Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nekonečný smäd

Príspevok v téme: Nekonečný smäd
zidanus1337

Ahojte. Chcel by som sa spýtať na jednu otázku.. ide o to že som stále smädný za deň vypijem aj 3-4l čistej vody a hneď potom ako sa napijem som zase smädný a ešte k tomu chodím každú pol hodinu na malú.. chcel by som vedieť či je to začínajúca cukrovka. Pravdaže navštívim doktora ale asi až o týždeň.. teraz na to nemám čas. Ešte niečo, nemôže to byť zmenou životného štýlu ? v posledných týždňoch stále po škole idem do posilky (každý deň po 45min) prestal som jesť fastfood (moc som ho nejedol ani predtým..) a prestal som piť sladené vody. Namiesto toho pijem stále iba čistú vodu. Všimol som si že som aj trochu schudol. Vážil som 88kg a teraz mám 84 a moja výška je 198cm. Predom ďakujem za každé odpovede.

pato1358

Dobry den,
mna tiez trapi podobny problem ako zidanus 1337.....cvicim sice pomaly dennodenne 14mesiacov....stravu som nejak nemenil (len som si pozmenil prijem mnozstva bielkovin hlavne na vecerne hodiny a sacharidov a tukov na cas do 15:00). Problem si zacinam uvedomovat co raz viac kedze pred rokom mi stacila do skoly 0,5l flasa vody na predobedie. Nevedno ako som presiel na flasu Rajec (0,75l) a dnes si chystam vodu do flasky od CocaColy (1l). Samozrejme ze nastava aj probme s mocenim kedze clovek musi mat takpoviedac WC stale na dohlad. Zacal som si robit aj zaznamy toho kolko pijem tekutin denne.Co sa tyka hmotnosti tak je pravda ze som dost schudol ale to je skor taka rysovacka sposobena skor takym odriekanim. (ani ked som mal 84kg a ani teraz ked mam 71kg nevidim rozdiel v mnostve tekutin a hlavne v pocite smadu). Snazim sa to aj redukovat kedze prijat 5-6l/denne v obdobi ked je teplota ovzdusia 18-20°C je prilis vela. Len potom mam neskutocne bolesti hlavy ktore neviem ani dodatocnym prisunom vody dostatocne zmiernit.

Vdaka za odpovede.

zidanus1337

iné príznaky nemám.. iba ten smäd a močenie a trochu únava ale to okolo 20:00 pri tom som nikdy o takomto čase nebol unavený.. ostatné na sebe nepociťujem. Teraz som bol 2. krát na malú dnes.. a smäd je menší než včera.

0vecka

2 zidanus1337 uvedom si ze ak teraz prestanes tolko pit tak to tu cukrovku nevylieci ak ju mas :) pi normalne ako si smedny

mas nejake ine priznaky? :

en.wikipedia.org

ak nie tak podla mna prilisne pitie a chodenie na WC je jeden priznak preto si myslim ze to moze byt nieco uplne ine...

hlavne nestresuj a chod k lekarovi, zoberie ti krv a bude...

zidanus1337

hmm.. doktora navštívim čo najskôr.. tak ma ešte napadlo nemôže to byť nejaký dočasný výkyv ? je 13:08 a na wc som bol iba ráno.. a tak isto nepociťujem smäd taký ako včera a dnes som pil sladkú vodu a zjedol asi 4 cukríky..

0vecka

podla mna to nemusi byt cukrovka... ja som tiez ako decko pil vela sladkych napojov a ako som prestal tak pijem jak divy teda ak mam vodu pri sebe... ak nemam tak nepijem.. umna je to skor tak z nudy proste nemam co s rukami tak sa napijem...

kazdopadne navsteva lekara by nebola odveci...

hlavne napis ako si dopadol

zidanus1337

tak zmena stravy.. Predtým som pil sladké vody jedol cukríky, slaninu atd.. teraz nejem do kopy nič.. iba ráno vajíčka a celozrný chlieb. Potom jem na obed čo doma navaria ale toho si dám iba trochu. A potom do večera maximálne nejaký chlieb a salámu.. takto fungujem asi 2-3 týždne. Inak jem to čo som jedol aj predtým nič nové.. možno tá čistá voda. Skúsim nejakú minerálku.

ebi777

mmmm, čo znamená zmena stravy u Teba?
ješ niečo také, čo predtým si nejedol? nemohol by si byť precitlivelý na niektorú potravinu, ktorú si doteraz nejedol? mohol by ti rozdráždiť pažerák a kvôli tomu by si mohol cítiť suchoty...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nekonečný smäd - Fórum - ZDRAVIE.sk