Vodná fajka - fakt taká škodlivá?

Príspevok v téme: Vodná fajka - fakt taká škodlivá?
kejra

Chcem sa spýtať, čo si myslíte o fajčení vodnej fajky. Ja ju fajčím príležitostne (raz za mesiac) už asi 3 roky a rodičia ma za to nehorázne odsudzujú. Nič iné návykové neberiem, nefajčím normálne cigarety - dokonca aj pasívne fajčenie z duše neznášam, nepijem už ani víno. Len toto je moj jediný neduh tohoto druhu, proste po celom týždni v práci a v škole občas potrebujem takto vypnúť. Je to podľa vás naozaj také škodlivé? Na internete sú nejaké články ale zväčša dosť neaktuálne a chcem vedieť či to naozaj tak vážne poškodzuje zdravie.

hanka9

Do pluc nemusis tahat. Koncentracia v puse je velka a cez sliznice sa ti dym a jeho neziaduce zlozky dostavaju do krvneho obehu

vyrobcovia tabaku pridavaju do tabakov vsakovate vone a vsakovate "veci", vsak

aby mal fajciar blazeny vyraz v tvari ale v prvom rade aby bol zavisly

hanka9

S fajcenim tabaku mam bohate skusennosti. Najprv cigarety. Potom som ich definitivne nahradila len fajkou a len kvalitnymi tabakmi. Neskor som sa dala na cigary. No a manzel mi doniesol z Tuniska vodnu fajku (tam to volaju šiša ci tak nejako). Takze viem, o com je rec a co pisem. Prijemne je to, az velmi, to je fakt. Ale len prijemne !! Ale ked som si raz precitala dobru knihu o zdravi ako pracuje organizmus, co sa deje ked dychame tabakovy dym, co je krv, na co sluzi, co sa tam deje a veci okolo toho, pochopila som, ze s fajcenim tabaku mam prestat a tak som definitivne prestala. A zabavit ci pokecat a prijemne sa citit dokazem lepsie, ako predtym s fajkou !!

kejra

No ved ano treba si naložiť menej xD inak počula som aj o nejakych kamienkoch čosi že to ma byť uplne neškodlive ale nepreskumala som sa ešte k uplnej podstate ani k cene tak neviem :) zatial ostavam verna klasike. Len sa bojím či na tom nemam už nejaku psychicku zavislosť, lebo niekedy aj po 2 tyždnoch už rozmyslam kedy by som si kde dala, chyba mi ten dobry pocit a ze sedim s priatelom alebo skupinou pri tej vodnej a proste je to taka pohoda :)

MultiLevel

Vodna urcite nesmrdi ako klasicke cigy, to moze napisat len clovek, ktory asi vodnu fajku videl len cez vyklad dakeho obchodu :)
Kolko to je "vyfajcit viac", ked ste dvaja? Taka klasicka krabicka mne napriklad vydrzala celkom dost dlho, pretoze aj ked sme fajcili dvaja, nedavali sme nijak extremne vela tabaku...
Ono, na tom tabaku su najskodlivejsie zrejme tie prichute a podobne, preto tabak vyberaj starostlivo, urcite sa aj medzi kentusom najde cosi menej skodlive. Neporadim ti vsak, ze co. Tuto oblast nemam nijak preskumanu, viem len, ze cigy mi skodia (je mi po nich zle) a vodna je uplne jemnucka a nesmrdi. A zrejme to ma s klasickym tabakom asi velmi malo spolocne :)

kejra

hanka9 ..fajčím ju len ked mám chuť, proste potrebujem vypnúť, vtedy mi to fakt pomože, zrazu mi je tak uvolnenejšie :) nepotrebujem to každý deň
...fajčenie v inej podobe neuznavam, ziadne luxusne kubanske cigary ani cigarety...nič, ale myslim si že človek po vodnej nesmrdí ako latrina...

Multilevel ...ano ano ovocné, raz som skušala nejaku bylinkovú zmes a mala som pocit ako keby sa mi dostala do pluc mentolka :D hrozne, najlepšie melonovy alebo jablkovy tabak :)
Ved práve neviem čo si myslieť, že ked sa ten dym ochladzuje cez vodu, či je to lepšie..ale zase toho vyfajčíme podstatne viac, hlavne ked to fajčime len dvaja...nerada by som sa toho vzdala, ale keby to je skutočne nejaké enormne škodlivéé...

MultiLevel

Neviem aky tabak fajcis, ale ja v zasade ovocne, pretoze mi to tak chuti. Lenze to je na tom ten najvacsi kentus :)
Vodna fajka mne osobne pride o nieco menej skodliva ako cigarety. Prijemne vonia (ak mas ovocne tabaciky), vdychujes do seba sice aj skutocny tabak, ale cez vodu...Po vodnej nesmrdis ako po klasickych cigach. A raz za mesiac je uplna pohoda :) Ked som byvala na SR davali sme vodnu takmer kazdy vikend, takze raz mesacne je to este uplne uplne v pohode. Nehovoriac o tom, ako je prijemne pri fajke pokecat a oddychnut si. Ak je vsetko v ramci normalu, nemas sa coho bat. Len to nerob pravidelne, ale skutocne raz za cas :)