Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Stres, nervozita, úzkosť - čo je najlepšie?

mario01471

Evička22 : a pri akých situáciach sa ti to stáva ?
Lebo ja mám strach ked pridem medzi ludí čo si o mne myslia , že spravím nejakú chybu a budú sa mi všetci smiať.

Evička22

Ahojte vie mi niekto poradit nieco na stres uzivam sedatid pc ale to mi vobec nezabera ... Trasu sa mi ruky ...nie vzdy ... Tep 150 ... Prosim poradte mi

ewiku:)

Antidepresíva nikdy! Aspoň u mňa... Bývalo mi z nich natoľko zle až sa u mňa vyvinula fobia z otvorených priestranstiev. Aj ked mi ani teraz neni najlepšie, ale lepšie ako s AD. Čajíky sú super, napr.medovkový k tomu magne B6, vápnik, mliečko z medom, každé ráno nalačno citrón a cca 2dcl vody, slnko a hlavne čistá myseľ! Lebo všetko je v hlave...
Ak chcete môžme popísať cez mail

excentrik

Bylinkari zase mudruju. Ze vitaminy.. Toto vyzera na socialnu fobiu resp. uzkostnu poruchu. Na volnopredajne "lieky" a bylinky zabudni.

Antidepresiva v kombinacii s betablokatormi ti pomozu. Mne teda hlavne tie betablokatory pomahaju, lebo tiez mi busi srdce pri hociakej blbosti a oni priamo zmiernuju cinnost srdca, pritom nie su navykove a ani nemaju nejake strasne vedlajsie ucinky. Ak je to busenie caste, tak to moze postupne po rokoch srdce oslabovat a v extremnych pripadoch sposobit predcasne starnutie, ci ine problemy.

Dobry psychiater ti predpise vyssie spominanu kombinaciu, ale hlavne zabudni na volnopredajne blbosti a sarlatanov, ktori tu radia cajiky a podobne. Strata casu, namahy a penazi, ver mi.

zewa

Skus si kupit Anxiolan. A k tomu este magnezium a B vitaminy (najdes to aj ako sumive tablety).
Ale skor by som sa na to pozrela, ze preco sa citis nesvoja, ked sa na teba ini pozeraju. Je to kvoli postave?

vitavi

Stres, strach, úzkosť, nepríjemné pocity - toto sú príznaky z niekoľkých príčin :
1. nedostatok minerálov
2. prebytok jednoduchých cukrov
3. prekyselenie organizmu
4. oslabenie organizmu
5. nedostatok B vitamínov

Do rovnováhy sa dostaneš radikálnou zmenou v stravovaní, pretože nestačí len vynechať sladkosti, mliečne výrobky a chemikálie, ktoré ťa zbavujú B vitamínov a minerálov a spôsobujú nerovnováhu v zásobovaní mozgu energiou.

Je potrebné i vyvážiť pomer Na : K /sodíka k draslíku/, ktorý ti spôsobuje nerovnováhu v obličkách /úzkosť/ a to tak, že nahradíš ovocie zeleninou a dodáš neobrusované obilniny, ktoré ti vyrovnajú psychiku.
Dodajú ti tak potrebné B vitamíny a pomalý cukor.
Na zníženie sodíka potrebuješ menej slané jedlá.

chrono

Problem ktory opisujes sa da prekonavat dychacimi cviceniami.Dychanie byva pri uzkosti a buseni srdca velmi plytke,co sposobuje cely rad dalsiech neprijemnych pocitov,ktore sa zvysuju obavou,ze si to niekto cudzi vsimne.Na nete najdes mnozstvo navodov,ako sa naucit zvladat stres,ale najistejsie je vyhladat psychologicku pomoc a vedenie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Stres, nervozita, úzkosť - čo je najlepšie? - Fórum - ZDRAVIE.sk