Rozchod s manipulatorom

Príspevok v téme: Rozchod s manipulatorom
Simona.007

... PRILIS TAZKY VECER ...ani neviem ako zacat. Pisem vam plna rozcarovania beznadeje a zufalstva.
Volam sa Simona. Mam 40 rokov.6 rokov som sa stretavala s clovekom ktory bol pre mna vsetkym. Zijem sama so synom, nemam to jednoduche, prekonavam obdobia z pracou ci bez nej, bojujem a borim sa s problemami ako prezit, ale o tom som nechcela.
Spoznala som ho niekde v meste v podniku. Ma za sebou 2 dlhorocne vztahy ,je dlhe roky zamestnany v jednom statnm podniku, je zabezpeceny.Zamilovali sme sa do seba, travili sme spolu more casu, smiali sme sa tesili jeden na druheho, mali spolocne zaujmy konicky. Nie som ideal zeny ale povedzme si na rovinu kto z nas je??
Avsak vzdy som bola mila prijemna ,spolocenska vesela...dala som mu nezistne prve i posledne nepozerala som na to co to stoji.....v praci uspesna az pred cca 2 rokmi prisiel zlom a prestalo sa mi darit.postupom rokov som zistila ze nezijem uz svoj zivot ale zivot podla neho. Boze ako vam to opisat??

Nikdy som od neho nic neziadala, nepytala, obcas 3krat za rok mi cosi kupil za par eur.Ak som mala obdobie ked som nie vlastnou vinou prisla o pracu nikdy ho nenapadlo dat mi par eur len tak nA VYPOMOC.Ale bojovala som z mala a vzdy sa mi podarilo pracu najst a zivot plynul.chodievali sme kamkolvek ,vylety,dovolenka, ktoru som si platila sama, cokolvek, ked som prestala jeho zadok vyvazat vo firemnom aute lebo som prisla o pracu, povedal mi ze nejdeme nikam lebo on ma autom vyvazat nebude.A to som trebars chcela ist len kdesi do lesa do prirody.Ma 2 deti , plati na ne ale nevidava sa s nimi.Iked som ho viackrat za tych 6 rokov podporovala nech sa im z casu na cas ozve venuje. Pre neho su deti len cislo uctu s terminom splatnosti alimentov.Kupil mi psika pred rokmi k vianociam,neznasa ho stale ho odhana ked pride ku mne, nepohladi. Ked som prisla k nemu mohla som jest a pit len to co som si priniesla. A ked mi dal cigaretu,nezabudol mi to pri dalsom stretnuti pripomenut.Ja som vedela urobit hostinu i z mala.Obcas ked zaplatil obed vo fast foode nezabudol mi pripomenut ze on ma zivit nebude. zacali sa stupnovat nadavky typu ty pi...,chudera, si o nicom, nepritahujes ma. Nedokazem opisat ten kolotoc udalosti kedy sa striedali pekne dni s tymi out. Celych 6 rokov som mu pravidelne davala najavo ze ho lubim,objimala bozkavala.On to neznasal. Nemal rad ak som i ked sme boli sami dvaja v sukromi objala pritulila pobozkala.Nenavidel objatia!! Nebyvali sme spolu ale kazdy vo svojom byte. Vzdy rano ked som u neho vstala prezivala som minuty v strachu za co ma zas zacne ponizovat a urazat. Bol si mnou moc isty.Zacal ma okydavat pred kamaratmi, susedmi kolegami,rodinou. U neho doma platili zvlastne pravidla. Musela som sepkat, zhasinat v urcenom case svetla v byte kvoli uspore.Nemohla som varit aby neboli riady. Tv program sme museli vylucne sledovat len to co chcel on.Rano ked som vstala ze musim upratovat, lebo zeny maju dret a nie sediet a hov.. robit. Pritom vzdy som mu so vsetkym pomahala. Tyral ma s tym ked som v sekunde nedvihla telefon ale on nedvihal ked sa mu zachcelo a to vlastne nic. Ale ja som mala peklo. Zacal mi rozpravat ako su zeny na ulici v casopisoch a v telke krasne a uzasne a ja som nula. Pritom som celkom pekna zena nikdy som nemala nudzu o napadnikov a ja tava ako kon na dostihoch klapky na oci a len ON.PAN DOKONALY. V minulosti ma parkrat udrel,s tym prestal, vraj si uvedomil ze to nie je spravne.

Preco som pri nom ostavala? NEMALA SOM SILU SA ROZIST ,BALA SOM SA SAMOTY A POCIT KTORY VO MNE VYPESTOVAL ZE SOM NESCHOPNA A KAZDY CHLAP ODOMNA UJDE. i ZVYK ZA TIE ROKY.

Par dni bolo relativne fajn, avsak z nicoho nic mi minuly tyzden oznamil ze pride v sobotu ku mne nech urobim spagety a strudlu. Prisiel v sobotu. Nachystala som spagety, vynadal mi ze naco som tam davala maso ze chcel len omacku on to zrat nebude, a kusol do strudle a povedal ze tie jablka sa roztirkli nech to dam zrat sviniam.On by to zvladol lavou zadnou .To podotykam ze v zivote nevaril.Obliekol sa a zmizol.Za 10 minut mi volal ze za tychto okolnosti so mnou konci zradlo nech dam sviniam on sa ide kurvit s kamaratmi a je definitivny koniec.

To bolo pred 2 dnami. Som stale v soku, davam si otazku co som urobila zle a ako sa mam z toho dostat abysom sa netrapila. Bojovat o neho nemam silu....Cele roky som robila vsetko co len som mu na ociach videla.

VIEM ZE SU TU TAKE PRISPEVKY NA MOJU TEMU ALE NEMAM SILU SA V TOM HRABAT, NAPISTE MI SVOJ NAZOR CO SI O TOM MYSLITE.zA KAZDU REAKCIU DAKUJEM. Zistila som vraj je dobra kniha vola sa laska a manipulacia kde su konkretne navody ale neviem ju zohnat, vsade je vypredana aj na eshope...PORADTE....DAKUJEM

0vecka

no jedinu chybu si spravila ze si s nim ostala tych 6 rokov...

fakt nechapem ze takyto nikdy nemaju problem o zenske vzdy si nejaku najdu a prave ti dobraci vecsinou ostanu sami

zlodejMecia

cim dalej tym viac nechapem zeny a potvrdzujem si s prepacenim ze zeny su blbe, lebo ked ich chce dobrak tak o takeho ani nezakopnu ale ale manipulatorovi a degesovi sa klanaju a dobre ze nebozkavaju smradlave nohy.

len tolko napisem, ktora co chce to ma.

Agnes998

Ja som od manipulatora odisla po 5 mesiacoch. Doslova som usla. Samozrejme ze sa da odist, treba len chciet a mat nejaku sebauctu ktoru ty nemas. Zas sa priplazi, chvilu bude mily a ty ho zas vezmes spat. Budes mu platit, vyvarat jedla ktore ti potom oplieska o hlavu. Neboj sa, on sa vrati, bude mu chybat, ze nema koho ponizovat a do koho si udret.

DontWorry

Som o generaciu mladsia ako vy. Mohla by som vam byt dcera. A sama som zazila manipulatora. Nie do detailov takeho isteho ako ten vas, ale viem co to obnasa. Poznam pocit ako sa neda od takeho cloveka odist, ako zabuchnut dvere a zacat zit inak, najst novu cestu v zivote a zmysel, ktory by ma robil stastnou. Pretoze presne ako ste napisali, on bol ten dokonaly, stredobod vsetkeho. Bola som az nezdravo nanom zavisla. Nebolo dna kedy by som sa mu neozvala alebo on mne. A az odstupom casu zistujem, ze to velmi dobre zneuzival. Prisli prve hadky, nedorozumenia, ktore neboli az tak vazne, ale za vsetko som mohla ja. Nenaslo sa ani kus chyby na nom. A bolo to v kazdej oblasti partnerskeho vztahu. Potom prislo k nadavkam, kriku a urazkam. A stale tie iste klapky na ociach. Tahalo sa to tak tri roky. Tri roky som bola nestastna. Ale nevedome. Manipulator vie s clovekom urobit zazraky. Velmi vela ludi povie, ze ako moze byt niekto tak hlupy a naivny, ale len ten kto to naozaj zazil, pochopi.

Po troch rokoch som to ja skoncila. Pretoze prisiel do zivota niekto, kto mi ukazal insi zmysel. Ten krajsi. Zmysel, ktory som nevedela ani, ze existuje. Nepodviedla som toho prveho. Len som to s rozumom ukoncila, lebo som potrebovala zistit, ze existuje osoba, ktora mi otvori oci a tie klapky da dole. A s tym druhym som doteraz. A vsetko vyzera uplne inak. Aj hadky vyzeraju inak. A som stastna, ze ho mam.

Tamten este na mna dlho nadaval a nevedel tu slinu prehltnut. Zrazu som si urobila po svojom a uz som bola len obycajna pi...

Takze poviem vam, ze môzte byt len rada, ze to nakoniec ukoncil on! A vy teraz musite byt silna a nepustit si ho naspät k telu. Naozaj to nie je clovek, ktory by vas urobil stastnou. To nie je laska, je to len zaslepenost a viera, ze sa zmeni popripade, ze sa to nezopakuje. Mate syna tak zite prenho, urcite aj kamaratky a nejake svoje konicky. Urobte hrubu ciaru a zacnite zit spokojne, uvidite kolko energie zase budete mat a nebudete sa musiet trapit viac :) Drzim palce!

Feroslav

Taký muž si jednoznačne nezaslúži ženu ako ste vy! Muž má ženu rešpektovať a vážiť si ju, pokial si to samozrejme zaslúži. A vy si to jednaznačne zaslúžite, podla toho čo som sa dočítal... A ak si on myslí že nie, tak s ním nestrácajte už ani sekundu svojho života.

Fleur-de-lis

myslím si, že si mala veľké šťastie, že to s tebou ukončil, keďže ty sama si na to nemala dosť rozumu, sebaúcty a sily. Bojím sa len toho, že o nedlho pricupká a ty ho vezmeš späť. Určite mu bude chýbať servis, ktorý pri tebe mal a pohladenie ega, ktoré si mu dávala.
Problém je zrejme, že sa nemáš rada a príliš sa naviažeš na ľudí, príliš nesamostatná. To ako ho opisuješ, uf, to si nedokážem predstaviť, že by som s niekým takým ostala. Asi len keby som sa fakt neznášala a myslela si o sebe, že som nula, čo si lepšie nezaslúži.

Fakt si myslím, že svojím odchodom ti spravil obrovksú službu, len sa bojím, že ho vezmeš späť a budeš pokračovať v tomto nezdravom škodiacom vzťahu.

Potrebuješ sa naučiť mať sa rada a vážiť si seba, určiť si hranice. Možno ti pomôže psychológ.

Ale fakt, teš sa z toho, že odišiel!!! Nájdi si priateľov, zmysel života... Verím, že ti svojím odchodom dal šancu na krajší a plnohodnotnejší život, kde sa ti dostane lásky, ktorej si hodná.