Strach z kolonoskopie

Príspevok v téme: Strach z kolonoskopie
mackani

Ahojte, mám 17 a za nejakých 7 dní idem na kolono. Mám neskutočný strach :( Už pri pomyslení na to sa celá chvejem. Máte aj vy s tým skúsenosti? Mám sa tak obávať? Lebo predsa hadička do zadku, strašná predstava. Aj videá som pozerala a zostala som bez dychu :(
A ešte ktovie jak vypijem ten Moviprep. Tuším 2 či kolko litrov, ja za deň nevypijem ani pol litra a nie to ešte 2. A ževraj to chutí otrasne.

mackani

Ivet Micka dakujem :) Hmm ja som sa pekne za takým závesom vyzliekla, obliekla tie gaťky a všetko v súkromí :)

tiramisu, hej ja už som mala klystír, je to fakticky hnusné , viem o čom hovoríš :P

tiramisu

A mal z vas niekto klystir ? To je vam hnus nacpu do vas vodu az vam ide brucho roztrhat a nasilu si to musite udrzat v sebe niekolko minut az potom ist na hajzel sa vy**t. :D

mackani

No tak mám po tom. Došla som do ambulancie, obliekla tie mega "nohavičky" s dierou vzadu. Lahla som si, pichli mi anestéziu,takže som v sekunde zaspinkala, potom som sa už prebudila na sedačke u doktora, obliekla som sa a išla domov. Bola som taká mimo po tej narkoze, ale zvládla som to :D Takže v hrubom čreve žiadne polypy ani nič, takže v poriadku a ešte čakať pár týždňov na výsledky čo mi zobrali vzorky sliznice. :)

Prezyvka55

Agnes998 zalezi od toho ci mas crevo v pohode alebo nie.
V zdravom creve boli len prechod cez tu slucku/klucku.

Agnes998

Ak ta uspia tak to bude v pohode. Mne to robili bez narkozy a pre strasne bolesti mi to ani nemohli dokoncit. A pitie tej gebuziny prezijes, to nie je najhorsie, su horsie veci.

mackani

Aj ja si myslím, mne absolutne stačí ten 1 liter, pretože furt chodím každých 5min. na WC a som taká prečistená že až...Ale mama furt ma do toho núti, že ešte musím vypiť, ale tak ja viem kedy mi stačí nie ona

Prezyvka55

mackani nj 8 politrovych flias. Ale tiez nie kazdy to podla mna je schopny dat aj ked predpis hovori tolko. Ale podla mna je to do istej miery vseobecny predpis, podla mna niekomu staci aj menej.