Bývanie s priatelom

Príspevok v téme: Bývanie s priatelom
slnecnica

Sme spolu už pár rokov, ja mám vlastné bývanie, on býva s rodičmi v inom meste, máme krátko pred 30tkou. Spolu sme vačšinou len cez víkendy, pretože pracujeme a máme aj záujmy, ktorým sa chceme venovať. Obaja sme akční, takže sa snažíme chvíle trávené spolu užiť si, čo najviac.
Problém je v budúcom bývaní, kedže ani jeden z nás nechce odísť z mesta, v ktorom býva. Rozprávali sme sa o tom milión krát, ale obaja sme v tomto veľmi tvrdohlaví. Mne by sa skomplikoval život tým, že by som bola pod dozorom jeho matky, cesta do práce by sa mi podstatne predĺžila, jeho drží doma koníček, ktorému sa venuje a nikdy by som nenútila vzdať sa ho, keďže ho miluje (až po mne) :-)
Ako by ste to vyriešili vy?

MultiLevel

Ked nechcete ani jeden pre toho druheho obetovat nieco z toho svojho "nadobudnuteho", nevidite inu moznost, ako napriklad - to co robite vykonavat inde, tak v tom pripade zite aj nadalej tak, ako zijete :)

slnecnica

Nestretnem, on je ten lepší:-)
Bývame od seba cca hodinu autom a v jeho meste by som si žiadnu prácu nenašla:-)
A svokru nemám silu zvládať

Euva

Ja by som to neriešila a nechala to tak ako to je. Budete riešiť,a k otehotnieš, budet sa chcieť brať a podobne.
Zajtra možno stretneš lepšieho :-) a nebude čo riešiť ... alebo on :-(.
Mimochodom, akáže vzdialenosť je medzi vašimi mestami teraz? Diaľnicou? alebo sa treba trmácať cestou-necestou? Autom? Busom?
Ako ľahko by si si našla prácu v jeho meste?
Svokru zvládneš. Nesmiete začať "provizorne" spolu bývať a ostatné zvládneš.

lorrines

A myslíš si teda, že je ten váš vzťah takto perpektívny? Lebo podľa mňa je to celkom dôležitá otázka. Nedá sa bývať celý život v 2 rôznych mestách :)
Treba nejaký ten kompromis.
A ty by si nesúhlasila napríklad s tým najsť si prácu v jeho meste, ale samozrejme bývať v inom byte? Nie so svokrou? Alebo on nemôže vykonávať tie svoje hobby vo vašom meste? Veď musí existovať riešenie.
(ak si už na tieto 2 otazky odpovedala nižšie, prepač lebo nečitala som tolko vela reakcíí)

slnecnica

woo...nemá to zmysel, možno som 26.2.2014 presne o 14.00 mala veľa voľneho času alebo liezol na mna PMS alebo mi jednoducho šiblo

mrkvicka12

slnecnica - podla mojho nazoru sa len obavate, ze stratite to "svoje", to je uplne normalne a pochopitelne....Mala som vsak pocit, že ste spokojní takto ako ste a rieši to len preto, že sa ťa na to kamoška opýtala...Ja by som to na tvojom mieste neriešila a nechala tomu čas a keď to príde, tak to budete riešiť...O rok bude možno jeden z vás premýšľať uplne inak ako dnes..Ak však takto nie ste spokojní, tak budete musieť hľadať nejakí kompromis a ak budete chcieť, určite ho spolu nájdete. Ale riešenie ti nikto z nás nedá, to si musíte sami dvaja nájsť :). Strach tam bude ale vždy, predsa len stratíte každý kúsok tej slobody, ale zase na druhej strane, budete jej mať toľko, koľko si jej nazvájom dáte a môžete jej mať dosť aj keď budete niekde žiť spolu...
My sme sa tiež obávali zo začiatku spoločného bývania - ja som chcela aj odísť mimo mesta bývať, ale nakoniec som sa prispôsobila priateľovi. Naše plány sú však také, že zatiaľ sme teda dali prednosť mestu a jeho predstavám, avšak ak ma to veľmi omrzí, tak skúsime potom moje predstavy o živote. Ak nám nebude vyhovovať ani jedno, tak spravíme nejaký kompromis niekde v strede a hotovo :).