Problem s prehltanim tabletiek

Príspevok v téme: Problem s prehltanim tabletiek
nba

zdravym, mam taky problem ze nemozem prehltat tabletky...
take male a stredne v pohode ale tieto co mam (ospendix 1000mg) mi nejako nejdu
vzdy si ich davam ku korenu jazyka co najdalej k hrdlu a skusam to zapit ale neide ..proste vzdy zhltnem vodu a dost... a podari sa to az v takej faze kde sa skoro zacinaju rozpustat...
mate na to nejake triky alebo rady ako to skusit?
budem vam vdacny
a okrem toho drvenia...

hanka9

Ked mi nejde velka tableta prehltnut, vyberiem ju z pusy (podla mna je chybou nechat ju v puse a snazit sa ju opakovane prehltat – to podla mna este zhorsuje)
-par krat si naprazdno precvicim prehltaci reflex ( po vytvoreni slin sustredene prehltnem)-potom si vlozim tu tabletu do ust s uz vytvorenymi slinami a prehltnem (mozem tomu dopomoct v prvej faze trochou vody)

0vecka

2 hanka9 zase sme mudry?

ja som jedaval toto:

image.bodyoutlet.net

a to stylom ze som si to vsetko supol do ust a jednoducho zapil... vecsinou robi problem ked sa clovek na to nejako pripravuje a nekona... inak davat tabletku hlboko na jazyk je hlupost lebo z toho akurat tak napina...

nba

no ešte že ja mám brať moju až večer a skúsim dať len tak na jazyk lebo ja vždy dávam až ku koreňu jazyka

hanka9

Napr. tableta od firmy NOW, formula CA-Mg ma rozmer 2cm x 1.5 x 0,7

ovecka rada by som ta videla ju prehltnut tebou doporucenym sposobom v prvom prispevku

hanka9

Ovecka

ty nemas s tym problemy preto, lebo este si velke tablety podla mna neuzival

inak by si nepisal to, co pises

0vecka

no nevim ja s tym problemy nemam takze asi to bude dost individualne.... ale ak by to neslo tak by som to rozdrvil sak ta chut neni az taka hrozna....

nba

tak ako drviť ich veľmi nechcem
ja som ich aj zhltol ale dosť veľké problémy mi to robilo...
a dnes čo som bral to sa nedalo už sa začala aj rozpúšťať tak som ju rozrezal.
ale keď som ju bral 1.x tak neviem ani ako a v pohode
a 100% to robí psychika lebo keď ju nedám na 1.x tak potom mi začne búšiť srdce... cely som ako keby roztrasený...

tobolka

nba
aj mne to robí ťažkosti s veľkými tabletkami ale mne aj tie hladké čo Jill spomína robia problém. A ani s jedlom to nejde. Začnem sa dusiť a nakoniec ju rozhryziem. Neviem prečo také veľké robia tabletky. Veď musia vedieť že s tým majú ľudia problém prehltnúť.
nba
buď si ju rozhryzni alebo rozdrv valčekom. Horšie ak sú to tie čo sa musia rozpustiť až v žalúdku.