Depresia alebo iba lenivost?

Príspevok v téme: Depresia alebo iba lenivost?
ja-pusate

ahojte,neviem co to somnou je,uz to trva 3 roky,ze som strasne zlenivela,nic ma nebavi,nechodim nikam ked nemusim,vsetko co som dovtedy brala ako samozrejmost je pre mna tazke a musim sa do toho tlacit,najradcej by som ani nevstala z postele,neobliekala sa nesprchovala,nenavidim svoje telo hanbim sa chodit po vonku lebo som tucna(predtym som Bola chuda lebo som mala anorexiu a cvicila som aj 3-4hodiny denne,terazmam bulimiu a zachvatove prejedanie)nemam ziadne sebavedomie,som z toho smutna nastvana,kazdy den placem,nemam ziadnych kamaratov,nechodim do spolocnosti,proste sa mi nic nechce,niekedy mam chut zomriet,lebo ma nebavi zivot.
myslite ze som iba leniva alebo naozaj depresia?

ja-pusate

zewa
chodila som ambulantne k psychiatricke a brala som antidepresiva a lieky na bulimiu.
mala som iba 2 vztahy 1.v 18 ked som este Bola stihla ale ako som zacala priberat,tak som sa hanbila,komplexovala a sebaposkodzovala a to bol dovod rozchodu:(vztah trval ledva pol roka
2.vztah som mala v zahranici v 20,vtedy som uz Bola tucna a mala som zp aj bulimiu,priatel mi chcel pomoct vybavil mi aj hospitalizacie ale ja som to tam nezvladla a odisla som na reverz a on mi to stale vycital,uz to neklapalo tak sme sa rozisli.tento vztah trval ca 2roky a odvtedy uz ziadne vztahy nehladam kym mam ppp lebo viem ze to malo kto dokaze pochopit a este aj ta lenivost a komplexy ma brzdia:(

ja-pusate

zewa
chodila som po psychiatroch aj som b ola viac krat hospitalizovana koli ppp,mam 22 nestudujem,na vysku niesu peniaze,ale donedavna som pracovala v zahranici,kym neprisli iste zdravotne tazkosti,koli ktorym som musela odist a vratit sa na sk,teraz cakam kym sa vyriesia tie zdravotne problemy,operacie a tak a potom sa vratim spät do prace a ked si nasetrim,urobim si aj vysku,ako plany mam dobre,len ta hrozna lenivost,komplexy a nechut do Zivota mi stazuju ich realizovat...otec mi hovori ze takeho leniveho cloveka s tak slabou volou este nevidel a ze na to ze mam 22 som uz Napoli mrtva:(

zewa

Vies, rozculuju ma take pristupy, ze si sadnem a pockam, kym bude lepsie. Ale takto nebude lepsie nikdy. Chcela by som vidiet nejakeho cloveka, ktory sa mal zle, len si sadol a pockal kym to preslo a teraz sa uz ma vynikajuco. To je taka blbost! Chodis aspon k nejakemu odbornikovi (psycholog, psychiater)? Kolko mas rokov, studujes?

ja-pusate

leowrr
to bol moj blog,ja som ta byvala anorekticka:D sme na Tom podobne,ja som sice pracovala v zahranici ale koli zdravotnym problemom som sa musela vratit na sk k otcovi a teraz som tiez nezamestnana kym sa nevyliecim potom pojdem zas do zahranicia tam je viac prace ako na sk,ty si nerozmyslala o praci niekde mimo sk? ja teraz radcej ani nevychadzam von aby ma nikto nevidel,aj ked pride otcovi nejaka navsteva radcej sa schovam,strasne som pribrala,nezniesla by som take poznamky typu: o ty si ale stlstla sak si Bola vzdy taka vychrtla anorekticka haha ta tam vykrmili co prasiatko a pod.:(
zewa
momentalne sa s tym neda nic robit,cakam kym budem zdrava a potom zacnem odznovu,len dufam ze sa mi vrati radost zo Zivota a chut nieco robit,lebo je tazke sa o nieco snazit ked sa mi nic nechce a nemam na nic naladu sama sa nedokazem prinutit nieco robit,potrebovala by som niekoho kto by ma dokopal.

leowrr

pamatam si jeden pro ana blog s takym nickom ako mas ty pusate :D :D :D
a mam to podobne.

neviem odkial zobrat priatelov, nechodim totiz do ziadneho kolektivu.

ani s rodinou sa nestretavam.

bez nich sa citim lepsie.

som nezamestnana, mala som len absolventsku prax ktora mi velmi pomohla citit sa lepsie.

mala som aj nejake brigady ale tazko zohnat pracu...

zo skol sa s nikym nestretavam, lebo som tam bola outsider...

najhorsie sa citim, ked idem medzi ludi sama, lebo v skole sa mi posmievali za tucnotu a preto sa so mnou prestali kamaratit. kedysi som bola chuda tiez...no a je mi trapne, ze som si nenasla dalsie kamosky, tak mam strach ze oni sa budu citit lepsie ked uvidia ze stale ma nikto nema rad a uvidia ma samu v meste, ti byvali spoluziaci.

je to pre mna trocha stres takto pre to chodit von ale aj tak chodim, zvycajne nikoho znameho nevidim aj tak.