Medrol - skúsenosti

ni-ka

reumatologicke ochorenia sa nedaju vyliecit,daju sa len potlacat symptomy a tlmit zapal aby narobil co najmenej skody v tele...cim je zapal mensi tym lepsie pre telo,organy aj klby...preto ak klesne, davka sa znizi na minimum,len na udrziavaciu davku a ta nie je skodliva,respektive len minimalne...ja ho beriem tych 7 rokov,posledny rok len udrzovaciu davku aby zapal neprepukol opat...nemala som ziadne problemy,kazdy rok mi robia sono brucha aj hepatalky,kompletny KO atd...

mamaaaa

No a ešte mi povedala reumatologička, že sa to nedá úplne vyliečiť, iba potlačiť liekmi...preto som sa pýtala,že ak bude tie lieky musieť brať celý život, či mu neuškodia na pečeň alebo na niečo iné :-(...načo ste tie lieky brali vy?...keď už ich neberiete, vyliečili ste sa?

mamaaaa

tak si predstavte, že mňa samú muselo napadnúť,že to bude niečo reumatologické, lebo ortopédi kázali len natierať a natierať kadejakými masťami, ktoré nepomáhali a tak som to tu študovala na zdraví a niekto mi napísal, že to môže byť reumatická artritída, tak som sa toho chytila a veru to je tak...sama som sa pýtala so synom k reumatologičke, tak mi dali odporučenie....a skúšala som mu tie lieky dávať najprv do čaju (to cítil,to bolo strašne horké), potom do Monte som skúsila, však to je sladké, hovorím si však tá tabletka je malinká, že to prehltne...ale kdeže...tak som sa rozhodla pre striekačku a rovno do krku....chúďa zle to znáša, ale musí...

kabel

urcita geneticka predispozicia tam je, aj ked v rodine nikoho nemate, moze sa to generacie latentne prenasat, alebo ta nestastna kombinacia vznikla az pri splodeni maleho..potom staci infekcia, ktora nastartuje imunitny system a spusti sa cela kaskada roznych imunitnych pochodov, ktore vedu k reumatickym problemom.

ni-ka

chudatko,su strasne horke...ani sa nedivim ze nechce :-(...co tak do jedla-zamiesat do lyzicky jogurtu,vyzivy?tak to prehltne v jedle...

kabel

no ano, myslela som si, ze ste to vy, vsak to bolo jasne od zaciatku, ze je to reumatologicka zalezitost...chudak, no je este malicky a uz toto, bohuzial v sirupovej forme kortikoidy u nas nie su, musis len skusat a vymyslat, ako by to zjedol...v kakau, ktore je horkaste, si neskusala?

mamaaaa

...aj tak neviem pochopiť, ako sa mohla táto choroba objaviť u takého malého dieťaťa, my v rodine to nikto nemáme, ani sme nemali problémy s reumatologyckými ochoreniami...čo myslíte, z čoho to je?

mamaaaa

áno písala som, že beháme po ortopédoch, aj sme pobehali nejakých a nakoniec to bolo na reumatologičku...no ja to budem dodržiavať samozrejme, chcem aby mohol chodiť normálne, ale nechce ich jesť, lebo sú horké,prehltnúť to nevie, tak mu to drvím a miešať so sirupom a tak mu to streknem do úst striekačkou...začal mi to vyplúvať...

ni-ka

a tak ako pisala kabel,teraz ked je zapal aktivny tak sa dava vysoka davka ak klesne tak sa bude znizovat...
a neboj sa toho co pise pribalovy letak,este stale je ten liek prinosnejsi nez neziaduce ucinky,ktore su v porovnani s uzitocnostou lieku minimalne a len malokedy sa vyskytnu...a ak aj ano tak len pri dlhodobej liecbe 5 rokov a viac...