Interrupcie

montečúčo

chapem, takze drviva vacsina su 30-40tnicky, biele, na hrane chudoby, co je u nas bezne.
tiez ich nesudim.
ale mohli by si nastudovat nieco o tom, ne len pozitok a potom nasledky nic.
resp nasledky = interupcia, no dakujem pekne..

montečúčo

tmy by som usetril mozno aj miliony socialke..

ono vies, pri zakonoch plati, "neznalost neospravedlnuje" a vo fyzike ditto.

to by bol svet, keby poviem ze "nevedel som, ze ma zabije zoskok z veze" alebo "nevedel som, ze sa zvysuje cholesterol, ked budem jest mastne zradlo" a podobne..

a je smutne, ked to schyta niekto iny, vdaka nenalosti ludi a co ja mam s tym spolocne? platim DOST dani statu, takze stat staraj sa.. ved o tom je socialny stat, preco mam byt socialnejsi z vlatneho, uz z daneneho ?

cele je to na hlavu postavene. skola ma vzdelavat, rodicia maju vzdealavat!!! a ne nejaky priemerny tutko ako ja..

snad sa tento stav bude zlepsovat, ale je to take trochu smiesne, lebo pus sebazchovy by mal byt taky, ze ak sa na nieco chystam, tak si to poriadne overim, ze viem co robim. precitas si recept, pred zacatim varenia? stavim sa ze 80% ak ne 98% nie.. a potom "ups, nemam doma surovinu, nemam hrniec" a podobne.

blbe, ale je to tak, pravda obcas boli. ale da sa s tym nieco robit. da sa to liecit.

lenze ak stat hrabe len pre seba, ditto zdravotnictvo a inak vedela si, ze v minulosti nemali nevzdelani ludia volebne pravo? to by mohlo byt tak aj dnes.. lebo toto je uz psycho co sa deje (a nie len u nas)...

odpovedam

prave "ciernych" zien sa interrupcie tykaju najmenej. nebudem ti vraviet, co mas robit, si slobodny clovek. mne len prekaza absencia kritickeho myslenia u vacsiny ludi. ale asi sa nie je comu cudovat.

odpovedam

ja ich nesudim, mnohokrat ide o ludi velmi zle informovanych, maju nizsi intelekt (vacsina slovakov ma priemerne a podpriemerne IQ), pripadne nemaju dostatocnu vzdelanost ohladom sexualnej vychovy. Su veci, za ktore ludia nemozu. Tak ci tak, interrupcie na slovensku klesaju z roka na rok. Ale preco nepodas pomocnu ruku tymto zenam, ked je to podla teba take jednoduche?

montečúčo

tak co nejdu na sterilizaciu?
ked uz maju 2-3, staci to asi, ne?
alebo nech ide muz na podviazanie.
logicky, da sa este co to zmarazit, takze pohoda.
logicky, je to lancejsie ako potom riesit kondomy, HAK, popripade stres ze sa podarilo.
lenze ked niekto neusetri par eur na strerilizaciu, tak potom na potrat uz maju?
to je co za logika ?
slovenska? setrim setrim? :D

odpovedam

80% slovenskych zien, ktore podstupuju interrupciu, su matky s priemerne 2-3 detmi. Takze urcite velmi dobre vedia, ake to je priviest dieta na svet, starat sa o neho, znasat vsetky radosti i strasti. Interrupcia je pravdepodobne jedno z ich najtazsich zivotnych rozhodnuti a k tomu ich privadza zla socialna alebo zdravotna situacia, nie chcenie si uzivat zivot alebo lenivost alebo ja neviem co. Porozpravajte sa s takymi matkami, cim vsetkym si presli, ako ich opustili chlapi, ake maju chore deti, kolko rokov su nezamestnane a potom sudte. Pretoze vacsina z nich nie su diskotekove partygirls alebo znasilnene.

montečúčo

ale take "lebo skola lebo praca" potom by mali automaticky znehodnotit reprodukcne vlasntosti zeny a zasit ju.

trtkat ano, ale znasat zodpovednost to ne.

to je debilne, presne tak isto, ako ked ma prist nechcene dieta na svet.

co je dieta tovar? prosim vas.. vas mali zabit skor nez ste sa narodili, za taky nazor.