Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ukončovanie dlhoročných vzťahov

Príspevok v téme: Ukončovanie dlhoročných vzťahov
bez_mena

Čo sa to deje? V poslednej dobe nič iné nevidím než to, že sa rozpadajú dlhoročné vzťahy - 5 a viac (Len s môjho okolia 4 vrátane mňa) . Čím to je? Nevieme riešiť problémy, alebo jednoducho vidíme trblietavé ovocie, do ktorého keď zakusneme, nie je také ako sme si predstavovali. Je to výchovou, mediálnym masírovaním alebo v naivite...??? Každý názor beriem...:)

mysh

Tak to je už vážne diagnóza, keď je to skutočne Lost a uvádza neustále akési "príbehy zo života", ktoré sa nikdy nestali... :-D

bez_mena

Staršie ročníky: Urobili by ste to znova(Vstúpili do manželstva s tým istým človekom pri zohľadnení všetkého čo teraz máte...)?
Mladšie ročníky (ja mám 28): Našli ste čo ste hľadali (teda aspoň si to myslíte), alebo ste si uvedomili čo ste stratili. Vstúpili ste do nového vzťahu zrelší, alebo ste boli donútený zo strachu zo samoty ustúpiť zo svojich nárokov (lepší vrabec v hrsti ako holub na streche)?

soffa

je to tym ze je to ine ked mas 18,ine ked mas 22 a ine ked mas 25.zo zaciatku mozete mat rovnake nazory na zivot,postupne sa rozchadzaju tie nazory.napr.v 18 si uzivate zivot,v 22 mozno zacinas rozmyslat nad rodinou,v 25 ju chces,a zistis ze on na to nie je pripraveny.ze on chce este 5 rokov pockat kym tebe sa buria hormony!je to normalne.nie je za tym ani doba,ani nic,len proste odlisne videnie buducnosti.

kafe

key2happy, myslím že hovoríme o tom istom: "len k nej som po cely zivot dokazal citit nieco, co k inej som citit nedokazal" Keby si to k nej necítil, tiež by sa vám vzťah rozsypal. Keby ty a tvoja manželka ste nemali v sebe NIEČO, čo proste kliklo a držalo vás pri sebe. Ak toto, čo spomínaš vo vzťahu neni, tak jednoducho nevydrží. To vôbec neni o vonkajších okolnostiach (problémoch, bohatstve..), ale o dvoch ľuďoch. A to jednoducho človek pozná, či TO tam je alebo neni. Netreba z rozchodu robiť pohromu, proste to tam nebolo, to čo ste mali vy dvaja. Ale na dlhotrvajúci vzťah treba najprv BYŤ vhodným partnerom a potom si aj vybrať vhodného partnera. To je asi tak celé tajomstvo.
Mimochodom, o sebeckosti som sa zmieňovala aj ja. Ale neni to ani zďaleka jediný dôvod, prečo sa dlhotrvajúce vzťahy rozpadnú. Tak isto nikde nepíšem o rozchádzaní sa pri prvom probléme, to si si niekde domyslel. To čo píše woo v druhom odstavci mi tiež dáva zmysel a súhlasím s tým. S prvým odstavcom zas vôbec :)

kablica

lost alias key2happy, preboha, uz prestan pisat fantasmagorie, nemas ani zenu, ani deti, si obycajny luzer nieco po dvadsiatke...
a radim ti-chod sa liecit, vazne ti uz prepina

woo

tvoja zena tvoj alkoholizmus zvladla...ale vies kolko zien, rodin, vztahov alkohol znici? bolo by zaujimave vypocut si aj druhu stranu, tvoju zenu, ako vidi vas vztah po tolkych rokoch. je fajn, ze si vazis, co vsetko pre teba spravila. mozno to je prave to, co ju drzi pri tebe.

key2happy

"4, ludia sa menia časom a aj situaciami . "

presne tak, poznal som kolegu, ktory si odisiel od zeny za velku vodu, aby ich lepsie zabezpecil, chlap sice drel, ako kon, zena sa starala o deti, taktiez drela ako kon doma.
ale ked sa uz vratil, nemali si co povedat.
nikdy som nezistil preco, ale moja zena sa rada vrta, ved viete, klebety.
nechcem sudit, ale mozno je to tym, ako uz bolo spomenute, ze dnes chce kazdy ist na vrchol a byt TOP. peniaze, praca, presadenie a vrcholova spolocnost.
nuz, problem nastava ked tito dvaja sa tak osamostastnia, ze nemaju si co medzi sebou povedat.
napriklad, ak sa nevidia mesiac, tak s niekym komunikovat musia a tym padom sa trochu od seba odcudzia.
tiez cloveka, ktoreho nevidim mesiac, nemam si s nim velmi co povedat. mozno len take nepodstatne blabla, co sa stalo, ale tam to hasne, po hodine.
ziadna dalsia hlbsia konverzacia.
cloveka, ktoreho vidim casto, aspon dva alebo trikrat do tyzdna, tam nevieme sa rozlucit.
konverzacia je ako parazit, bude zit len vtedy, ked ju poriadne nakrmime. je v tom priama umera.
a to iste si myslim o vztahu medzi zenou a muzom.
tymito poznatkami viem prispiet, aj ked su to uz len slova inak volene, ako uz to bolo nizsie opisane.
tiez som si so zenou prezil svoje, aj ona si prezila svoje so mnou (alkoholizmus).
pre mna je moja zena, najlepsia zena na svete. nie preto, ze by bola najkrajsia, najsikovnejsia, najlepsia kucharka.
ale preto, ze len k nej som po cely zivot dokazal citit nieco, co k inej som citit nedokazal. (a muzi pochopia o com hovorim, pokusenie je na kazdom rohu - ale mozno pochopia aj zeny)
takuto sancu mam dobrovolne zahodit?

woo

za starsich cias neboli problemy ako su teraz....mladi nemaju iste byvanie, rozmohli sa drogy, alkoholizmus, striedanie partnerov a na kazdom rohu ciha zivotny styl spotrebuj a zahod, kupuj kupuj a Si hodny podla toho co mas.
ano, je znakom zrelosti, ked si uznas, ze to uz dalej nejde, a rozhodnes sa nenatahovat to. kedysi sa ludia nerozvadzali - lebo sa to proste nerobilo. v dobrom aj v zlom znamenalo nie kompromisy, ale ze jedna zo stran trpela a trpela. ze muz chlastal a bil zenu, bolo normalne. ze jej zahybal, akceptovatelne. ze ju ponizoval? len muzske vrtochy. ano, zeny vela zniesli. lebo nemali na vyber. dnes maju - mozu odist. neznamena to ze najdu nieco lepsie. ak sa neboja byt same, tak budu radsej same ako nestastne v nefungujucom vztahu. ja na tom vidim pokrok a dozrievanie. z dobreho sa predsa neodchadza...

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ukončovanie dlhoročných vzťahov - Fórum - ZDRAVIE.sk