Bývanie s priatelom

Príspevok v téme: Bývanie s priatelom
slnecnica

Sme spolu už pár rokov, ja mám vlastné bývanie, on býva s rodičmi v inom meste, máme krátko pred 30tkou. Spolu sme vačšinou len cez víkendy, pretože pracujeme a máme aj záujmy, ktorým sa chceme venovať. Obaja sme akční, takže sa snažíme chvíle trávené spolu užiť si, čo najviac.
Problém je v budúcom bývaní, kedže ani jeden z nás nechce odísť z mesta, v ktorom býva. Rozprávali sme sa o tom milión krát, ale obaja sme v tomto veľmi tvrdohlaví. Mne by sa skomplikoval život tým, že by som bola pod dozorom jeho matky, cesta do práce by sa mi podstatne predĺžila, jeho drží doma koníček, ktorému sa venuje a nikdy by som nenútila vzdať sa ho, keďže ho miluje (až po mne) :-)
Ako by ste to vyriešili vy?

slnecnica

Ovecka, to bola odpoveď na otázku, ktorú tu niekto položil. Primárne sa tu rieši bývanie a nie imaginárne deti :-)
A ešte jedna vec Ovecka, som žena, tie sú večne nespokojné :-)

0vecka

2 slnecnica s detmi sa zacalo preto lebo si vravela ze je plan ze ten tvoj fesak ostane doma s celym zverenstvom a bude tam vychovavat vase dieta...

akoze nevim ale cim viac som o tom cital tym viac sa mi zda ze to nevyriesis tak aby si bola spokojna

0vecka

2 MultiLevel no co viem tak vecsina pricetnych ludi nechodi s mackou von oni ju len vypustia von a ona sa potom vrati ked ma hlad... :-P

slnecnica

Prečo sa to tu zvrhlo na naše neexistujuce deti? A kde som písala, že ich chcem vychovávať sama?
Woo, to je tym, ze dnesne vztahy, tie vazne sa zacinaju pred, resp. po 30tke, ked clovek nieje tvarovatelny, ovplyvnitelny, ako ked mal dvadsat. Muž aj žena majú svoje zázemie, isté úspory a hodnoty, ktoré v priebehu rokov nadobudli, takže nie sú odkázaný na toho druhého.
Čo sa týka jeho vzťahu s matkou, už sa mi nechce dokola omielať to isté a určite ani vám nie.

MultiLevel

Ovecka, by si sa cudoval, ze aj s mackou sa chodi von :-D Ci ty si videl macku, ktora nikdy nebola vonku na trave? Ja nie :-) Ano niekto tak zrejme zaobchadza so zvieratami, ale o tom tato tema nie je :-)

woo

Dnesne vztahy nie su stavane na výchovu deti, ak sa vztahmi dajú vobec nazvat. Ženy chcú muzov ale nechcu byť obmedzovane, ale chcú aby bolo o ne postarane, aby sa muž venoval detom a jej. Muži sa chcú venovat sebe a chcú samozrejme aj ženy, ale vnimaju ich viac ako veci ktoré potrebuju na uspokojenie potrieb a na jej citoch a spolocnej budúcnosti im nezáleží natolko, aby sa vzdavali svojej suverenity a pohodlia. A keď pridu deti, to na ich povahe nic nezmeni, vyhradia im určitý priestor, ale priority ostavaju praca a konicky. Tvoj priatel sa sice s mamou hada a neznasa ju, ale ona ho stále ovlada a on sa necha lebo mu to až tak neprekaza. Presne tak bude reagovat na tvoje požiadavky, poháda sa s tebou , vymedzi si svoj priestor do ktorého ta nepusti a tvoje požiadavky bude ignorovat. Vidis ze sa odstahovat nechce. Farma je krytie, jemu je tam dobre. Moj bývalý bol tiez taky a jeho matka mala výrazný podiel na krachu nasho vztahu. Ale on s nou žije nadalej a nechá si od nej nadavat. On to ignoruje a mna to vytacalo, pri detoch je to este horsie. Miesala sa do výchovy, miesala sa do nás. A vyžadovala stále nejake sluzby. A nic nepomohlo, pomohlo by odist, on nechcel lebo ved co tam uz vsetko vybudoval. Ale materialne veci nie su podstatne, dajú sa nahradit. Paci sa mi ze chces byť nezávislá, ale nejde to dokopy s rodinným zivotom. Dnes su bohužial také vztahy, ze aj tak sa po pár rokoch rozpadnu, len co bude z tych deti.

0vecka

2 horitimastal nevim nejako niesom v tejto teme ale xces povedat ze to tak planovali odzaciatku? teda ze necham sa nabuchat a potom si decko vychovam sama? lebo ak hej tak o tom vobec nehovorim ... ja hovorim o tom ze bude mat s otcom dietata nadalej partnersky vztah ale nebudu byvat spolu ...

horitimastal

0vecka

neveril by si kolko sloveniek preferuje tento sposob, mozno to maju zo sex v meste serialu, ale aj ked nemaju zavazky ala farma, tak proste chcu vychovavat dieta same (bez finncnej pomoci)
proste chore.. alebo skor sebecke ?

tak kupte matke byt niekde :P

0vecka

lol macka predsa nepotrebuje spolocnost cloveka to neni pes... a chodit von s mackou??

no nic co sa toho tyka ze nebyvat spolu je divne..podla mna to vobec nieje divne ale predstava fungujuceho vztahu s dietatom pricom rodicia nebyvaju spolu je uz trosku naivna...

co sa toho fesaka tyka preco sa neodstahuje od matky ak mu vadi jej kontrola? aka velka je ta farma? ak poprinej robi asi to nebude nic co by sa nedalo prestahovat a v priebehu cojaviem 2 rokov znova vybudovat. Preto sa pytam preco ostava byvat s matkou ak ma konflikty?

inak to ze chce ostat na materskej je sice pekne ale ak sa pri tychto okolnostiach nedokaze odputat od matky tak ako xce vychovavat dieta? a ako chce vychovavat dieta ked uz musel spat v stodole?

MultiLevel

Ked chcete, v tom pripade sa vam to podari :)
A ano, zacni najprv rybickou...tu ked si tri dni nevsimnes a povenujes sa jej cez vikend, nebude nestastna. S mackou musis chodit von, venovat sa jej, hrat sa s nou, davat zrat atd atd...To je nieco ako "mini partner", neda sa odlozit bokom a vybrat si, v ktory den sa o nu postaras :)