Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Delikatny problem

Príspevok v téme: Delikatny problem
klariqa

dobry den, mam problem o ktorom je tazko hovorit...akonahle ma caka nieco stresujuce, pohovor, dlhsia cesta, hocico dostanem hnacku..potom je to o to horsie, lebo nemyslim na nic ine, iba na to, ze zachod neni po ruke...tazko o niecom takom rozpravat lebo je to fakt intimny problem ale uz mi to riadne strpcuje zivot...trpela som uzkostami z ktorych som uz skoro vonku, stale beriem polku lexaurinu denne a ked uz vsetko vyzeralo fajn zacalo toto co tiez nepridava na psychickej pohode...neviem co s tym robit, psychologicka sa len usmiala ze v tomto je tazko poradit no diky pekne..:/ podotykam ze vsetky lekarenske produkty aj babske rady vobec nepomahaju...

ruwire

klariqua, to nie je ozajstná hnačka, ako keď zješ niečo pokazené, alebo pomixuješ, čo nemáš. Ak by prišlo na to a nebol by naozaj záchod po ruke, stresové "hnanie" by si ustála. Keď si takú bezzáchodovú situáciu predstavuješ, pravdaže vidíš všetko čierne a neveríš si, že by si to zvládla. Najhoršie je báť sa hypoteticky. A k tomu - človek si predstavuje také situácie a zbytočne si sám naháňa strach a všetko si len zhoršuje.

Ak máš strach z cestovania, zbavíš sa toho, len ak budeš viac cestovať. Zistíš, že to nie je vôbec také hrozné, nadobudneš sebavedomie, začneš si veriť a potom už strach nebudeš mať.

Keď sa ti to opäť stane, skús si dať endi-ex - aj keď ten by sa mal používať pri ozajstnej hnačke. Ten tú "hnačku" zastaví a budeš mať celý deň pokoj - aj keď ešte budeš v strese. Aspoň ja mám takú skúsenosť.

klariqa

dakujem Vam obom za rady, vyskusam aj to aj to, uz hlavne nech je pokoj :)

jarny kvet aj ja som uzkosti ziskala vdaka jednej zivotnej situacii ktora je uz davno za mnou len sa mi to nejako taha, ale je to milion krat lepsie kazdy den, tak hadam sa toho zbavim raz a navzdy kedze mam 26 rokov a este veeela planov :)

RNG

L-theanine v davke 2 x 400 mg moze pomoct.
Ukludnuje aj vytazok z st John's wort, kde na narazovu davku na ukludnenie treba obsah 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, ako to ma napr v 3 kapsuliach produkt firmy Paradise Herbs.
Tento vytazok ma ucinok ssri,snri, udrzuje vyssie hladinu dopaminu a dokonca aj GABA v mozgu, co vsetko suhrnne ukludnuje.
Odporucena narazova davka sa moze brat max raz za den, ucinkuje asi za 1 -1.5 hodiny a ucinok trva az 8 hodin. Moja zena to pouziva uz dlhe roky, obcas, ked ma ma stresove situacie a podobne.

jarny kvet

a keby niekto chcel povedat, ze to ucinkuje vdaka tomu alkoholu :D tak to nie je pravda. lebo to je len daka cajova lyzicka a posobi mi to aj 4 hodky, kdezto stamperla je len na hodku asi plus je to ovela viac alkoholu a to si nemozem dat napr. na skusku :D

jarny kvet

no takze tie moje kvapky su znacky Serafin a je to tinktura z pukov rastlin, je to v alkohole. a tieto su na uzkost plus cestovne problemy, ja som mala niekedy take stavy, ze akonahle som sadla do busu, tak sa mi chcelo vracat, tak mi robil zle zaludok, a toto som si dala pred kazdou cestou a pomohlo mi to. ale ako vravim, pomaha mi to aj ked mam stres z niecoho, alebo uzkost taku celkovu, tak je to fajn.

jarny kvet

neviem ci ta potesim, ale to mas mozno nasledok vysadzania leuxarinu. ja som brala na uzkost spitomin a ked sme znizili davky, tak toto sa objavilo, nikdy predtym som take problemy nemala a trvalo to dost dlho a potom to preslo, co ja viem za pol roka, rok? uz take hnusacke lieky neberiem dobre dva roky a nikdy by som sa k nim uz nechcela vratit, nastastie ja som mala uzkosti z konkretneho dovodu a to uz som snad prekonala.
ale ked ti mozem poradit, mam take prirodne kvapky na uzkost, z bioshopu, je na nich napisane Lipa, alebo potom niekto odporuca z bachovej kvetovej terapie tiez na uzkost je to rada Rescue Remedy, tak si to pozri pripadne. a ked ma caka nieco velmi stresujuce, tak si dam ja tu lipu, 50kvapiek a za 15min sa citim fajn, skoro ako po xanaxe, ze ma nic netrapi :D tie bachove som este neskusala, ale vraj maju rovanky efekt, niekedy asi objednam. a teraz si idem dat tiez, lebo idem k zubarke :/ :D
a este si skus kadzy den davat B-komplex, mne vyhovuje skor na vecer, ten ti tiez moze pomoct

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Delikatny problem - Fórum - ZDRAVIE.sk