Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Celiakia?

Príspevok v téme: Celiakia?
jajajka

Dobrý deň, je tu niekto taký, kto trpí celiakou ? Aké ste mali príznaky ? Mávam 2-3 mesačne po skonzumovaní väčšieho množstva pečiva krče v ľavom boku , následne hnačku , taktiež mám nízku hmotnosť a zvýšené mastenie vlasov , môže to spolu súvisieť ? Viem, že celiakia sa dokazuje biopsiou z čreva, ale toto sa veeľmi bojím podstúpiť, sú nejaké iné metody ako to jednoznačne potvrdiť ? pocula som ze z krvi to presné nie je.

RNG

Ja uz kupujem take, co su dokladne premyte a zbavene tych drazdivych alkaloidov, takze ja som s tym problem este nikdy nemal. Snad pre to, ze taky tovar by v USA asi stiahli z trhu,lebo tu sa hned sudi za akukolvek hovadinu

RNG

Niet potraviny na svete, na ktoru sa nenajde niekto alergicky. Treba poznat svoje telo a na jeho reakcie a podla toho sa zariadit. Niekedy je to len nedostatok urcitych enzymov, to sa da doplnit, niekedy je telo s nejakou latkou nie velmi spriatelene, ale po case si moze niekedy na nu navyknut(desenzitizacia), a niekedy naopak cim dlhsie ju jes, tym horsie alergicke reakcie mas.
Alergia na quinou moze byt na zle odmyte povrchove alkaloidy, ktorych vacsie mnozstvo neznesie hodne ludi.
Je to obrana tohoto zrna proti skodcom.

GoFruit

Ja viem RNG, ale radsej som napisala muky vseobecne, lebo syn je celiatik a teraz som si vsimla ze ma alergiu aj na quinou. A ta je bezlekova. Takisto ovos sa povazuje za bezlekovy ale vacsina celiatikov ma alregiu aj na jeho protein.
ale samozrejme mas pravdu

RNG

GoFruit, upresnim ten vyraz "od muky" To ma byt od muk vyrobenych z psenice, razi, jacmena,ovsa, nie muky z pohanky , ryze, kukurice,quinoy,chie, zemiakov,mandli, kokosovej muky, a roznych muk z inych orechov a semien. Tieto sa daju totiz pouzivat aj na pecenie, pri trochu prisposobenych receptoch . Moja zena s tym robi hromady roznych experimentov v poslednom case, casto aj uspesnych, najma na rozne keksy, kde nahraduje aj cukor erytritolom pre mna ako cukrovkara DM-2
Inac ovsenny "lepok" avenin u mnohych reakcu nevyvolava, teda reakciu ako napr lepok z psenice a razi, ktore su najhorsie na travenie, najma z hybridnych psenic, ktore maju casto pre nas nezname a nestravitelne bielkoviny a ich zluceniny, ktore nevieme stiepit poriadne nasimi enzymami.
Hybridizacia a najma Geneticka manipulacia casto produkuje v zlozeni pre nas nevhodne latky, co sa zatial do uvahy nedostatocne berie. Pozera sa len na vynos, odolnost voci skodcom a podobne. Biologicke hodnoty sa do uvahy prakticky nikdy neberu.

GoFruit

Vyzera to na celiakiu. Vynechaj pecivo a vsetko z muky aj ovsene vlocky a uvidis. Nemusis si to nechat identifikovat biopsiou pokial ti bude stacit takyto dokaz.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Celiakia? - Fórum - ZDRAVIE.sk