Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kondom a HAK

Príspevok v téme: Kondom a HAK
Hard

S priateľkou sme začali žiť sexuálne asi po roku vzťahu. Samozrejme, že to bolo s kondómom. Užívali sme si x mesiacov, až nám raz kondom praskol (našťastie som si to všimol predtým, ako som sa urobil) hneď sme to riešili, a kúpili sme tabletku PO. Dali sme si pár týždňov pauzu, a po tom sme sa zase rozhodli skúsiť to s kondómom, no ten zase praskol (našťastie som si to zase všimol včas) ale našťastie, tentoraz sa to zaobišlo aj bez "núdzovej tabletky". Netuším či robím niekde ja chybu, pri použití kondómu...
Kedže sme si pár mesiacov krásne užívali, a zrazu 2x po sebe praskne.
Pekne sme sa porozprávali s partnerkou, že aj keď to nie veľmi chcem, tak bude asi lepšie, ak zajde ku gynekológovi, a začne užívať HAK, predsa je to lepšie, ako keby sme v mladom veku mali mať potomka.

Tak nakoniec si bola u gynekológa predpísať jej vôbec prvú antikoncepciu. Príbalový letáčik bol samozrejme prečítaný, ale keďže pre nás oboch je to čosi nové, tak mam pár otázok, ktoré v letáčiku nenajdeme.
Pri správnom užívani je HAK účinnosť vysoká, to znamená, že kondom nemusíme používať, ale môžem sa do nej aj urobiť? aj ak je to jej prvá antikoncepcia?
Začala ju brať tak ako jej to gynekológ nariadil..myslím 1 alebo 2 deň menštruácie

postreh123

pozor na HAK!!! (nemam nic proti HAK podporujem aj interrupcie ak niekto ma vazne dovody a nechodim na omse do kostola moj prispevok nie je motivovany pro life ale tym ze mi HAK robila zle vci v tele)

je to od teba velke plus ze myslis na ochranu. Ale bacha na HAK!!!:
brala som 5 rokvo rozne druhy zo zdravotnych dovodov: vysledok: prekyslenie organizmu zanesena pecen depresie a znizenie libida, zadrzana voda v tele, opuchy(Diane 35- vo Frnacuzsku stiahnuta z trhu a mna sa na gynde veselo spytaju ci ju rpedsa len este raz neskusim wrrr) po jednej z nich (Yadine) prudke vypadavanie vlasov!!! a to znizenie libida vam asi nepomoze, co? :D nechcem strasit ale zachovcat sa takto a nechat partnerku papat svinstvo lebo si nevies nasadit pripadne kupit spravny kondom sa mi zda sebecke. Existuju epsary, Pharmatex (kombinovat s vysunutim aby si nevyvrchoilil v partnerke) ... nespoliehajte sa len na plodne/neplodne dni to by bolo starsne riziko, ale nenic partnerku HAK. uz by ju amli yvrobit pre chlapov som zvedava kolki by ju brali ekby mali trpiet nasledky...verim, ze ako zodpovedny milujuci clovek ukazes partnerke moj rpispevok a zvazis co sa s jej telom moze stat. Prajem vam aby ste si uzivali bez nezelaneho potomka ale skutocne sa zamyslite ci nie je lepsie skusit anpr. pesar alebo Pharmatex ako HAK. majte sa.

escap

Čistá láska je láska bez sebectva a postranných úmyslov, taká láska si nenecháva zadné dvierka. Aká je to láska, keď sa bojí prevziať zodpovednosť za osobu, ktorú miluje, za osobu, ktorú sama splodí?

Skutočná láska dáva nádej, radosť žiť, dáva samotn život, život neberie. Naozaj ma miluješ? Dokáž mi to - zaviaž sa mi bezpodmienečne, neodvolateľne, aj pred svedkami mi povedz, že ma miluješ tak, že zostaneš so mnou za každej okolnosti, až do smrti. Bojíš sa to urobiť? Tak ma ozaj nemiluješ. Ja ťa milujem a zaviažem sa ti rovnako. Budeme navždy svoji a budeme robiť jeden druhého šťastným. Milujem ťa a kvôli tebe budem milovať aj tvoje dieťa - naše spoločné dieťa. Ak pre neho nebude po istý čas vhodná doba pre objektívne príčiny, použijeme len také metódy plánovania rodičovstva, ktoré nezabijú prípadne počaté naše dieťatko. Antikoncepcia a smrť nebude mať miesto v našom intímnom spoločenstve lásky. Nebudeme sa sexuálne stýkať, keď bude pravdepodobnosť počatia dieťatka najvyššia (plodné dni) a vtedy si budeme lásku preukazovať nesexuálnymi prejavmi náklonnosti - bozky, úsmevy, pohladenie. Ak ma miluješ, budeš rešpektovať prirodzený poriadok môjho ženského tela a počkáš.

Láska je dobrotivá, trpezlivá, nie je sebecká a nehanebná, nemyslí na zlé, neteší sa z neprávosti, ale teší sa z pravdy. Všetko znáša, všetko vydrží. Toto je skutočná čistá a nesebecká láska. Kladie toho druhého na prvé miesto.

laurora

Escap,nehnevaj sa ale ten cely prispevok co si napisal je teda dost odveci. Ja neviem ci si z nejakeho krestanskeho hnutia alebo co, ale ked sa dvaja ludia maju radi samozrejme, ze tuzia jeden po druhom a chcu sa spolu milovat z lasky, nie len s cielom uspokojit svoje vlastne potreby, ale prave uspokojit potreby dotycnej milovanej osobe. Sex a ziadostivost nejdu preto vzdy ruka v rukave. Teraz si to maju odopierat az do doby kedy spolu budu chciet spolodit dieta alebo co? Co moze byt aj 10 rokov? A ta posledna veta to totalne zabila: cista laska alebo ziadostivost...A cista laska je podla teba len vtedy ak chlap vydrzi so zenou aj 10 rokov bez sexu? To neexistuje iny dokaz skutocnej lasky? Niektori ludia si trosku mylia pojem cista laska, ta sa da urcite dokazat aj inak ako takymto sebatyranim a odopieranim sexu aj priatelke...

escap

Hard, nezabúdaj, že žiadna antikoncepcia nie je 100 %-ná. Tou je len jediná - a to sexuálna zdržanlivosť.

Asi nevieš, ale HAK môže pôsobiť abortívne. Totiž ak zlyhá jej antikoncepčný účinok (blokovanie ovulácie a zmenšenie priepustnosti hlienu krčka maternice pre spermie) a dôjde k počatiu, nastupuje potratový účinok HAK, ktorý oplodnené vajíčko vypudí z tela von.

Dieťa počaté v tomto prípade zvyčajne zomiera v 7. – 8. dni života. Pokiaľ totiž nedôjde k jeho zahniezdeniu vo výstelke maternice, zahynie po spotrebovaní vlastných zásob živín. HAK spôsobuje zmeny maternicovej sliznice, ktoré znemožňujú uhniezdenie počatého dieťaťa. Okrem toho negatívne pôsobí na jeho rozvoj a putovanie vo vajíčkovode pred zahniezdením. Preto žena, ktorá užíva tzv. hormonálnu antikoncepciu, si nikdy nemôže byť istá, či v danom cykle nespôsobila smrť svojho týždňového počatého dieťaťa.

To, že aj s HAK sa dá otehotnieť dosvedčujú aj prípady žien, ktoré napriek správnemu braniu HAK otehotneli. V týchto prípadoch zlyhal nielen antikoncepčný, ale aj potratový účinok hormonálnej antikoncepcie.

Čo sa týka tabletky po, tá je tiež potratová, ak sa podá v období po ovulácii. Opäť zabraňuje uhniezdeniu oplodneného vajíčka, ak došlo k počatiu.

Ak priateľku miluješ, budeš s ňou aj bez sexu a počkáš do doby, keď prípadné otehotnenie nebude problémom. Lebo láska kladie dobro druhého na prvé miesto. Pre žiadnu ženu nie je HAK dobrom, o "dobre" pre prípadne počaté dieťa sa už vôbec nedá hovoriť.

Vyberte si - čistá láska alebo žiadostivosť.

Amy9977

Ja som brala taktiez antikoncepciu a s priatelom pre istotu az po 2 tyzdnoch sme to skusali bez a od vtedy sa poode do mna mohol aj spravit a vsetko v pohodicke :-) ak bude uzivat tableky presne na hodinu kazdy den tak ziadne obavy :-)

lilyiankaa

ak začala brať az druhý deň menštruácie, tak kondóm používajte radšej tie dva týždne .... čiže prvý týždeň je ten, ako jej skončí menzes, ak ho má teda 7dňový + ďalší týždeň ... tak skúste vtedy nemať sex, ak sa bojíš, že kondom vám zase praskne

Hard

A ešte mala poznámočka. Antikoncepciu začala brať v druhý deň menštruácie. To znamená že keď jej skončí menštruácia, je to ten týždeň, ktorý sme sa mali chrániť ešte kondomom? Po skončení menštruácie to teda môžme robiť už bez kondómu, chápem tomu správne?

Hard

Ďakujem Vám, takže, prvý týždeň (možno dve) ešte používať aj kondom? A čo v prípade že zase praskne/stiahne sa, alebo podobne? Treba to riešiť počas toho prvého týždňa? Alebo ta HAK už ma ako taku účinnosť?

lilyiankaa

po prvom týždni brania hak je chránená, čiže potom už nebudete musieť používať kondóm, avšak pozor na to, aby ju nezabudla brať, prípadne pozor ak bude zvracať, hnačkovať, brať antibiotiká, kt. znižujú jej účinok

Zuzka S.

Ak berie HAK,tak kondom nepotrebujete.Avsak minimalne prvy tyzden,co ju bude brat,tak vtedy urcite este musite pouzivat kondom,pre istotu aj prve dva a potom uz nie,pokial si nezabudne nejaku tabletku vziat.A to je jedno,ci je to jej prva alebo druha HAK,to ucinnost neovplyvnuje.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kondom a HAK - Fórum - ZDRAVIE.sk