Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako to mám všetko stihnúť?!

Príspevok v téme: Ako to mám všetko stihnúť?!
gadgetka_478

Ahojte,
mám takmer 25 rokov a zamýšľam sa nad tým ako stihnúť - manželstvo, deti, prácu. Študujem posledný rok na VŠ. S priateľom chceme svadbu budúci rok (moji rodičia to nechcú rozdýchať, že som ešte mladá), chystám sa na doktorandské štúdium (3 roky)... Ako mám stihnúť urobiť rodinné zázemie, vychovať deti a nájsť si prácu tak, aby som nebola pre pracovný trh stará (čo už je teraz v 30. rokoch) alebo nežiadúca (žena s malými deťmi).
Ako ste to spravili vy? Ako ste to plánovali?

Maoam

z mojho uhla pohladu:

A - zivot sa neda nalinajkovat, ok, niektorym to vyjde (poisteni na vsetky strany, ale pride mala porucha alebo problem a su celi dos*ati), zivot je casto totalne nevyspytatelny a ak si odvaznejsi typ cloveka, tak co hodina-to novina, alebo co den, to ine problemy ani nevies ako, zavisi ako zijes a kde zijes a s kym zijes :D

cca. je dobre vediet, CO chces skutocne TY SAMA 'dosiahnut', teda po com prahne tvoje vnutro

osobne by som sa neorientovala spolocnostou az tak velmi a ani okolim, kazdy je iny a kazdy ma ine priority a posledne, co treba spravit, je podlahnut tlaku zvonka ;-)

urob tak, ako sa ty sama citis a NA CO SA CITIS

aj tak to postupne budes prisposobovat behom casu podla vyvinu situacie, dnesny partner uz o rok nemusi byt po tvojej strane atd...alebo ochories, alebo ta vyrazia z firmy a t d.

takze flexibilita je dost dolezita

Maoam

necitala som vsetky prispevky, akurat ma zarazila vypoved, ze zena 35-37 je uz pokladana za staru :DDD

aaach boze, co sme zaspali v stredoveku?

xaaax

"36 ročná žena je už ozaj stará." A to ako si na to prišla? :D v prvom rade pokoj, nejdeš umierať...rozhodni sa ako ty chceš, keď budeš pripravená mať deti maj deti... nemusíš všetko stihnúť, uvedom si, že po 30 neumieraš :D a pracovať budeš ešte ďalších 30+ rokov...

nelllla

nedostavaju matersku, ale rodicovsky prispevok..ak si nikdy nepracovala na TPP, nemas narok na matersku ;) lebo narok na matersku ti vznika po 270 odpracovynch dnoch v priebehu predchadzajucich dvoch rokov, kedy si platis nemocenske a z uhrnu hrubych miezd za zvycajne predchadzajuci kalendarny rok sa potom pocita materska..ta sa vyplaca 34. tyzdnov, cize prvych 8-9 mesiacov dostavas celkom slusne peniaze a potom rodicovsky..cize ak nebudes mat najskor co to odpracovane, tak budes mat narok fakt na smiesnu almuznu..

MultiLevel

Vobec netusim :D Moc sa do toho nevyznam, lebo zijem mimo SR a veci ohladom materskej vobec neovladam. Ale co viem naisto, ze moja kamaratka teraz velmi nariekala, lebo nikdy nepracovala, otehotnela (avsak nevie s kym), takze nebude mat ani matersku, ani prispievanie od otca dietata a zivit ju budu len rodicia...
Neviem ako je mozne, ze zena, ktora nikdy nepracovala ma matersku...fakt som o tom este nepocula, to sa musia vyjadrit zeny, ktore ziju na SR a maju deti

MultiLevel

Btw, nezabudaj, ze ak chces tu hroznu almuznu pocas materskej od tohto statu, musis mat cosi odrobene. Cize ak chces teraz hned deti, tak premyslaj aj nad tym, ci vas dokaze zabezpecit len priatelov/neskor uz manzelov prijem. Preto je lepsie si odpracovat cosi, dostudovat vsetko mozne co chces a az potom mat deti :) Apson podla mna :) TY sa uz rozhodni ako chces :)

MultiLevel

gad, to si uz ty sama musis rozhodnut, co je pre teba prednejsie a co moze este pockat. Mne napriklad nebude vadit mat dieta po 30tke :) Ak to tebe vadi, tak sa teraz vykasli na doktorand., vydaj sa a spravte si deti. Na studium sa potom vratis, az budu deti trosku vacsie.
Moja mama takto dostudovala pri troch detoch VS a zvladla to :) Nesmierne vsak pomahal aj nas tatko. Varenie, upratovanie, ucenie sa s nami, nakupy, to vsetko musel robit za mamu, ktorej sme naopak nechavali fakt len tie najmenej narocne veci...Takze ak si si ista, ze to partner zvladne, tak chod do toho a skolu dokonci az po narodeni deti :)

nelllla

gadgetka, ja mam 28..sobasit sa s priatelom zatial nechystame a rodit uz toboz nie..podla tvojich konspiracii budem asi totalne strateny pripad :D samozrejme toto vsetko planujeme, no skor ako vekom a pohlavim, ci spolocenskymi konvenciami sa citim obmedzovana tym, ze na zivot aky by som si predstavovala pre svoju rodinu zatial nie su financie..

nechaj veci prirodzene plynut..naco sa zbytocne stresovat a planovat, ked zivot sa ti moze zmenit zo sekundy na sekundu..

a preco by mala byt 30rocna zena stara na prve dieta? a zaroven podla tvojich rodicov 25 nie je dost na vydaj? :D nemam rada taketo reci, su to obycajne predsudky a stereotypy..je to tvoj zivot..nenechaj si nikym nic diktovat..

btw. dnes su v pohode 35 rocne zeny provorodickami..aj ked mas pravdu, ze otehotniet v nasom veku je najvhodnejsie..ale riadit sa tym, co by sa kedy malo, lebo to niekto povedal??? mne osobne je to proti srsti..rob veci ako citis ty sama..a zbytocne nepanikar..kludne si dorob skolu, nieco odrob a az potom zakladaj rodinu..na deticky mas cas :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako to mám všetko stihnúť?! - Fórum - ZDRAVIE.sk