Anglicko - praca cez agenturu vs. "na vlastnu past"

Príspevok v téme: Anglicko - praca cez agenturu vs. "na vlastnu past"
gab222

Zdravim, potrebujem radu. Chcela by som ist robit do Anglicka ale neviem sa rozhodnut, ci sa mam spolahnut na nejaku agenturu, ktora by mi vybavila pracu niekde v sklade + ubytko, alebo tam vycestovat tzv. na vlastnu past s tym, ze vonku nemam nikoho kto by mi pomohol a najst si nieco sama. Aj ked sa mi nemusi podarit najst si robotu aj mesiac. Velmi by mi pomohlo, keby ste vyjadrili svoj nazor alebo ak by prispeli ludia, ktori su vonku, vidia aka je situacia, ci ma clovek sancu si najst rychlejsie pracu, pretoze mne ide hlavne o to, aby som sa pohybovala v tom prostredi a ked mi agentura vybavi sklad kde budu sami Slovavi, Poliaci,... tak sa nic nenaucim. Mne nejde ani velmi o to, aby som tam zarobila, ale aby som sa naucila lepsie jazyk, a mozno vyuzila vysku a nasla si po case nieco lepsie, resp. mam v plane tam aj studovat akonahle mi to financie dovolia.

NoProblem22

Ako zase neprehanajte ze jej treba 3000eur na zaciatok prebohaa :D Ak nevies dobre po anglicky tak chod pracovat do skladu kde bude vela slovakov a poliakov a snaz sa tam komunikovat s anglicanmi alebo cudzincami po anglicky..a ked nemas vela penazi tak chod cez agenturu, pozri si fora ktore su spolahlive, pytaj sa ludi na nete, na chatoch..Podla mna ti na zaciatok treba tak 300-400 libier aj s letenkou uz pocitam a prvu vyplatu dostanes po 2 tyzdnoch. Londyn je najdrahsi, mozno skus nejake mensie mesto pripadne stred UK kde je vela skladov.

mattmattmatt

ahoj,ja tipoviem co treba bol som v anglicku dlhe roky .... akonahle budes v UK a zacnes si hladat pracu kazdy zamestnavatel bude od teba pytat HOME OFFICE,INSURANCE CARD A BANK ACOUNT NUMBER .....CV A KOPIE DOKLADOV..... bez toho s tebou ani jeden potencialny zamestnavatel nebude hovorit.....ak chces ist sama tak si vezmi visa kartu s dostatocnym mnozstvom penazi tj 3000 eur lebo nikdy nevies....a hladaj pracu v JOB CENTRACH....ak sa ti nepodari skusaj hotely a restiky alebo pockaj az budem ja ist naspat do londyna ked mi v NL teraz v maji nepredlzia pracovnu zmluvu .....
a apropos zazil som v UK ucitelku angliny z kosic ktora ani nevedela ceknut po anglicky z dovodu ze tam ti nikto dvakrat opakovat a pomaly nebude ....tam kazdy na kazdeho kasle tak bud opatrna ...napis mi na aj-karamba@azet.sk mozme o UK pokecat

gdxnjdd

2mesiace strava, ubytko, cesta pre jednu osobu 1600£ minimalne. co zahrna aj depozit, ktory musis platit pri nastahovani , vacsinou je vo vyske mesacneho najmu

gab222

Asi som sa zle vyjadrila :-/ AJ sa ucim od zakladnej, maturovala som z B2ky a aj na VS som mala 4 semestre AJ,takze by som na ten urovni este mala byt, ale je ine ked sa to clovek uci doma a ked je v takom prostredi. Tak som to myslela, ze proste aby sa na mna nalepilo nieco viac, aby som bola sebavedomejsia aby som anglictinu vyuzivala kazdy den, nielen semtam v skole a v praci a zivote ne SVK skoro nikdy :-/ preto som chcela aj na skolu, lebo viem, ze zopar ludi studuje/studovali tam na vyske, ale to su kamarati kamaratovho kamarata a tak... Viem, ze zvysovali skolne ale ze este funguje ta studenstka pozicka alebo nieco take. Uni teraz neriesim, hlavne je sa dostat von a to potom casom mozno. Lebo by som velmi chcela po tom co som pocula, aky je tam system vyucby a pod. Ide len o to, ze sa bojim, ze si dlhsie nenajdem pracu a preto som rozmyslala nad agenturami, hoci som si tiez povedala, ze cez slovenske agentury nikdy. Nasetrene mam nieco, mozno na 2 mesiace ubytko, strava, doprava, tak si dufam, ze za ten cas nieco najdem.

hddcht

agenturam never. oblbuju len o peniaze hlavne tie slovenske , v anglicku najdes nejake agentury ktore by ti pomohli najst pracu s tym, ze ti ztrhnu z platu nejaku cast alebo zalohu. v anglicku je ilegalne pozadovat lenaize za spostredkovanie prace peniaze vopred. a to ze nevies anglicky a ides do anhlicka sa ucit anglictinu a dufat ze raz tam budes studovat, snad nemyslis vazne. to myslis ze si tam len tak najdes pracu bez anglictiny? ako budes rozpravat s lekarom alebo ako si vybavis poistenie, ucet v banke??? alebo ako si tu pracu vobec budes hladat? myslis ze sa tu v anglicku o teba pobiju ked nevies ani povedat. co. chces a nerozumies ani nicomu , tak sa ti prac . ponuky budu sypAt z rukavA? ako budes rozpravat na prac. pohovore? ako budes rozumiet co od teba zamestnavatel chce? ja zijem v londyne , ale neopovazila by som sa sem prist bez akejkolvek Anglictiny a sama. jasne ze par ludi tu tak prislo ale je to len o stasti .
a ze sa tu chces naucit AJ a potom studovat na uni? medzi kolegami v praci sa naucis akurat tak zakladnu hovorovu anglictinu a to je tak vsetko. asi tazko sa takto mozes naucit ang postacujucu na studium na univerzite. pisat, rozpravat, rozumiet, v tom jazyku. to nieje take jednoduche ako si predstavujes. inac jeden rok na univerzite stoji 9000£
dalsia vec su peniaze, ktore potrebujes dopredu predtym nez vobec odides zo slovenska, aby si mala z coho zit kym si najdes pracu a kym dostatnes prvu vyplatu