Strach z kolonoskopie

Príspevok v téme: Strach z kolonoskopie
mackani

Ahojte, mám 17 a za nejakých 7 dní idem na kolono. Mám neskutočný strach :( Už pri pomyslení na to sa celá chvejem. Máte aj vy s tým skúsenosti? Mám sa tak obávať? Lebo predsa hadička do zadku, strašná predstava. Aj videá som pozerala a zostala som bez dychu :(
A ešte ktovie jak vypijem ten Moviprep. Tuším 2 či kolko litrov, ja za deň nevypijem ani pol litra a nie to ešte 2. A ževraj to chutí otrasne.

mackani

Dnes som mala len puding a polievku a na WC chodím zhruba každých 5min.
Už ide zo mňa len číra voda, čo ja viem možno vypijem ešte pol litra, ale 2 l už nedám, uff

malaanka

a čo si dnes zjedla?
ako často teraz chodíš na WC?
Ja by som ešte pokračovala.Však to budeš mať ako črevnú sprchu a jarnú očistu čriev :)

malaanka

mackani
vydrž,nech to máš všetko čisté,komunita ti bude držať palce a všetko dobre dopadne uvidíš.
Zvládneš to a potom nám napíš aj ako to dopadlo,myslím výsledok vyšetrenia

mackani

No už to účinkuje naplno, to je neskutočne silné preháňadlo, len tak gejzírom zo mňa všetko ide. Už ani nevládzem a to ma čaká další liter...

mackani

No prave Zacinam pit ten hnusny Moviprep, uz po jednom pohari ma napina fuuj...a ze dva litre, no uurcite :D ked to prezijem dam vediet, ked nie tak .... :D drzte vsetky prsty :)

dilmah

Ja som si tým prešla, lenže mne sa dostali len do 40 cm a ďalej nie, lebo som mala výrazne vinuté hrubé črevo :D takže nasledovala irigografia ... takže môžem prehlásiť, že kolonoskopia bola prechádzka ružovou záhradou ... takže hlavu hore, nie je to také zlé, sú aj horšie veci :)

mackani

Uff dakujem ludia, naozaj mi to pomáha ked píšete svoje zážitky a aj povzbudivé slová :)Ked ste to zvládli vy a všetci ostatní, tak aj ja :)
Nemožem tolko stresovať, ja sa ako nebojím doktorov ani nič, len nejako tohoto fuu...Ved v piatok idem, už by som to mala asi najradšej za sebou,toto čakanie nič moc... Už sa vidím ako tam prídem totálne rozklepaná :D