diagnoza, tak sa k tomu nedokazem nijako postavit.

isa

Presne ako pises...ja s tym bojujem uz od leta. Najprv exem pod jednym okom.potom pod druhym a svrbive celo.flaky. Vraj asi plesen.Vybrala som kortikoidy..lieky na plesne..bolo ok. Vratilo sa..znova mi dnes lekarka lieky na plesen. A mam problemy zubne. Dnes sa hadam na nieco prislo...vyteka mi krv z otvoreneho zuba. Dufam..ze ma to zbavi tej velkej bolesti. Snad..ze to moze mat suvis zo zubami. Ja verim..ze uz to bude lepsie..

csoko

Ahojte asi pred dvoma rokmi sa mi objavil na tvari kozny ekzem vlastne iba take zaruzovkastenie pokozky na tvari az ky sa to nezacalo stale zvetsovat po celel brade a kusok na nose a pod lavim okom a strasne ma to svrbelo az jeden den svrbenie preslo z nicoho nic ale flaky ostali az sa mi zacali robit pluzgieriky na tvari a zacalo mi pokozka vyschynat tak som navstivil kozneho lekara a on mi predpisal mast ELOCOLM ktora mi aj pomohla ale ked uz flaky zmizli a krem som vysadil vratilo sa mi to znovu a pokozka sa stala zavisla na kreme ELOCOLM a neviem ako dalej uz som zufali po opetovnej navsteve lekarou a predpisovani masticiek vselijakych sa mi stal stale zhorsoval nezaberalo nic stale len ten ELOCOLM hej len som uz zufaly lebo neprejde den ked si nemusim natriet tvar s kremom aby som si pokozku udrziaval v stave ako takom ale aj tak je na tych miestach aj ked sa ako tak zahoja vydiet take ruzovkaste flaky a ja som uz na nervy z toho nestretol sa tym niekto uz?Posledna kozna mi povedala ze liecba bude trvat velmi dlho a bude treba vyskusat vela liekov no doteraz to neviedlo nikde a mne to uz pretrvava nieco cez tri roky a ja som uz zufali a neviem si rady.Za kazdu radu vam budem velmi povdacny.

Juliana43

Ahojte, doporučujem vám prečítať si tento článok o liečbe ekzému na tvári
www.vceliakozmetika.sk je tam veľmi dobre opísané čo kožný ekzém v skutočnosti je a ako sa dá s ním bojovať.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ekzem na tvari - Fórum - ZDRAVIE.sk