Interrupcie

Fleur-de-lis

Interupciu by som nikdy nepodstúpila a ani by som ju nedokázala odporučiť iným.
Nepodstúpila som ju preto, že ja nemám právo rozhodovať o živote iných, lebo život vnímam ako dar.
Človek nie je majetok. Je to slobodná osoba. To dieťa by bolo v mojom tele, ale nebolo by to moje telo, je to teda osoba, ktorá je na mne závislá a po narodení ešte dosť dlhý čas bude. Mám právo rozhodovať o svojom tele, ale dieťa vo mne nie je moje telo ani môj majetok. Je to osoba s veľkou cenou.
A utrpenie by som tiež nepovažovala pre mňa za dôvod. Mrzí ma, ak sú ľudia, ktorí si prešli niečím ťažkým a nikdy nenašli uzdravenie. Ale ja verím a zakúsila som si to sama, a prežila som to s ľuďmi čo poznám, že uzdravenie bolesti je možné a je možný život v radosti a pokoji aj napriek utrpeniu, ktoré človeka postihlo.
Keby bolo utrpenie kritériom života, tak by život nemohol existovať.

doubledog

urcite nie som za to, aby stat nejakym sposobom interupcie ulahcoval alebo dokonca financoval cokolvek s nimi spojene zo zdravotnych dani.
ale nie som ani za to, aby boli trestne.

Sejla

nikdy som interupciu nepodstúpila a dúfam, že nikdy nad ňou nebudem musieť uvažovať, ale určite nemám potrebu kázať celému svetu také kecy, že "keď si rozťahovala nohy, za trest si teraz musíš vynosiť decko" - a to dieťa nemá právo na rodičov, uspôsobilých ho vychovávať a živiť? Lebo v skutočnosti ten, kto doplatí najviac za nezodpovednosť svojich rodičov, je to dieťa. A všetkým odporcom by som odkázala, nech sa zobudia z toho idealizmu a uvedomia si v akej dobe žijeme. Vy ste zrejme vyrastali v bavlnke, mali ste čo jesť, čo si obliecť, rodičia vás nebili, neznásilňovali, neodložili do decáku a ešte ste zrejme nikdy nezažili reálny problém. Lebo keby vás život aspoň raz skutočne pokoril, vystavil morálnym otázkam, a vy by ste museli rozmýšlať nad dlhodobými následkami vašich rozhodnutí, tak by ste svoj názor aspoň hájili trochu citlivejšie.

0vecka

2 Nela41 a co? ak by sa moji rodicia rozhodli ma na svet nepriniest tak by som to respektoval ... akoze skus nejako vecne argumentovat... lebo skratka argument ze predsa ho nezabijeme = argumentu predsa nenechame zomriet deti v afrike...

to ze sa ti ten argument nepaci to je uz tvoj problem tak ma nenapadaj takto primitivne ok?

Nela41

ovecka ty co zase davas za blbosti :D boze tvoje reakcie ked si niekedy pozeram ty fakt pises len zo zvyku k temam o ktorych hovno vies :D miesat afriku s potratmi ako fakt :D

Mimochodom kazdy kto je za potrat sa tiez raz narodil nezabudajte na to ;)

0vecka

2 embryo inak tiez nechapem co tym chcel basnik povedat ze ak su mlade tak nemaju sexovat ...ok ale oni uz sexovali a su tehotne co teraz? podla teba boli nezrele a teda je otazne ze ak je nezrela sexovat ci je teda zrela mat dieta??

odpovedam

embryo, nie je pravda, co pises. uz som to tu pisala. Je to len nazor skresleny mediami, ze ide o mlade baby. Nejde. 80% zien podstupujucich interruciu su matky, ktore uz maju vlastne deti. Interrupcie u nich su z dovodu velmi zleho socialneho zazemia alebo zo zdravotnych dovodov (ich samych alebo ich deti). Mlade baby skor siahaju po tabletke po nez po interrupcii.