Mama + doktorka + vaha = plnoleta

Príspevok v téme: Mama + doktorka + vaha = plnoleta
mam otazku

mam 27r! to je prva informacia...nie som uplne osamostatnena ale uz sa to blizi :) mam vsak problem.
mam vysku 169cm a vahu 51kg (nedietujem, len jem zdravo, ziadne vyprazane, sladke, proste zdravsie jedla, nechudnem. Je sice pravda ze nejake 3 kg som dala dole od minulého roka ale nic viac. Moja mama to vidi na anorexiu a ze zomieram a neviem co :-O kramy mam, neodpadavam, jem akurát, proste je mi dobre ale toto ma ubija...bola som na krvi a doktorka mi povedala ze mam pribrat. maminka samozrejme s nou volala a povedala jej ze urcite to je anorexia lebo som schudla teraz 1kg (bola som na lyzovacke a fakt nechtiac) a zajtra idem na dalsie vysledky krvi, minule Dr nieco take spomenula ze ak nepriberiem tak budeme riesit dalsie kroky.
To co im sibe? viem ze sa o mna boja ale mam 29 a nie som chora ! trosku mam obavu v piatok ked pojdem na tie vysledky, vsak ma nemozu nasilu poslat na psychiatriu alebo co? normalne sa bojim :)

pandorica

Niekedy nepomôže ani sa osamostatniť, ani mať vlastnú rodinu.Niekdy nepomôže celkom nič,pre niektoré matky si deckom raz a navždy, aj keď budeš mať 50, aj tak ti bude chcieť manažovať tvoj život.Pomôže len s úsmevom súhlasiť s matkou a potom si spraviť podľa seba.

mam otazku

no hej :( uz sa mi blizi osamostatnenie, ale podla mojho brata viem ze ani to nepomohlo :(
nevadi, musime ju to postupne naucit, ze nemusi vsetko vediet, vsetko riesit a cely svet nemusi mat jej nazor!! ale to je na dlhe trate

dilmah

V prvom rade si mi zamotala hlavu svojim vekom...a podľa toho, čo píšeš - ako sama seba presviedčaš a ubezpečuješ, že je všetko v poriadku usudzujem, že anorexiu máš :D Takže dievočka začni papať, urob si poriadok v hlavičke, lebo keby doktorka videla, že je všetko v poriadku neznepokojovala by tvojím stavom maminu a nepodnikala by ďalšie kroky ... to je môj názor...

divne mamy

No pozor.Su matky,ktore sa do vsetkeho staraju jak sproste.O to viac,ked byvate pod ich strechou.Som prikladom.Moja to robi tiez.Mam 26 rokov.Mysli si,ze som asi 5 rocna stale.To su proste take matky,ktore potrebuju mat stale nad vami kontrolu a hraju sa na tie najstarostlivejsie stvorenia.A neuvedomia si,ze vam nicia zivot.Skoda,ze nie vsetci sa mozme osamostatnit...financie atd...

mam otazku

mojej mame nevysvetlis nic :) vsetko prekruti, doda inu temu z historie, urazi sa, nema vyznam..nepochopila ani ked som jej povedala ze je nevhodne aby kamoske co ma 80kg (depresie zo svojej vahy a liekov kvoli kt.nemoze schudnut) aby jej povedala ze by mala trosku schudnut !!!!!! tak toto by vobec nepochopila.
problem je ze Dr jej povedala info a nie ze moja mama vyvolavala a zistovala (to je u nej bezne)

zewa

Tu nejde vobec o to, ci mas alebo nie anorexiu. Ale podla mna nemas. To je teraz jedno. Otazka znie, preco tvoja matka telefonuje s lekarkou a ta jej o tebe poskytuje informacie? :-O
Podla mna by si mala matke pekne objasnit, ze uz nie je vhodne, aby sa do teba tolko starala. Ved ja sa cudujem, ze z toho este nie si na praskoch. Chuda dievca..

hkhjkh

ja som tiez mala cely zivot podla BMI podvahu a mama to neriesila, ta mi skor hovorila aby som sa tolko neprejedala, lebo budem tucna a aby som jedla zdravsie. vzdy som jedla vela a nebolo to na mne vidiet. lekarka na preventivkach sa ma vacsinou pytala ako jem, kedze mam podvahu a pytala sa to aj mojej mamy ked so mnou chodila k lekarke, ked som nemala este 18. lekarka to aj videla ze nevyzeram ako anorektik a nemam ziadne problemy aj mama jej potvrdila ze nemam s jedenim problem, skor opacny, ze jem niekedy az vela . a bolo to v pohode. takze neviem co riesia u teba, ale ked nemas v poriadku vyskledky krvi tak natom nieco bude.. a nezda sa mi zeby lekarka informovala o tvojom stave mamu, kedze mas 27 rokov ako pises.

Lulu2011

ale inak sa cudujem, ja som bola stale chuda mala som bezne 46 kg pri tej vyske 174 cm a nikto to nerisil a zjedla som v pohode aj 3 rezne a cely sprej slahacky a 3 chleby na veceru, ved to sa da podvyziva v pohode zistit z krvi aj z celkoveho zjavu, anorekticky su skarede, lebo maju na prd vlasy, skarede zuby a celkovo vyzeraju nezdravo