Vodná fajka - fakt taká škodlivá?

Príspevok v téme: Vodná fajka - fakt taká škodlivá?
kejra

Chcem sa spýtať, čo si myslíte o fajčení vodnej fajky. Ja ju fajčím príležitostne (raz za mesiac) už asi 3 roky a rodičia ma za to nehorázne odsudzujú. Nič iné návykové neberiem, nefajčím normálne cigarety - dokonca aj pasívne fajčenie z duše neznášam, nepijem už ani víno. Len toto je moj jediný neduh tohoto druhu, proste po celom týždni v práci a v škole občas potrebujem takto vypnúť. Je to podľa vás naozaj také škodlivé? Na internete sú nejaké články ale zväčša dosť neaktuálne a chcem vedieť či to naozaj tak vážne poškodzuje zdravie.

Matej

Vážená užívatelka hanka9,

nie každý zdieľa rovnaký názor, a preto sa prosím nesnažte všetkým vsugerovať ten váš a dávajte si pozor na vulgárne výrazy. Berte to ako upozornenie.

Ďakujem

0vecka

2 MultiLevel ked chces nieco vedeit citaj +- na wikipedii tam najdes velmi vela info a drviva vecsina je dobra... potom mozes nejake peer review veci zobrat ak to nenajdes na wiki aspon tak to robim ...

2 nefajčiarka no napr vo vodnej fajke nic nehori alebo ak hori tak menej ako v cigaretach a dym ide cez vodu to je asi hlavny rozdiel

nefajčiarka

A čím sa odlišuje vodná fajka od cigarety? Som nefajčiarka ale aj tak chcem vedieť aký je vlastne rozdiel medzi nimi.

MultiLevel

no ja urcite neverim, ze z ovocneho tabaku raz mesacne hrozi nieco strasne....Mne jeden doktor povedal, ze najviac ohrozeni su ludia, ktori musia vdychovat dym od ostatnych, co fajcia klasicke cigy okolo nas...Alebo uz som pocula aj take, ze i kava sposobuje rakovinu......prosto uz je tolko teorii, kravin a kazdy si to svoje obhajuje ako pravdu, ze asi nam neostava nic ine, len sa riadit vlastnym telom...
Kejra, fajcenim vodnej fajky raz mesacne neumries na rakovinu. Ak citis, ze fajku velmi potrebujes k uvolneniu a podobne, skus ju na cas obmedzit. Skus si ju davat este menej...thats all. Lebo je tolko studii a teorii, ze by sa jeden z toho potototo :)

0vecka

podla mna fajcenie raz za mesiac nejako extremne asi nesposobi rakovinu...skus pohladat nejake studie... pravdepodobne ti to zvysi o nieco sancu rakoviny ale typujem ze nie o vela

a na clanky sa mozes vykaslat dolezite su vedecke dokazy...

RNG

Fajcenie tabaku je hlupy a zastaraly zvyk z davnej minulosti.Ja som s tym sice vyrastal, ale som sa toho na stastie este dost skoro zbavil a pluca nemam chytene.
Zdoraznuje sa najma nikotin, ale aj dechty su vlastne drazdive karcinogeny a CO, co produkuje nedokonale horenie(tlenie) je tak isto jedovate.
Nehovoriec o tom, ze to produkuje smradlavy dym, co zamoruje aj druhym vzduch, tj je to spolocensky priestupok na druhych nanucovat svoje zle zvyky.