Tukovy metabolizmus - je to fakt pravda?

vitavi

Ryžu jedz natural domäkka uvarenú i cestoviny celozrnné. Dokonale ťa zasýtia, netvoria jojo efekt a dodajú ti i B vitamíny, takže nebudeš mať chute na sladkosti a zbavíš sa nepokoja.
Bielkovín potrebuješ malé množstvo, dodajú ti ich strukoviny, ryby a obilniny neobrusované.
Pestrosť zabezpečujú okrem obilnín i zeleniny, je ich veľa druhov a obsahujú veľa minerálov, ktoré sú nositeľmi pestrosti.
Takto zostavený jedálniček obsahuje všetko čo potrebuješ a v potrebných množstvách.

0vecka

2 v pocitaj kalorie to je overena cesta... nejake vitarianstvo je skor cesta do hrobu alebo minimalne sa budes musiet stravovat pomaly podla tabuliek aby ti to neublizilo...

ja-pusate

to mam vazne jest len ovocie a zeleninu a orechy a nic ine,ved to neni pestrenniesu v Tom bielkoviny a z toho sa nenajem a budem mat jojo efekt:(

vitavi

Jedz stravu s dostatočným obsahom vlákniny.
Jedz dostatok zeleniny, asi 30-40 %, z toho 1/3 kvasenej alebo surovej, 50 % obilniny /domäkka uvarené/, ktoré obsahujú vlákninu, a zbytok tuky vo forme semienok alebo panenský olej v množstve asi 1 lyžicu denne, trochu strukovín, rýb, ochucovadlá.
Budeš nasýtená, štíhla, spokojná a zdravá.
Nebudú ťa otravovať rôzne chute na jedlo , časom získaš sviežosť a optimizmus, radosť z pohybu.

Na dobrú činnosť pečene a žlčníka /u teba žlčovodu/ jedávaj zelené vňate a kvasené zeleniny, kyslé chute vôbec.

RNG

Gofruit, , to je dobra rada, ale ja by som sa tych orechov az natolko nebal, totiz nie je kaloria ako kaloria, a uz viacero vyskumov zistilo, ze oleje z orechov natolko neprispievaju k naberaniu vahy, ako kalorie zo sacharidov, najma jemnych muk.
A odporucam doplnit jod a selen, lebo naberanie vahy je casto zo znizenej funkcie stitnej zlazy, ktoru lekari nevedia z krvi velmi casto zistit. Podla mojich lekarskych zdrojov v USA az 60% zien ma znizenu funkciu stitnej zlazy a niektore aj nadoblickovej a to vedie k znizenej energii a tlstnutiu.

GoFruit

Prejdi napr na surovu stravu. Cisto ovocie zelenina a trosilinku orechov obcas. Z toho tak krasne schudnes a mavuse budes zdrava.