Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Stravovanie podla krvnych skupin a zdravie

Príspevok v téme: Stravovanie podla krvnych skupin a zdravie
majuriska

Dobry den,

chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenosti so stravovanim podla krvnych skupin a ak ano, dobre ci zle? Rozmyslam, ze to vyskusam. Mam pelove alergie a autoimunitne ochorenie stitnej zlazy a chcela by som aspon s tymi alergiami "zatocit", ale neposkodit stitnej zlaze (moja krvna skupina povoluje jedla, ktore su bohate na strumigeny, ktore by som ale kvoli st. zlaze mala obmedzovat).
Alebo je nejake stravovanie, ktorym sa daju "poriesit" tie alergie? Dakujem velmi pekne za kazdy podnet a prispevok!

GoFruit

Ja mam 0 a vraj by som mala jest maso a nejem maso uz asi 6 rokov a zijem. Tusim by som nemala jest surove ovocie a zeleninu a na tom sa mi dari majviac. Tie skupiny su fakt blbost a Helus ta skupina ti pasuje jednoducho preto lebo tak mame jest vsetci - ziadnu priemyselnu stravu ale najprirodzenejsiu.

Helus

Ahojte ja mam skupinu A a sedi to na mna,uplne site podla toho co mam rada.Ja mam dokonca celiakiu,a laktozu nemozem.Ale pred 3 rokmi som skusala tiez sa tak stravovat,a bolo to dobre.Potom som sa pytala zakaznicok,co su doktorky,na nazor,a hned mi povedali,ze je to blbost,ze clovek je vsezravec,a ma jest vsetko.Odkial ma mat telo zelezo.Porozpravala som jej,ze som cely zivot chronicky chudokrvna,a hned mi odpovedala,ze nejedavam maso,len asi 3x do mesiaca.Potom som zacala mat bolest pod lavym rebrom strasne,a oni mi zacali pichat injekcie na chrbticu,a vobec to nepomahalo,na vlastnu ziadost som sa vypytala na hadicku na gastro,a hned ze celiakia,na vysetreni podla nalezu,a potvrdilo sa to aj histologicky.Potom som si zacala chlebik a zemlicky piect doma bezlepkove,ale to je samy skrob,takze tade cesta tiez nevedie.mne vyhovuje jedlo podla mojej skupiny,co najmenej spracovavane bez vsetkych eciek a konzervantov.Dokonca aj z ochutenych jogurtov som zvraciavala,ale z bielych to bolo v poriadku.

GoFruit

Majuriska, ty rasties alebo cvicis ked potrebujes vela bielkivin?
Dieta v prvych mesiacoch zivota - v prvom roku - narastie najrychlejsie a najviac za najkratšie obdobie v zivote a vies kolko bielkovin ma materske mlieko? Tak okolo 2%. Naco teda dospely clovek potrebuje viac?
Vies kolko ma ovocie bielkovin ? Ako materske mlieko. Zelenina ovela viac. Listova zelenina ako spenat aj 40%. Masa este viac. Tak ale ak strasne potrebujes bielkovin viac daj si strukoviny. Alebo kludne jedz sysy ja ta tu nechcem v ziadnom pripade obmedzovat. Len ti chcem povedat ze nie je vsetko tak ako si myslime. To ze potrebujeme obrovske mnozstva bielkovin je loz. Len si zbytocne zatazujeme nimi oblicky. Cize chcem povedat ze jedz co chces ale neupinaj sa na falosnu potrebu bielkovin.
Jasom vitarianka a jem len ovocie a zeleninu a sem tam orechy. Vidis tie obsahuju tiez vela bielkovin. Takze mas aj alternativne zdroje bielkovin.

majuriska

Dakujem za reakciu. Suhlasim s tymi zvieratkami. Ale presne, ako si pisal, zvieratka jedia to, co nadju v prirode a nemaju to spracovane. Ale ludia tym, ze veci varia, pridavaju do toho kadeco, tak si to komplikuju a potom nemohlo nastat to,ze co je dobre pre jedneho, je zle pre druheho?
Samozrejme suhlasim s vynechanim vymenovanych veci, az na tie syry a pod - kde ma potom clovek zobrat bielkoviny? soja nabera hlinik z pody a sice sa to da nahradit spirulinou a pod, ale to mi pride uz prilis. jem spirulinu, ale skor ako doplnok a nie hlavny zdroj bielkovin. Ale dakujem za radu a nazor!

GoFruit

Je to blbost. To si vymyslel jeden pan ktory chcel zarobit. Aj zvierata maju viacero krvnych skupin a kazda srnka je to iste, neobmedzuju si travicku a seno. A nemaju alergie vsakze. Pretoze jedia to co je pre ich traviaci trakt urcene. Ziadne priemyselne sracovane jedla no jedine ak ich ta niekto krmi v zime.
Ak sa chces zbavit alergii hladaj inde. Jedz co najprirodzenejsie. Ziadne polotovary, biele muky, sladkosti, najlepsie vynechaj lepok, syry a mliecne vyrobky a maso. A hned pocitis ulavu. No ale to je len moj maly napad.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Stravovanie podla krvnych skupin a zdravie - Fórum - ZDRAVIE.sk