Nezdravý spôsob života

Príspevok v téme: Nezdravý spôsob života
Feroslav

Zdravím všetkých.
Priatelka vedie velmi nezdravý spôsob života. Má strašne zlé držanie tela(zhrbená), ktoré si myslím že už čoskoro môže viesť k problémom s chrbticou. No namiesto naprávania, stále iba sedí pri PC, a stále to zhoršuje. Dlhé roky má problémy s infekciou v intýmnich partiách, namiesto úpravy jedálnička čo by jej môhlo pomôcť, sa stále spolieha na chémiu, ktorá jej nepomáha. Spáva len 5-6h a pije cca liter vody denne, nezdravo a nesprávne sa stravuje, spí na starom perovom matraci čo jej ešte viac ničí chrbát, žije s otcom alkoholikom a navyše bola aj svätkom toho ako sa chcel zabiť, a s matkou ktorá je síce milá, no často po nej kričí, a ešte jej aj nadávajú (stres je obvykle príčinou alebo obrovskýnm násobiteľom každého zdravotného problému, a hlavne keď ona je tak krehké dievča). Má choré srdce, nešpecifikovanú asthmu, má krivú chrbticu, atopický exém, krivé nohy, pravidelne ju bolí hlava, aj brucho, má narušený cyklus. Strašne rád by som jej pomohol, no ona je neskutočne tvrdohlavá. Samotná nenápadná pomoc nestačí, ale na druhú stranu na ňu nechcem tlačiť. Keď som sa do nej zaľúbil, vedel som že má zdravotné problémy, čiže nechcem aby mala teraz pocit že ju chcem zmeniť, a ani nechcem aby sa dala dokopy nasilu len preto že to chcem ja. Ale ak mám pravdu povedať, napríklad by mi pripadala prítžlivejšia, keby mala správne držanie tela a pod. Ale ľúbim ju ajtak. Snažil som sa jej veľa krát pomôcť, napríklad s tou jej infekciou, vďaka ktorej polovicu nášho vzťahu nemôžme viesť plnohodnotný intýmny život. Nemôžem sa predsa snažiť za ňu, a ani ju nemôžem nútiť k tomu, o čo nemá vlastný záujem (pričom by som jej vedel s veľa vecami pomôcť - ako športovec sa zaoberám zdravou životosprávaou, stravou, a zravím ako takým + je tu na to kopa odborníkov ktorích by nebolo na škodu poslúchať - čo isteže nerobí). Nepáči sa mi že nemá záujem o svoje zdravie (aj keď je to trochu pokrytectvo lebo predtým som bol rovnaký) Poradíte mi prosím ako jej pomôcť bez toho, aby som ja, alebo ona mali pocit že sa snažím ju zmeniť a tlačiť ju do niečoho čo nechce? Som už zúvalý. Za každú pomoc, radu, názor či skúsenosť Vám vopred Ďakujem.

MultiLevel

Je pekne, ze chces pre nu nieco urobit..avsak ak ona sama nechce, nepomozes jej
Skus to na nu vytrvalo, avsak milo..Take veci ako krive nohy nezmeni, ale gynekologicke tazkosti ano. Ved ona nepocituje tuzbu byt zdrava, uzit si sex bez bolesti? To si ani nechcem predstavit ako ju to musi boliet, nehovoriac o ostatnych problemoch....
Nevycitaj jej to...moze za to zla vychova. Bud na nu mily a vytrvaly. Skus jej ukazat sam na sebe ako moze byt zdrava, stastna. Vela komunikujte, ale nic jej nevnucuj

kafe

je to síce pekné, čo chceš pre ňu urobiť, ale nepomôžeš jej. Koňa môžeš doviesť k vode, ale nedonútiš ho napiť sa. Zmier sa s tým, že sa nezmení. Môžeš len byť pri nej a podať jej pomocnú ruku, ak ťa o pomoc požiada. Je to jej život a ona sa ho rozhodla žiť mizerne a nie naplno. Čo už.