krvácanie v tehotenstve

mimino26

prosim o radu som na začiatku tehotenstva. Tehot.test mi potvrdil tehotenstvo.Už dva dni mám hnedý výtok tak som bola u lekárky ,tá mi však s istotou nepovedala že som tehotná iba mi dal lieky na podporu gravidity a dnes som začala už jemne krvácať.Može isť o mimomaternicové tehotenstvo alebo o omeškaný menzes

ewa

ja osobne mam velmi zle skusenosti.ked som isla na pohotovost,tak ma tam naprv nechali hodinu lezat skuvinajucu od bolesti a ked konecne dosiel doktor - tak do mna vrazil tie zeleza,myslela som,ze sa zblaznim od bolesti,aj bez toho!!!- hovado jedno - ten blbec mi neveril, ze mam bolesti - ze co stonam,ved som len malo tehotna!!!ked ma konecne dali na izbu,tak na mna sestra nahucala,ze nech nevzdycham tak nahlas,ze tam niesom sama!potom ma este stiahli z postele,ze ma chce ten bulo znova vysetrit - pomackal mi prsniky - velmi dolezite ked som mala take spazmy,ze som ani dychat nevladala.rano som potratila,co mi bolo uz v noci jasne.najhorsia bola vizita - ked robili monitor mamickam,tak pri mne len sestra mavla rukou - tam uz nic - citila som sa ako odpad...teraz len s velkym sebazaprenim vyleziem na kozu...a ked sa ma po roku pytal moj gynekolog kedy planujem deti,ze mam uz na case,skoro som sa povracala...

mgmg

veeela MG-magnesia-aj v infuziach davaju v nemocnici na skludnenie maternice, klud, lezat, ist lekarovi a uzivat duphaston na podporu produkcie progesteronu-zlteho telieska ktore vyzivuje plod a udrziava tehotenstvo. a jasne ze ultrazvuk na vylucenie mimomaternicoveho a potvrdenie zivotaschopnosti-akcie srdiecka. bolesti by nemali byt silne-hroziaci potrat. krvacanie moze byt aj silnejsie ked je bez bolesti,ale treba dat pozor na to a usledovat. toto platilo hlavne pre 1. trimester-max. tak do 20 tyzdna.neskor su ine dovody a postupy-napr.ze je placenta prilis nizko a ine,neviem

duška

Kaaaja,choď hneď do nemocnice,krvácenie v tehotenstve nieje žiadna srand,ja som tiež tak isto krvácala ako ty,hneď som šla na príjem.Najprv ťa zoberú na sono,pozrú či je bábo ok a nechajú si ťa tam pár dní na pozorovanie.Dajú ti nejaké lieky a infúzie a aspoň týždeň si tam poležíš.Tak to bolo u mňa.

kaaaja

Ok,tak zajdem za doktorom.Vcera som tiez u neho bola a vravel,ze ked zacnem velmi krvacat,ze je to cesta k potratu a nic viac.Som z toho zdrvena.A uz sme sa tak tesili!!! Ale co uz,zivot dalej.Dik za radu kraaska

kaaaja

Ahojte,prosim vas poradte mi niekto.Som v 8tyzdni a zacala som krvacat,nieje to len slabe krvacanie,ale ako keby som dostala menzes.Vcera som mala aj trosku bolesti v bruchu,ako pri meszese.Vdaka zienky

duška

Copi,nemaj strach,ak sú v nemocnici,tak sú pod neustálym lekárskym dohľadom.Ja som krvácala tiež pri obidvoch tehotenstvách,a detičky sú v poriadku.V ktorom týždni je manželka?

copi

MANZELKA ZACALA KRVACAT DNESKA SME BOLI NA ULTRAZVUKU A VSETKO JE ZEVRAJ VPORIADKU AJ SMANZELKOU AJ S BABOM ALE NECHALI SI ICH TAM NA POZOROVANIE TAK NEVIM CO SI MAM MISLIET ZA ODPOVED DAKUJEM