Rodičia a ich deti

Príspevok v téme: Rodičia a ich deti
som na dne

Dobrý deň, mám 19 rokov o pár mesiacov budem mať 17. Študujem druhý ročník na strednej škole. Práve som si našla priateľa. On ma vždy chápe, podrží spýta sa ma či ma niečo netrápi a vždy mi chce pomôxť nech mám akýkoľvek problém. Viem že ňaňho sa môžem kedykoľvek oprieť. Ako som s ním tak sa mi aj zlepšil prospech v škole. Už si ani nepamätám kedy sa ma naposledny rodičia spýtali ako sa mám a on sa ma to pýta každy deň. Viem že som rodičov tak trochu sklamala keďže sa neučím na samé jednotky resp. nie som dokonalá dcéra. Doma sa stále iba hádame. Nemám sa komu doma vyrozprávať ani vyplakať na ramene ale jemu môžem. Keď to rodičia zistili tak mi zakázali akýkoľvek kontakt s ním. Zakázali mi vychádzky vonku. Zobrali mi mobil a povedali mi že ak zistia že si s ním aspoň len píšem tak že si za ním zájdu. Viem že rodičia chcú pre svoje dieťa len to najlepšie tak prečo mi to zakazujú? Možno ako to oni hovoria že mám všetko čo dieťa potrebuje. Mám čo jesť, čo si obliecť ale pritom ani nevedia že som už na dne s psychikou. Čo z toho že mám oblečenie ale nie porozumenie a pochopenie od rodiny? Obdobie ktoré si mám pamätať ako najkrajšie si budem pamätať ako najhoršie. Možno vám to príde že na priateľa mám čas a že si ešte májdem takýh ale ja ho mám ozaj rada. Jemu dokážem povedať to čo iným nie. Doteraz som myslela na svet negatívne on ma naučil že zo života sa treba tešiť. On ma naučil mnoho vecí ktoré o živote ktoré by ste čakali že vás naučia rodičia. Je mi to ľúto keď si rodičia myslia že som ešte malé dieťa ktoré má myslieť iba na školu inak na tú školu som šla aby boli oni spokojní. Povedali mi že stratili vo mne dôveru už dávno. Vám by to nebolo ľúťo že vaši rodičia si viac porozprávajú s vašimi rovesníkmi ktorých ani nepoznajú ako s vami? Vždy iba vidia že sa neučíte podľa toho aké známky máte na vysvedčení ale nikdy za vami neprídu a nespýtajú sa že čo vám nejde. Prosím čo mám robiť ďalej? Ja už fakt neviem a nevládzem

som na dne

TO im nedám lebo sa budem báť že mi ešte dačo spravia že načo som to dávala na internet lebo ich ani ja nechápem ale využijem tvoje rady a ďakujem

som na dne

Ešte sa dnes ideme o tom zhovárať tak sa o to pokúsim ale nedávam tomu veľkú nádej skôr sa bojím čo zase povedia ale veľmi pekne ďakujem za radu

pompiKolacik

Chapem ako sa asi citis no skus si s rodicmi sadnut a pokus sa o nejaku rozumnu komunikaciu. Kazdy rodic by si mal uvedomit, ze dieta nemusi robit nieco len preto, ze to od neho pozaduje nejaka autorita a zaroven si nemoze decko robit co chce, pretoze su tu aj iní ludia s ktorymi je dobre naucit sa vychadzat. Preto je fajn naucit sa vnimat i ostatnych a vediet sa s nimi dohodnut. Skus zavolat mamku, ocina a vysvetluj i pocuvaj, urcite najdete nejake riesenie. :)

som na dne

Netrávim s ním čas lebo oni to doteraz nevedeli tak čo som s ním bolo iba chvíľu v meste keď som čakala na autobus a ďakujem pokúsim sa o to :)

woo

tak uz je to na tebe, nie si na zakladnej. ucis sa pre seba, nie pre nich. nebudu sa s tebou ucit ani ti kontrolovat ulohy.
same jednotky nie su zaklad uspechu, ale pre nich je to znamenie, ze sa snazis a ucis. pokial nemas dobre znamky a travis volny cas s nim, maju pocit ze by si mohla travit cas radsej ucenim. zlepsi si znamky...to bude znak toho ze ich beries vazne a ze sa snazis. nehadaj sa zbytocne s nimi. dolezite su vysledky. pochval sa im s kazdou dobrou znamkou.

som na dne

Ja chodím na ekonomickú ale nájdu sa na vysvedčení aj trojky a on chodí na technickú ale uči sa na samé jednotky a chystá sa ísť na vysokú keď oni majú záujem o moje známky iba na konci roka

woo

zlepsi si znamky, to ich presvedci. a tvoj priatel nech dava pred nimi najavo, ze ta podporuje v uceni. na aku skolu chodi on? ak na dobru, lepsiu ako ty, tak by mali byt radi a verit mu ze mu tiez zalezi na vzdelani. ake ma on plany do buducnosti?

som na dne

Myslia si že ani školu neskončím a že ni iné nerobím iba s ním volám a píšem na fc. Ale ja s ním moc nevolám a na fc chodím málo. A pritom vedia že je to dobrý chlapec z dobrej rodiny. On nie je taký aký sú iný. On má dobré srdce ja to viem